9 miesięcy, ciąża

Test NIFTY - wasze opinie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Marz79

~Marz79

Kasia gratulacje super wiadomość i to jeszcze przed weekendem :)

~Nowa 38

~Nowa 38

Dziewczyny prześledziłam całe forum, ale proszę pocieszcie...tydzień temu byłam na usg prenatalnym na którym ryzyko trisomii wyszło niskie, NT 2,7mm, kość nosowa; obecna i wszystkie inne parametry w normie. Natomiast ze względu na wiek lekarz kazał mi zrobić badania PAAP-A. Oczywiście zrobiłam i wyniki mu wysłałam. Dzisiaj zadzwonił z informacją, że ryzyko zd wynosi 1;59 i dlatego dzwoni i dobrze by było zrobić amniopunkcje. Miał mi wysyłać przeanalizowane na nowo wyniki, ale do tej pory nie wysłał, a ja jak możecie sobie wyobrazić, chodze i wyje. Wiem, że te testy PAAP-a często psują wynik usg, że to tylko statystyki, ale nerwicy chyba dostanę z tego wszystkiego. Mogę zrobić test Harmony. bo na amniopunkcję się nie zdecyduje. Czy ten test jest tak samo ok jak NIFTY?
Wyniki B-HCG - 65,83 IU/I, a PAAP-A - 3,28 IU/I.

Kompletnie nie wiem jak je rozczytać? Czy są takie bardzo złe?Miała któraś podobne?
Proszę pocieszcie, bo za nim zrobię test Harmony to oszaleję ze strachu. Dodam tylko, że to moja druga ciąża i w pierwszej też robiłam badania prenatalne i wyszły ok.

~Molea

~Molea

Kasiu gratulacje!! Wiedziałam ze będzie ok!
U mnie 19 tydzień chłopak :)

~Molea

~Molea

Nowa, u mnie było podobnie, w pierwszej ciąży ok bez żadnych problemów a teraz w drugie po pappa wyszło wyższe ryzyko ZD. Z tym beta i białkiem pappa to trudno, z tego co się zorientowałam to zależy od kombinacji - jedno za wysokie drugie za niskie sugeruje jakaś wadę, dwa bardzo biskie sugerują inne, jak dla mnie to czarna magia!
Po konsultacjach z lekarzem przez 3 dni nie mogliśmy dojść do siebie psychicznie:( harmony, panorama czy nifty o są podobne badania i maja to samo na celu. Nam lekarz polecił panoramę bo jest najnowocześniejsza, ale czy to prawda to nie wiem ( czy nie ma z tego większego zysku żeby polecić?). Widzę tu na forum ze dużo osobom robi nifty... szczerze jak ktoś jeden raz robi i trzeba się na to szybko zdecydować to chyba nie ma różnicy?
Nowa, najgorsze jest czekanie na wynik, ale u nas było po kilku dniach od konsultacji wzrost pozytywnego myślenia! Pamiętaj ze 58/59 kobiet z twoim wynikiem rodzi zdrowe dziecko! To wbrew pozorom nie tak mało! Mój mąż podszedł do tego w ten sposób - masz 98,3 procent szansy na zdrowego maluszka! Trzymam kciuki!

~Mika52

~Mika52

Hej Nowa, istotne są wartości Mom. Powinnas je miec na badaniu.

~Zosiax

~Zosiax

Hej dziewczyny,

Ja caly czas sledze forum mimo, ze u nas wszystko juz dobrze ! 21 tc, mały kopie i szaleje w brzuchu :) Polecam
Wam panoramę z całego serca, nikt
Mi nie polecam duzo czytałam. Jest to najbardziej czuły z możliwych testów. Warto wziąć najbardziej rozszerzony pakiet z mikrodelecjami - dopłata max 300 zł.

Warto wykonać taki test mimo wszystko !

U nas było nt 2,7 ryzyko duże z usg reszta Ok ..
Pappa nie robiliśmy.
Serduszko piękne pracuje i żadnego VSD nie ma - było takie podejrzenie :)

Wiara wewnętrzna czyni cuda !

Trzymam za was wszystkie kciuki !

~Nowa 38

~Nowa 38

Dziewczyny dziękuje za odpowiedzi. Jedyny wynik MoM jaki mam jest na badaniu usg i pisze coś takiego;
Uterine artery PI; 0,98 odpowiada 0,640 MoM.

Niestety łącznych wyników usg plus Paap-a nie dostałam, skończyło się tylko na telefonie od lekarza, że jest ryzyko zd 1;59 i dlatego do mnie dzwoni. Będąc w szoku ledwo co do mnie docierało, ale wydawało mi się, że miał mi pełną analize przesłać, żeby nawet lekarz prowadzący mógł zobaczyć wynik.

Nie spałam całą noc tak mnie nerwy wzięły. Najprawdopodobniej we Wtorek pojade zrobić test Harmony lub Nifty, w Poniedziałek mam jeszcze wizytę u ginekolog prowadzącej i zobaczymy co ona powie. Mąż na mnie się drze, że chodze i płacze, bo on też przeczytał całe forum i jest tego zdania, że przeważnie te testy Paap-a zaburzają prawidłowe wyniki. U nas usg wyszło ok i że tego powinnam się trzymać, ale co z tego jak stres i nerwy są silniejsze ode mnie.

~Nowa 38

~Nowa 38

Dodam jeszcze, że przed chwilą zadzwoniłam umówić się na test NIFTY, wstępnie dopiero w czwartek będę robić, bo niby mogliby zrobić we Wtorek, ale w związku z tym, że w Środę jest święto to mógłby być problem z transportem krwi. Teraz tylko cierpliwość, żeby doczekać do Czwartku, a potem oczekiwanie na wyniki...

~Molea

~Molea

Nam lekarka prowadząca powiedziała, ze nie obawia się o wynik panoramy bo usg wyszło idealnie, co mnie wtedy trochę uspokoiło i zdaje się miała racje :)
Zosiax, tez śledzę ten wątek mimo ze już wszystko ok, ale wiem ze w tych ciężkich chwilach ktoś mnie tu uspokoił i może ja tez się komuś przydam :)