9 miesięcy, ciąża

Test NIFTY - wasze opinie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Dominika28l

~Dominika28l

Byłam już na 4 usg u 3 różnych lekarzy na 4 różnych aparatach... Ale to i tak nic nie da bo Nifty to jednak badanie dna ... raczej nie zdażaja się pomyłki:( choc o niczym innym nie marzę tylko o tym zeby być ta 1 na 1000000 u której będzie pomyłka

~Caro84

~Caro84

Nifty jak każde badanie nie daje 100 % pewności. Zawsze pozostaje jakiś procent błędu. A nadzieja umiera ostatnia.

~Bacha

~Bacha

Mnie tez czeka to badanie. Jak to przeżyć? Jestem na nartach we Włoszech i dostałam telefon że test pappa skłania się mu zd. Wracam za tydzień, szybko badanie i ile trzeba czekac na wynik ? Oni dzwonią czy sama przychodzisz i odbierasz wynik ?

ooska

ooska

Test Nifty może dać wynik fałszywie dodatni - dzieje się tak w przypadkach, kiedy nieprawidłowe komórki znajdują się w łożysku, a dziecko jest zdrowe. Jest to rzadka sytuacja, ale jak najbardziej możliwa, dlatego Nifty jest uważany za badanie przesiewowe, a nie rozstrzygające jak amniopunkcja.

58579 ooska Kobieta, 108 lat, Gdańsk
~Akemi

~Akemi

O proszę!Ktoś rzucił promyk światła na tą trudną sprawę.

~Caro84

~Caro84

Badanie polega w zasadzie tylko na pobraniu krwi wiec to żaden dramat. Na wynik oczekuje się okolo 9 dni roboczych chociaż to zależy od laboratorium, w którym wykonują. Ja swój wynik dostałam chyba po 7 dniach na maila od lekarza u którego pobierałam krew.
Oczywiście wynik razem z usg i innymi badaniami trzeba skonsultować z genetykiem albo z ginekologiem.

Klaudia993

Klaudia993

Cześć, specjalnie zalozylam konto, żeby podzielić się z Wami moja sytuacja.
Jestem w prawie 13tc, prenatalne wyszły wzorowo, ale, ze wiele moich koleżanek robiło test pappa, chciałam tez je zrobić, bo to moja pierwsza ciąża i bardzo zależy mi na zdrowym maluszku...
Z wynikami szlam z dusza na ramieniu, dodam, ze mam bardzo dobrego ginekologa z bardzo dobrym sprzętem... gdy zobaczyłam jego minę wiedziałam, ze coś jesr nie tak...
trisomia 18 1:127 ... gin powiedział, ze to dosyć spore ryzyko, dał mi miesiąc do podjęcia decyzji czy wykonam aminopunkcje czy nifty.
Wstępnie myślałam o aminopunkcji, ale raczej podejmę się badań nifty ze wzgledu na pewność wyniku... strasznie mnie poruszyła ta sytuacja, przepłakałam cały dzień i jestem bardzo zmartwiona. Niestety martwię się na zapas, modlę się o pozytywny wynik, bo chociaż kocham dzieci nie wiem czy psychicznie dałabym radę patrzeć na cierpienie swojego dziecka...
jest to straszne, ze my - przyszłe matki - cieszymy się z macierzyństwa, kupujemy ciuszki, szykujemy wyprawkę, zastanawiamy się nad imionami... a nagle jedna wiadomość, zaburza całe nasze szczescie... mam nadzieje, ze pappa się pomyliła i będzie wszystko dobrze.
Czy pobieranie krwi w pappie wyglada jak normalne badanie krwi np na morfologię? Czy bardziej polecacie amino ?
Dziękuje Wam z góry za odpowiedzi. Jest to bardzo dla mnie wazne ...

58722 klaudia993 Kobieta, 26 lat, Śląsk
Mamusiaszczesciara

Mamusiaszczesciara

Pobranie krwi w tescie pappa wygląda jak zwykle pobranie krwi. Taki wynik Ci wyszedl z usg ? Bo w koncu niewiem czy mialas ten test pappa czy nie ?

--

Moje aniołki (*)
Corus 17 t.c 2008 synuś 9 t.c 2015 corus 13 t.c 2017. 8 t.c 2018 moje cuda.

58445 mamusiaszczesciara Kobieta, 41 lat, Sopot
Klaudia993

Klaudia993

Miałam test pappa przy którym wyszło ryzyko 1:127 na trisomie 18. Usg niby wszystko Ok, ryzyka brak...

58722 klaudia993 Kobieta, 26 lat, Śląsk
~xyza

~xyza

Klaudia pytalas czy polecamy amnio czy nifty.
Ja jestem za nifty. Mozesz juz zrobic bez ryzyka i w ciagu kilku dni jest wynik. Zwykle pobranie krwi z zyly lokciowej.
No i tez zostanie okreslona plec przy okazji ktorej mozesz oczywiście zastrzec ze nie chcesz znac.
Amnio raz ze pozniej dwa ze ryzyko utraty potencjalnie zdrowej ciazy trzy dluzej w stresie czekac na wynik ktorego i tak mozesz nie otrzymac przez np. Nieumiejętność pobrania materialu do badania.
Powodzenia życzę i 3mam kciuki