9 miesięcy, ciąża

Test NIFTY - wasze opinie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~askaaska

~askaaska

Bodzia, nie wierzę Twojemu lekarzowi. Nifty to nie statystyki. Płeć dziecka pokazuje bezbłędnie. Wierzę Nifty, a kto źle wypowiada się o tym teście to wg mnie ma w tym jakiś biznes i tyle.

~Caro84

~Caro84

Rzeczywiście na wyniku Nifty jest podane prawdopodobieństwo wystąpienia danego zespołu, ale np w moim przypadku wyszło jeden do kilkunastu milionów wiec zdecydowanie inaczej niż wyliczenia z usg. Poza tym jest tam jeszcze informacja czy wynik jest prawidłowy czy nie i to jest chyba najważniejsze. Jezeli wychodzi im jakaś nieprawidłowość to tez jest to ujęte na wyniku. Niestety nie wiem czy w firmie statystyki czy jakiejś innej bo widziałam tylko swój wynik.
Nifty jak każde badanie nie daje 100% pewności. Na pewno jest jednak wiarygodniejsze niż pappa. Myśle, ze po konfrontacji wyniku Nifty z obrazem usg malucha można spokojnie stwierdzić czy jest zdrowy czy nie.
Co do tej płci to mój lekarz mi opowiadał, ze raz mu się zdarzyło, ze badanie się pomyliło i płeć dziecka była inna niż na wyniku, ale tak jak mówię wszystko zostało zweryfikowane na usg no i oczywiście później po urodzeniu ;).

~Xxx77

~Xxx77

A wiesz moze w która stronę nifty pomyliło płeć? Czy możliwe jest aby nifty wykazało ze dziecko to chłopiec a potem okazało się ze to dziewczynka ?

Mamusiaszczesciara

Mamusiaszczesciara

Test Pappa to statystyki tylko u mnie po idealnym usg biochemia wychodzila ko.pletnie nieprawidłowa przy czym bylam pompowana tabletkami na podtrzymanie ciąży a takze mam problem z krzepliwoscia krwi dodatkowo ja ma br- dziecko ma inna krew . Dziecko zdrowe i radosne a nagadali sie ze mam usunąć.

--

Moje aniołki (*)
Corus 17 t.c 2008 synuś 9 t.c 2015 corus 13 t.c 2017. 8 t.c 2018 moje cuda.

58445 mamusiaszczesciara Kobieta, 41 lat, Sopot
~Wikaa

~Wikaa

Podobno na wyniku Nifty ma być prawidłowy czy nieprawidłowy. I prawidłowy kończy diagnostykę. Tak ja zrozumiałam. Czekanie mnie wykończy...

~Caro84

~Caro84

Właśnie nie pamietam dokładnie w która stronę się pomyliło a nie chce wprowadzać w błąd. Akurat wspomniał o tym kiedy kompletnie nie miałam głowy do tego bo przeżywałam oczekiwanie na swój wynik. Nie jestem nawet pewna czy to było Nifty czy jakieś inne tego typu badanie (polegające na tym samym, ale pod inna nazwa).

Załamana22

Załamana22

Bodzia85 z tego co ja wiem nifty bada już nie nasze a dziecka dna, wiec daje pewność 99,5%pokazuje czy dziecko jest chore czy nie, tak ja zrozumiałam genetyk. To już chyba nie jest statystyka, No ale mogę się mylic. Z tego co widzę lekarze dzielą się na tych którzy uważają nifty i na tych którzy jedyne wyjście widza tylko w amniopunkcji. Myśle ze jak zawsze musimy zaufać swojej intuicji. Ja ufam i wierze ze będzie wszystko dobrze u każdej z nas. Może się kiedyś miniemy na ulicy z wózkami nawet nie wiedząc ze to my ;) miłego dnia z okazji Dnia Kobiet !

59103 zalamana22 Kobieta, 34 lata, Lublin
Załamana22

Załamana22

Dziewczyny myśle ze dzisiaj lub jutro dostanę już wyniki nifty, napisze Wam dokładnie jak to wyglada

59103 zalamana22 Kobieta, 34 lata, Lublin
~Caro84

~Caro84

Tak jak napisałam wyżej nie wiem jak wyglada wynik nieprawidłowy, ale na prawidłowym jest napisane, ze wynik jest prawidłowy, poniżej jest statystycznie wyliczone ryzyko wystąpienia każdego z zespołów (bo w 100% nie można ich wykluczyć!), jeżeli badanie było rozszerzone to są również uwzględnione pozostałe wady opatrzone komentarzem „nie stwierdzono”. Dodatkowo o ile sobie zazyczylismy określona jest płeć płodu oraz procentowa zawartość płodowego DNA we krwi matki.
U mnie był dodatkowo komentarz, ze w przypadku zwiększonego nt należy poszerzyć diagnostykę. I to wszystko.

Mamusiaszczesciara

Mamusiaszczesciara

Z mojego doświadczenia wiem ze lekarze zalecaja nifty gdyz wola amnio pozostawic jwko ostatnia deske ratunku nikt nie mowi tego glosno ale przy amnio jest duzo ryzyko utraty ciazy lub komplikacji. Jesli chodzi o pappa uwazam ze to tylko statystyka wrzucona w komputer i wyliczona na podstawie jakis norm ktore obowiazuja i tyle.
Jesli kogoś stac to nifty jest dobrym rozwiązaniem poniewaz pewne parametry sa dokladniejsze do oceny ryzyka natomiast amnio powinno pozostawic sie jako ostatnia deske ratunku. Szkoda tylko ze nifty nie jest refundowany chociaz w połowie chociaż dla grup wysokiego ryzyka.

--

Moje aniołki (*)
Corus 17 t.c 2008 synuś 9 t.c 2015 corus 13 t.c 2017. 8 t.c 2018 moje cuda.

58445 mamusiaszczesciara Kobieta, 41 lat, Sopot