9 miesięcy, ciąża

Test NIFTY - wasze opinie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Dominika9501

~Dominika9501

No właśnie.. :( bardzo jej współczuję.. Ale musi być jakieś wytłumaczenie bo nic samo się nie dzieje..
No właśnie ja na początku ciąży kilka razy wymiotowalam.. Pierwsze tygodnie piersi bolały.. No i brzuch bolał. A teraz 14tc. No i w sumie żadnych dolegliwości. Czasem gdzieś brzuch zakuje i tyle. Muszę koniecznie zamówić ten detektor. Napewno będę dużo spokojniejsza. Na szczęście w piątek wizyta u Pani doktor prowadzącej która może trochę mnie uspokoi.

MadziaK83

MadziaK83

Na pewno będzie wszystko dobrze. Ja mam wizytę w środę. Ciekawe jaki duży już mój okruch :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/zud3dqk3ra77mvet.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jr7rdz2pr.png

52759 madziak83 Kobieta, 36 lat, Kraków
~Dziubek79

~Dziubek79

Dominika
Lekarz zlecił dalszą diagnostykę amniopunkcję lub test Nift teraz już chyba tego nie ma, jest Sanco.Nie chcieliśmy ryzykować amniopunkcją więc zdecydowaliśmy się na Nift.
A u Ciebie oprócz tego Nt jak inne parametry dzidziusia ?
Bardzo mi przykro z powodu koleżanki :(

~Dominika9501

~Dominika9501

U nas na usg po za tym NT 2.3 wszystko super.
Akcja serca 157.
CRL 64.3 mm
Płyn owodniowy w normie.

Kość nosowa prawidłowa.
Niedomykalnosc zastawki trójdzielnej prawidłowy.
Przeplyw w przewodzie zylnym w normie.

Ryzyko z pappa
Trisomia 21. 1:320

Bhcg 3.318 mom
Pappa 0.903 mom

Tak tak właśnie teraz jest sanco na który się zdecydowaliśmy i jutro jedziemy na pobranie.

Karolaa2101

Karolaa2101

Cześć dziewczyny, jakiś czas temu też wertowałam forum, ponieważ z testu pappa wyszło nam wysokie ryzyko ZD 1:47..zamiast radości był sam płacz. Przeziernosc karkowa 2.8 więc podwyższona, kość nosowa widoczna, ale do końca Panu dr się nie podobała bo troszkę za mała. Decyzja o amniopunkcji -najgorsze.. 5tyg czekania na wynik.. A potem łzy radości zdrowy synek <3.<br /> Tak czytając te wszystkie wpisy zastanawiam co jest przyczyną takich wyników z testu Pappa? Bo jest coraz więcej osób ze złymi wynikami. Ja od 10tyg przyjmuje duphaston czy możliwe, że to może mieć wpływ? Czy tylko zlecają test pappe żeby napędzac potem ludzi na takie drogie badania jak sanco. Będąc na konsultacji z wynikiem testu pappa usłyszałam od lekarza, że nie każdego jest stać i on to rozumie na tak drogie badanie jak sanco ale ludzie zbierają pieniążki nawet po rodzinie i że szkoda, że jest po 18 bo mogłabym wykonać nawet dziś takie badanie u niego w przychodni jest oczywiście taka możliwość zrobienia badania..

62585 karolaa2101 Kobieta, 28 lat, Łódź
Szarka

Szarka

Kurczę dziewczyny, które mają podwyższone NT, a nie boicie się, że nawet jak z sanco/nifty czy amniopunkcji wychodzi wynik prawidłowy, to dzidzia może być chora? Jakaś poważna wada serca czy coś innego...(nie genetycznego, bo to jest wykluczane w badaniach, ale są przecież inne wady wrodzone). Z czegoś przecież ta podwyższona przezierność wynika... Znaczy się trzymam kciuki za wszystkie maluchy żeby były zdrowe, sama jestem dokładnie w tej sytuacji. I po prostu boje się, że nawet taki pozytywny wynik może mnie nie uspokoić...

65017 szarka Kobieta, 29 lat, Warszawa
~Dominika9501

~Dominika9501

My już po pobraniu na sanco.
Wyniki do 6 dni może wcześniej.
A jeśli chodzi o to NT to rozmawiałam dzisiaj z lekarzem który robił mi prenatalne i mówił, że tak jak u nas to nie jest bardzo wysokie i jak jest powyżej 3 to dopiero może coś oznaczać. I moja lekarka mówiła to samo.

~Miaka

~Miaka

My już po pobraniu do testów Harmony. Teraz 2 tygodnie nerwowego oczekiwania.

Szarka

Szarka

Tak, to prawda. Poza Polską ta granica to właśnie 3mm więc myślę Dominika, że u Was na pewno będą pomyślne wyniki :)
U mnie było właśnie 3 mm, ale to na początku 13 tyg, a przez kolejny tydzień wraz ze wzrostem dziecka zapewne się zwiększyło poza te granicę.

65017 szarka Kobieta, 29 lat, Warszawa
MadziaK83

MadziaK83

Karola osobiście nie znam nikogo komu by te testy ale z wyszły. Tylko jedna znajoma miała słabe wyniki pappa ale też usg źle wyszło i miała ryzyko 1:12, chłopiec jest zdrowy. Mnie w obu ciążach uspokoił choc w drugiej zrobiłam Sanco profilaktycznie, moje siostra i koleżanka też miały wszystko ok.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/zud3dqk3ra77mvet.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jr7rdz2pr.png

52759 madziak83 Kobieta, 36 lat, Kraków