Skocz do zawartości
Forum

Wózek! Proszę o podpowiedź :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Madzialenna ja też stoję przed wyborem wózka, po przeczytaniu masy forów internetowy i po oglądaniu wózków na żywo, zastanawiam się nad tako lub Expanderem. Na początku też chciałam kupić x-landera ale w internecie było dużo negatywnych opinii co do ram, dużo reklamacji było. Są to wózki składane w Chinach i ciężko o dokupienie elementów które się zepsują. Tako i expander to są polskie firmy. Zależy też jaki interesuje Cię wózek gdzie mieszkasz i po jakich drogach będziesz jeździć. Bo ja na podmiejskich w otoczeniu lasu i mi zależy na dobrej amortyzacji i dużych skrętnych kołach, waga nie ma dla mnie znaczenia bo nie będę go wnosić po schodach. Jak widzisz sama na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę, mam nadzieję że choć trochę pomogłam :-)

http://www.suwaczek.pl/cache/88aa68158b.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam mutsy evo, kupiony 2 lata temu i będzie wozić drugie dziecko, super jest.

Mieszkam w bloku, zostawiam na dole, bo raczej do niesienia jest za ciężki. Ale super zwrotny, na pompowanych kółkach, rozkładany (do bagażnika), gondola wygodna - w pierwszych tygodniach, na wyjazdach, spokojnie się sprawdza jako łóżeczko dla bobasa.

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie! Też potrzebuję podpowiedzi, opinii, doświadczeń! Niedługo dołączę do grona mamusiek. Potrzebuję wózka, który będzie sprawdzał się "na mieście" i też podczas długich spacerków. Pewnie będzie często jeździł w bagażniku auta, więc kompaktowość mile widziana! Zastanawiam się nad Bliss marki Teutonia. U siostry w Niemczech dużo dziewczyn ma cacka z tej firmy. A któraś z was może ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Wywijaska
Evita, ja mam wózek z firmy Tako, model Dalga, ale jeśli chodzi o kompaktowość, to nie mogę Ci go polecić, ale później kupiliśmy dla synka spacerówkę z firmy Emmaljunga i jest rewelacyjna. Materiał dobrze się czyści, jest dla małego bardzo wygodny i dla mnie z resztą też. Może zobacz czy z tej firmy jakiś Ci się spodoba
Ja wózek juz kupiłam :)

Odnośnik do komentarza

fit_katarzyna ja mam teutonie be you, którą zakupiłam już dość dawno bo 4 lata temu (gdy rodziła się pierwsza pociecha). Teraz czekam na 4 malucha - przez te 4 lata wózek był cały czas w użyciu (mam dzieci z rocznika 2012, 2013, 2015 i teraz czekam na sierpień). Także jak widać wózek jest nie do zdarcia, a przeszedł wiele kombinacji - z dostawką stojącą i dostawką siedzącą, co dodatkowo obciąża wózek. Raz oddawałam go do naprawy na początku użytkowania (na gwarancji), bo coś hamulec ręczny został chyba źle wykonany. Amortyzatory są świetne, jazda po mieście bez zarzutów (sama mieszkam w centrum miasta wojewódzkiego) - jest super skrętny, co nie powoduje problemów między wąskimi alejkami w galeriach, marketach, czy dyskontach typu biedronka. Z piankowymi kółkami też nic mi się nie działo. Do auta składa się bardzo szybko i łatwo (wymiary po złożeniu sobie sprawdź) - nieraz robiłam to w zaawansowanej ciąży i dawałam radę. Przekładane siedzisko co też uważam za duży plus tego wózka. Przekładana rączka natomiast, na której zależało mi też okazała się zbyteczna (ciężko prowadzić wtedy wózek, gdy duże koła są z przodu a małe z tyłu, nawet przy ich zablokowaniu - choć ta opcja nadaje się na "trudniejszych" terenach).
Z tego co czytam to bliss jest wzorowany na be you, więc pewnie ma trochę inne parametry, które trzeba sprawdzić.
Jak masz jakieś pytania o teutonie be you, to pytaj:)
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
Aaaa no i oczywiście kolorystyka, którą wybieramy sobie indywidualnie - wózek robiony jest na Nasze zamówienie (zastrzegają sobie czas przygotowania wózka do 8 tygodni - ja czekałam ok. 5 czy 6 tygodni) - przynajmniej tak było w roku 2012.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...