9 miesięcy, ciąża

Test NIFTY - wasze opinie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Mila35

~Mila35

Nowa38 cudowna wiadomosc :) gratulujemy ! Odetchnij teraz
Ile czekałaś dni roboczych na wynik ( nie licząc dnia pobrania )

~Nowa 38

~Nowa 38

Czekałam 4 dni:) Jestem w szoku, że tak szybko dostałam wyniki....teraz jestem pewna, że te testy PAAP-A są do niczego, tylko dużo nie potrzebnego stresu dają kobietom w ciąży.
Dziewczyny, które czekają na wyniki, wiem, że teraz łatwo mi pisać, bo wyniki już mam, ale jeżeli Was to pocieszy to pamiętajcie, że jeżeli usg Wam wyszło dobrze, a test paap-a zaważył na wyniku to będzie wszystko dobrze. Moja ginekolog powiedziała mi, że zespół ginekologów z kliniki z którą ona współpracuje nigdy nie wysyła kobiet na testy paap-a nawet tych po 35-roku, jeżeli samo usg wychodzi ok, bo też są tego zdania, że paapa-a dużo psuje końcowy wynik.
Dziewczyny wszystko będzie dobrze i u Was!!! Trzymam mocno kciuki za każdą z WAS.

~Mila35

~Mila35

Nowa 38
B szybko te wyniki aż soe zestresowałam ze może teraz moje długo i coś to oznacza - dziś 6 dzień roboczy
Odpoczywaj !!!!nalezy Ci się !

~Majka253

~Majka253

Super, gratulacje :). Ja badania bede robila w przyszlym tygodniu + oczekiwanie. To bedzie stresujący czas :(

~Nowa 38

~Nowa 38

Mila 35 nic złego to nie oznacza, nie zamartwiaj się. Nie wiem w jakiej formie zaznaczyłaś, że chcesz odebrać wyniki. Ja zaznaczyłam, żeby mi wysłali na meila, nie chciałam, czekać aż przyjdą pocztą lub czekać na telefon z kliniki gdzie pobiearali mi krew, żebym musiała tam jechać. Sama kilkanaście razy przeglądałam forum i rozczytywałam ile mniej więcej dziewczyny czekały na wyniki. Każda ma inaczej, jedna 5 dni druga 6 a trzecia 9 dni...ja się nastawiałam, że poczekam dłużej, bo jestem z Rzeszowa i dedukowałam tak, że skoro w Czwartek dopiero pobrali mi krew to zanim dotrze do Warszawy- za nim trafi do laboratorium to obstawiałam, że najszybciej mogą być w połowie przyszłego tygodnia, a tu taka niespodzianka dzisiaj.
Wiecie dziewczyny jeszcze mi się przypomniało, że miałam koleżankę z pracy która jak zaszła w ciążę też miała ok 38 lat i słyszałam, że też była na badaniach prenatalnych i niestety wynik paapa-a jej popsuł wyniki i wtedy kilka lat temu poddała się badaniom inwazyjnym czyli amniopunkcji. Dziewczyna mnóstwo stresu przeszła, a okazało się, że wszystko było ok i dzisiaj ma ślicznego, zdrowego chłopczyka.
Ja w oczekiwaniu na wyniki też wariowałam, pocieszałam się cały czas tylko tym, że tylu dziewczynom tutaj na forum wyniki nifty wyszły ok i tym, że jak byłam na wizycie u mojej ginekolog to po zmierzeniu nt wyszło 1,8 czyli o wilee mniej niż na usg prenatalnym.
Dziewczynki jestem z Wami całym serduchem i jestem pewna, że Wasze wyniki też wyjdą ok.
Majka253 wiesz co...dasz rade....ja ta która jestem straszna panikara i cholerny ze mnie wrażliwiec dałam rade, to Ty też dasz rade...zaglądaj na forum, zawsze kolejne wpisy innych dziewczyn pomagają, mi pomagały, bo miałam świadomość, że nie jestem sama.

~Ika33

~Ika33

Witam
Po raz pierwszy na forum. 12 tydzień ciąży. W ubiegły czwartek robiłam test Nifty...powiedziano mi że wynik przynajmniej za 2 tyg. Czytam na forum iż Wasze wyniki po kilku dniach. Zastanawiam się czy dzwonić do kliniki gdzie pobierano mi krew czy czekać cierpliwie do kolejnej wizyty i jak miną te 2 tyg. Mam 33 lata. Pierwsza ciąża. Bardzo się stresuje. Pozdrawiam

~Kaan

~Kaan

9 dni roboczych to praktycznie ok 2 tygodni czekania. Taki mają czas w umowie, nie panikuj ;) z reguły jest wynik szybciej ale takim czasem się posługują

~Mila35

~Mila35

Niby 9 dni ale jak czLowoek czyta ze dziewczyny oddawały krew później a maja wynik po 5 dniach to zastanawia to jednak

Mi dzisiaj mija 7 dzień roboczy nie licząc dnia pobrania ( jak jutro nie przyjdzie to wchodzę w weekend :( )
Strasznie się denerwuje

~Monia 83

~Monia 83

Cześć Dziewczyny! Mam 35 i to moja trzecia ciąża po dwóch poronieniach. Jestem tu nowa i mam zupełnie inne zalecenie genetyka. Ryzyko ZD z testu PAPPA 1:136 (usg OK: nt 1.5mm przy crl 58mm, kosc nosowa obecna). Wynik zepsuła oczywiście biochemia (beta 1.924 MoM, pappa 0,417 MoM) . Nie czekając na wynik PAPPA zrobiłam test NIFTY gdzie ryzyko ZD wyszło na poziomie 1:6mld czyli wynik prawidłowy. Na wizycie u genetyka dowiedziałam się, że przy tak złym wyniku PAPPY wynik testu NIFTY nie ma żadnego znaczenia i dostałam skierowanie na amniopunkcję. Boję się niezmiernie, nie wiem czy ją robić, już 2 razy straciłam ciążę... Co o tym myślicie? Ja myślałam, że test NIFTY daje większą pewność niż PAPPA a tu taki strzał :-(

~Nowa 38

~Nowa 38

Monia 83-jestem w szoku po przeczytaniu tego co napisałaś...to po co są te testy nifty? w głowie mi się nie mieści to co powiedział genetyk...genetykiem nie jestem, ale uważam, że nifty jest ważniejsze, dokładniejsze niż paap-a...