9 miesięcy, ciąża

Test NIFTY - wasze opinie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~xyza

~xyza

Dominika ja nie robilam wogole pappa. Zrobilam od razu test nifty zeby nie tracic czasu nerwów i pieniędzy. Wg mojego dr pappa jest malo precyzyjny i moze namieszac zamiast rzeczywiscie wskazac co i jak. W tej ciazy nawet nie sprawdzałam ani razu przyrostow beta hcg z krwi- zwykle badanie.
Zrobiłaś nifty i bardzo dobrze. Sama stwierdzisz ze niepotrzebnie robilas usg z pappa bo tylko stresu tobie przysparzaja teraz wyniki. A to tylko szacowanie stezen hormonow w twojej krwi a nie badanie krwi dziecka.

~Zestresowana bardzo

~Zestresowana bardzo

Wynik nifty dostalam po 6 dniach roboczych. Zdrowa dziewczynka :-*

~Dominika28L

~Dominika28L

Niestety pomimo moich wielkich nadzieji Nifty wykazał zd. Wiem ze szansę są małe, ale zastanawiam się nad amniopunkcja - jestem w 24 tygodniu więc i tak już niczego nie zmienie ale może jednak okaże się ze Nifty się pomyliło... Czy ktoś zna taki przypadek ze po złym Nifty wyszło dobre amnio??? Nie łudze się bo dodatkowo synek miał przeciętność 2.33 i brak kości nosowej w 12 tygodniu, a teraz ma o 2 tygodnie krótsze kości ramienne i udowe, oraz niewielka wadę serca :(

~xyza

~xyza

Dominika przykro mi z powodu Waszego wyniku. Niestety nie znam nikogo gdzie wynik z nifty okazałby sie fałszywy. Jesli wiesz ze i tak urodzisz to zastanow sie czy warto amnio wykonywac. A nóż okaże sie ze dziecko jest zdrowe a nawet jesli nie to jest kilka stopni chyba jak dobrze kojarze zd. Wiem ze to ciebie nie pocieszy ale mysle ze warto wierzyc ze urodzisz zdrowe Malenstwo. Tego Wam życzę.
Poradz sie moze jeszcze doktora w sprawie amniopunkcji albo genetyka albo gina.??

Mamusiaszczesciara

Mamusiaszczesciara

Hmm przy takich roznicach w rozmiarach kosci to prawdopodobnie amnio nic nie zmieni . A skoro test nifty wykazal zd to sadze ze amnio przy dokładnym pobraniu wykaze to samo.

--

Moje aniołki (*)
Corus 17 t.c 2008 synuś 9 t.c 2015 corus 13 t.c 2017. 8 t.c 2018 moje cuda.

58445 mamusiaszczesciara Kobieta, 41 lat, Sopot
~Caro84

~Caro84

Ja zrobiłam amnio po mimo dobrego wyniku Nifty i okazało się, ze w płynie owodniowym było za mało komórek i nic nie udało się ustalić. Także amnio nie zawsze się udaje a ryzyko niestety pozostaje :/.
Skonsultowałam się z genetykiem i swoim lekarzem i obaj stwierdzili, ze mając wynik Nifty nie warto już robić kolejnej amniopunkcji.
Doskonale rozumiem Twoj niepokój i chęć potwierdzenia wyniku- sama niestety musisz rozważyć czy warto czy nie. Ewentualnie skonsultuj się z lekarzem. Na pewno Ci dobrze doradzi.
Od siebie tylko mogę dodać, ze amniopunkcja nie boli i ja np nie miałam żadnych dolegliwości po.
Życzę żeby wszystko ułożyło się po Twojej myśli. Pozdrawiam

~Dominika28L

~Dominika28L

Zdecydowałam się nie robić amnio... Sama nie wiem dlaczego, może nie chce sobie odbierac tej odrobiny nadziei która mi została. Mamusiaszczesciara staram się być realistką... ale ta nadzieja to jedyne co mi zostało, nie wiem czy bez niej nie skonczyłabym ze sobą. Jeśli jest jakaś mama która też czeka na dziecko z zd to proszę o kontakt...

~Akemi

~Akemi

Mi przezierność wyszła 2,5 czyli większą niż tobie.Nie robiłam dodatkowych badań.Na nifty mnie nie stać a amniopunkcja zbyt ryzykowna.Wyniki PAppa jak dla mnie można wrzucić w koszty.Licze na to że dziecko będzie zdrowe.Jak na razie na USG wszystko dobrze wychodzi,ale okaże się po porodzie.

Mamusiaszczesciara

Mamusiaszczesciara

~Dominika28L
Zdecydowałam się nie robić amnio... Sama nie wiem dlaczego, może nie chce sobie odbierac tej odrobiny nadziei która mi została. Mamusiaszczesciara staram się być realistką... ale ta nadzieja to jedyne co mi zostało, nie wiem czy bez niej nie skonczyłabym ze sobą. Jeśli jest jakaś mama która też czeka na dziecko z zd to proszę o kontakt...

Rozumiem Cie jako kobieta nie chcialam aby moj wpis zabrzmial oschle ale czasem trzeba tak po to bys Ty nie stracila nadzieji. Mysle ze ja na Twoim miejscu poszlabym pomierzyc dzidziusia na innym usg z konsultacja. Wierze ze bedzie dobrze kochana trzymam kciukasy jak cos krzycz na priv :).

--

Moje aniołki (*)
Corus 17 t.c 2008 synuś 9 t.c 2015 corus 13 t.c 2017. 8 t.c 2018 moje cuda.

58445 mamusiaszczesciara Kobieta, 41 lat, Sopot