9 miesięcy, ciąża

Test NIFTY - wasze opinie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kornelia 12

~Kornelia 12

w przypadku badań spoza tzw gwarantowanego spektrum testu Nifty nie określają tego dokladnie, piszą po prostu ze ryzyko wysokie. Choroba RT jest ponadto tak rzadkim schorzeniem, ze nie ma na ten temat staystyk, ktore mogłyby oddac prawdopodobienstwo sprawdzalnosci tego wyroku....

~Basia BB

~Basia BB

Wiec, jak nie maja pewności tak jak w przypadku innych nieprawidłowości - to nie powinni tego wpisywać. Może są jakieś szczegółowe badania typowo nakierowane na ta wadę ?

~Kornelia 12

~Kornelia 12

Tak, teoretycznie mogę poddać się zabiegowi kordocentezy - to jest pobranie krwi z pępowiny przez powłoki brzuszne, z tej krwi robią szczegółową analizę DNA i można otrzymać wynik. Tylko że u mnie jest skrócona szyjka macicy, a sama macica jest po 3 latach leczenia ze zrostów po łyżeczkowaniu po pierwszym porodzie - 4 histeroskopie, balonowania etc. Więc mam statystycznie większe ryzyko poronienia niż przeciętnie zdrowa kobieta. Poza tym, jestem już w 6-tym miesiącu ciąży i to praktycznie ostatnie dni do podjęcia ewentualnych decyzji o jej usunięciu - a przy tak wysokiej ciąży ja już nie bardzo mogę sobie to wyobrazić...

~Molea

~Molea

Kornelia 12, bądź silna, najlepiej wiesz i czujesz co jest dobre.

~Kornelia 12

~Kornelia 12

No więc właśnie nie wiem - i to jest najgorsze. Mam pierwszy raz w życiu iście tragiczny konflikt - gdzie nie pójdę, tam czarna dupa. Tak czuję na chwilę obecną, a nic nie wiem na pewno.

~E.w.a

~E.w.a

Kornelia, trudno mi sobie wyobrazić co czujesz i co ja bym zrobiła na Twoim miejscu, bo moja ciąża była spokojna i bezproblemowa. Jednak tuz po porodzie czułam jakbym "dostała młotkiem w łeb", bo lekarka oznajmiła nam że dziecko nosi znamiona wady genetycznej :-(
Badanie genetyczne potwierdziło ZD.
Patrzyłam wtedy na mojego synka i nie wiedziałam właściwie co do niego czuje. Czy będę w stanie go pokochać. Dzisiaj wiem, że oddalabym życie za niego.
Pokochasz swoje dzieciątko. Ono nie jest niczemu winne. I przez najbliższe lata, to Ciebie bedzie kochalo i potrzebowalo jak powietrza.

Z całego serca życzę Ci duzo siły i wiary w szczęśliwe zakończenie ciąży. Mam nadzieje ze usłyszysz ze masz zdrowe dzieciątko.

~Basia BB

~Basia BB

Moje wyniki przyszły po 10 dniach !!!
Dziewczynka - wynik pozytywny.