9 miesięcy, ciąża

Test NIFTY - wasze opinie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Bodzia85

Bodzia85

Wikaa wiedzialam ze wszystko będzie dobrze, że wynik będzie prawidłowy!!!:-):-) wszystkie Cieszymy się razem z Tobą i gratulujemy Ci córeczki, teraz możesz odetchnąć , odpocząć trochę od tych stresujących dni i nocy i byle zdrowo do przodu.

Dziewczyny czytając Wasze wcześniejsze posty , Zastanawia mnie pewien fakt, Jaki miał miejsce gdy poszłam pierwszego dnia zrobić test nifty . Powiedziano mi że bez wyników biochemii mi go nie zrobią, więc szybko pojechałam odebrać wyniki biochemii (test pappa) do kliniki w której miałam robione badania prenatalne, bo to było konieczne aby zrobiono mi test nifty. Dziś mnie zastanawia To po cholerę im te wyniki badań skoro i tak wpłacę za ten test i mają obowiązek mi go zrobić.
U was tez konieczne było przedstawienie badan prentalnych(zapis usg i pappa)?

59064 bodzia85 Kobieta, 33 lata, Ruda Śląska
~Caro84

~Caro84

Ja miałam tylko wynik usg bez pappa bo lekarz uznał, ze przy takim nt nie ma sensu robić pappa.

~Fiolka11

~Fiolka11

U mnie nie trzeba było wyników pappa tylko usg. Ale przyniosłam też pappa bo miałam (niestety)

Bodzia85

Bodzia85

U mnie niestety usg nie wystarczylo. No ale co zrobic.
Najważniejsze ze wynik prawidłowy.
:-)

~Wikaa

~Wikaa

Nawet nie zwróciłam na to uwagi, ale ode mnie też chcieli Pappa...pani zapytała czy jest jakiś konkretny powód dla którego robię Nifty? mogłam powiedzieć że chcę dla pewności, a ja od razu im wyjęłam Pappa...

~Fiolka11

~Fiolka11

Trzeci dzień czekania na wyniki. Byłam dziś u czwartej lekarki i dopiero ona zauważyła że mam dużego krwiaka nad szyjka macicy :( mam leżeć i nie wstawać chyba że do łazienki. Kazała się w ogóle nie przejmować wynikami pappa, bo ponoć ten krwiak mógł je zaburzyć a wg niej nie widać żadnych wad, dziecko rośnie zdrowo. I ogólnie była zła, że po tylu lekarzach musiałam chodzic, że jak można było tego krwiaka nie zobaczyć jak ma prawie 4 centymetry... Dołożyla mi leków i cóż, leżę w łóżku :( niestety jest ryzyko poronienia

Bodzia85

Bodzia85

Fiolka uwazaj na siebie. Dobrze ze ta lekarka to zauważyła ! Duzo odpoczywaj i leż. Moja przyjaciółka tez miala 7cm krwiaka , leżała odpoczywala i na szczęście w niedługim czasie krwiak sie wchłonąl. Duzo zdrowia dla Ciebie i bobaska !

~Wikaa

~Wikaa

A widzisz...napisałam o krwiaku od razu. U mnie też go nie widział wcześniej gin biedny.

Załamana22

Załamana22

Ja zrobiłam nifty od razu przy odbiorze pappa, w tym damy miejscu. Ale skoro piszą ze nifty można robić od 10tyg... czyli zanim można robić usg prenatalne plus pappa. Fiolka, leż i odpoczywaj :) Mi teraz wyszedł po raz drugi wynik niejednoznaczny toksoplazmozy, jadę w poniedziałek do zakaźnego... No i tsh mi poleciało na łeb na szyje- 0,049 :/ Czy ja ta ciąże przejdę spokojnie ??

59103 zalamana22 Kobieta, 33 lata, Lublin
~Fiolka11

~Fiolka11

Załamana, jeszcze wszystko możesz unormować, niestety taka nasza dola chodzenia po wciąż nowych lekarzach :( nie wiem jak zniosę kolejny tydzień czekania, to jest jakaś porażka :( Żadna z przyjaciółek mnie nie rozumie, z jedną nawet nie chcę gadać, bo zaczęła mi wyrzucać materializm i że przecież dzieci z ZD są takie wspaniałe... Oczywiście sama ma zdrowe dziecko. A ja się boję, że mnie mąż zostawi, taka jest smutna rzeczywistość mam z chorymi dziećmi.