9 miesięcy, ciąża

Test NIFTY - wasze opinie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Sierpniowa mama

~Sierpniowa mama

Witam. Jestem w podobnej sytuacji. Zrobiłam te testy papla, a teraz żałuję. Co ja przeżywam to Bóg jeden wie. USG ok wszystko w normie, ale wyniki z krwi już nie takie dobre. Oczywiście skierowanie na amniopunkcję. Po rozmowie z genetykiem zrobiłam test nifty i czekam na wynik, po którym zdecyduję co dalej. Wynik około 14 marca.

~Marzanna

~Marzanna

Kochane dziewczyny! Nie nakręcajcie się tym papa, bo to tylko statystyki. Moja koleżanka miała zły wynik i dostała skierowanie na aminopunkcję. I co ? Wynik wyszedł dobry. Wszystko się potwierdziło z aminopunkcji i urodziła zdrowego syna. Papa często niepotrzebnie stresuje. Pamiętajcie, że dla dobra waszych dzieciątek nie powinnyście się denerwować ! Dla świętego spokoju można wykonać Nifty, to kosztuje ale kilkumiesięczny spokój bezcenny.

~Caro84

~Caro84

Ciężko w takiej sytuacji się nie denerwować- sama prawie wyszłam z siebie, ale dla dobra dzieciaków starajcie się myśleć pozytywnie :).
Trzymam kciuki żeby wszystkie wyniki wyszły dobrze!!

ooska

ooska

Wśród moich znajomych 3 dziewczyny miały wysokie ryzyko wady (> 1:300), u żadnej się nie potwierdziło. Jeśli usg jest w porządku, to naprawdę jest mało prawdopodobne, żeby coś miało być nie tak. U Was też będzie wszystko dobrze.

58579 ooska Kobieta, 108 lat, Gdańsk
Załamana22

Załamana22

Im więcej czytam i słyszę tym bardziej żałuje ze nie zrobiłam od razu nifty. Jeszcze dużo zależy od lekarza który wynik przekazuje, ja niestety trafiłam na gbura który wydał na mnie wyrok, widział moje łzy, niewzruszony na pytanie ze jak to możliwe, skoro na usg wyszło wszystko książkowo, odpowiedział że chociażby najlepszy lekarz na świecie mnie badał to jego to nie obchodzi, wynik pappa mówi sam za siebie. Wyobraźcie sobie mój stan. Na drugi dzień poszłam na konsultacje do ginekolog która równocześnie jest genetykiem- inna rozmowa, uspokoiła mnie. Teraz już aż tak nie panikuje, chociaż czekam na wynik nifty z dusza na ramieniu. Obejrzałam tez filmik o pappa u mamaginekolog, pokazała jak z wiekiem zmienia się wynik przy takich samych parametrach... to rzeczywiście jest statystyka. Mimo tego boje się, ale przynajmniej mam nadzieje.

59103 zalamana22 Kobieta, 34 lata, Lublin
~Emka86

~Emka86

Witam. Też czekam na wynik nifty. U nas na usg wszystko super tylko najpierw nie było kości nosowej a teraz ciągle za krótka. Obecnie w 19 tc wynosiła 3.9 mm a powinna mieć niby 5-6 mm

Załamana22

Załamana22

Emka, może będzie miała drobny nosek maleńka. Musimy być wszystkie myśli.

Załamana22

Załamana22

Dziewczyny a powtarzalyscie usg u innych lekarzy ? Bo się zasatanawiam czy nie powtórzyć zanim dostanę nifty

Bodzia85

Bodzia85

Ja nie poszlam na dodatkowe usg. Jakos nie mialam glowy do tego, robie co moge zeby nie myśleć o tym co będzie gdy wynik wyjdzie nieprawidłowy :(:(

Mąż mi ciagle powtarza ze nasz maluszek jest zdrowy, ze mam nie panikować.
We wtorek 13go wyniki. Tak mi się dłuży ten czas...
Doskonale rozumiem przez co przechodzicie dziewczyny.
Kazda z nas sie stara nie denerwowac , zeby nie szkodzić dzidziusiowi, ale czasem to nie jest takie łatwe:(
Trzymam za Was wszystkie kciuki.

59064 bodzia85 Kobieta, 34 lata, Ruda Śląska