9 miesięcy, ciąża

Test NIFTY - wasze opinie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Basia BB

~Basia BB

PAPPA - to badanie krwi, badające stężenie białka ciążowego. Dopiero w polaczeniu z innymi danymi daje wyniki statystyczne wyliczające ryzyko zachorowania na kilka wad genetycznych. Potocznie wszyscy nazywają te wyliczenia testem Pappa. Za niski wynik badania krwi tj Pappa- może skutkować w kolejnych trymestrach np. niewydolnością łożyska. Z tego co zrozumiałam - kiepskie wyniki tego badania mogą świadczyć o chorobach genetycznych albo o problemach z łożyskiem.

moniss90

moniss90

Po wizycie jestem troszkę spokojniejsza lekarz powiedział że miał już takie przydki i dzieci były zdrowe co oczywiście nie znaczy że mój dzidziuś jest zdrowy ale jakoś mnie podbudowal dla świętego spokoju postanowiliśmy zrobić nifte. Dziewczyny gdzie najlepiej zrobić test koło Krakowa?

60354 moniss90 Mężczyzna, 29 lat, olkusz
moniss90

moniss90

Dziewczyny a jak jest z testem na raty bo chyba taka mozliwosc istnieje?

60354 moniss90 Mężczyzna, 29 lat, olkusz
~Basia BB

~Basia BB

Dziewiąty dzień się kończy - wyniku brak - podobno dojrzewa / cokolwiek to znaczy.

~Molea

~Molea

Mi tez powiedzieli 9 dni, czekamal 12... na spokojnie to weź! Wszystko będzie ok!

~Kornelia 12

~Kornelia 12

U mnie wynik testu Nifty prawidlowy, ale jest komentarz, że dodatkowo zwiekszone ryzyko mikrodelecji w 16 chromosomie prowadzacej do zespolu Rubinsteina Taybiego. Jestem zalamana. Na amnio nie moge sie zdecydowac ze wzgledu na zwiekszone ryzyko utraty ciazy, nie wiem, jak wytrzymam te nastepne 4 miesiące.... Mój lekarz mowi,ze w przypadku tego schorzenia nie ma żadnej pewności, że dziecko rzeczywiscie jest chore, ale... 3 lata starań i teraz taki wynik - siąść i płakać....