9 miesięcy, ciąża

Test NIFTY - wasze opinie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kaisa1979

kaisa1979

Sylwia! Prócz wieku widzę, że łączy nas także wiek pierwszego dziecka :) Ja dodatkowo :) 15 miesięcy temu urodziłam zdrową córeczkę. W obecnej ciąży po usg (12,6 dni) wyglada na to, że wszystko jest w porządku (NT 1,5). Wykonałam pappe, choć lekarz uprzedzał, że ze względu na wiek może wyjść podwyższone ryzyko. Zobaczymy, dzis jadę po wynik.
Tak czy siak dopiero po konsultacji wszystkich badan z lekarzem specjalistą, zdecyduję co dalej - amniopunkcja, czy oczekiwanie na dzidziusia z nadzieją, że urodzi się zdrowe (mąż nie bierze pod uwagę innej opcji, dlatego piszę o ew. decyzji w liczbie pojedynczej). Piszę o NADZIEI, bo wydaje mi się, że każda z nas wykonując test typu NIPT walczy właśnie o nią. Majac dwójkę dzieci, doskonale zdaje sobie sprawe, że nawet rodząc zdrowe dziecko, jest ono zdrowe na „tu i teraz”. Jak będzie w przyszłości, pokaże przyszłość.
Pozdrawiam!

63728 kaisa1979 Kobieta, 40 lat, Warszawa
~KasiaKatowice

~KasiaKatowice

Chyba osoba, która płaci Ok.2500 zł, przeszukała internet w poszukiwaniu informacji o badaniu. A nie poszła sobie ot tak wydać ponad 2 tysiące w laboratorium i zdaje sobie sprawę, że test nie daje wyniku 100%. Ważne jest również usg genetyczne- nt, kość nosowa, przepływy, etc. Mi lekarz na usg powiedział, że wszystko super i wg niego ka 80% jest dziewczynka. Nifty to potwierdziło. Na pappę też mnie specjalnie nie wysyłał...ja poszłam, mimo iż i tak planowałam badanie wolnego dna, bo mówiła mi o tym moja ginekolog. Po prostu pappa wielokrotnie wprowadza w błąd! Wystarczy poszukać internet o fałszywie pozytywnych wynikach mimo usg niepodejrzanego. Jest multum takich tematów. Pappie daleko do prawie doskonałego badania przesiewowego. Jak ktoś chce zrobić wolne dna to nie ma sensu robić pappę; chyba że ktoś nie ma na tyle funduszy, to wiadomo. A amniopunkcja oprócz poronienia może grozić uszkodzeniem płodu. Trzeba być wszystkiego świadomym

~KasiaKatowice

~KasiaKatowice

Na którymś z forów spotkałam się z postem mamy, której w teście podwójnym wyszło ryzyko 1:15000 i urodziła chłopca ZD...szok, niedowierzanie. Można pisać, że po nifty urodziły się dzieci z ZD, pytanie brzmi ile dzieci się urodziło z ZD mimo prawidłowych wyników w podwójnym teście.
Skoro BGI ubezpiecza swój wynik, to też o czymś świadczy...

MadziaK83

MadziaK83

Kasiakatowice ja przeczytałam wczoraj o mamie 26 lat która miala po pappie ryzyko 1:18850 i urodziła dziewczynkę z ZD. W związku z powyższym i z tym że mam 36 lat i startuje z ryzyka wyjściowego 1:266 postanowiłam zrobić Sanco, jutro jadę oddać krew na pappa i Sanso, a za tydzień w piątek ma usg gen wiec może już Sanco bedzie do odbioru.
W pierwszej ciąży mimo super wyników pappa ryzyko wyjściowe z uwagi na wiek 1:400 wynosiło 1:8000, to znaczy że 1 na 8000 z takimi wynikami jak moje rodzi się z wadą. Loteria na kogo trafi :/

--

https://www.suwaczki.com/tickers/zud3dqk3ra77mvet.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jr7rdz2pr.png

52759 madziak83 Kobieta, 36 lat, Kraków
Sylwia 1979

Sylwia 1979

Kasia Katowice, miałam podobne podejście do Pappa jak Ty. Dlatego w ogole nie brałam tego badania pod uwagę. Mój ginekolog również mnie specjalnie nie namawiał. W ciążę zachodzilam świadomie i wiedzialam od początku, że jeżeli nie będzie wskazań medycznych do badań inwazyjnych zrobię Nifty z uwagi na mój wiek. Oczywiście to, że BGI ubezpiecza swój wynik jest dodatkowym atutem.
Dobrej nocy :)

63785 sylwia-1979 Kobieta, 40 lat, Warszawa
kaisa1979

kaisa1979

Mój wynik z usg prenatalnego i testu pappa - niskie ryzyko wystąpienia trisomii 21, 13, 18.
W dalszym ciągu czekam na wynik Nifty...

Sylwia 1979

Sylwia 1979

Kasia, cieszę się bardzo! Koniecznie daj znać jak dostaniesz wynik Nifty.
Głową do góry będzie dobrze. :))

63785 sylwia-1979 Kobieta, 40 lat, Warszawa
~Prymaza

~Prymaza

A, że i w amniopunkcji może być fałszywie pozytywny wynik to wiecie? Też zdarzają się takie przypadki, że diagnosta nie wyłapie tych dodatkowych chromosomów, tak, że tu i tu jest ryzyko błędu. Myślę, że nie ma co wnikać w takie aż skrajności, choć osobiście znam parę, która urodziła całkowicie zdrowe dziecko z ZD. Co prawda potwierdził to każdy możliwy test ale dla lekarzy jest szokiem to, że chłopiec oprócz dodatkowego chromosomu jest całkowicie zdrowy.

kaisa1979

kaisa1979

Sylwia, na pewno dam znac, jaki by nie był...
Prymaza, dokładnie. Ryzyko jest zawsze i dotyczy każdej kwestii, ale jest to tylko ryzyko, które występuje i minimalnej liczbie przypadków.

kaisa1979

kaisa1979

Sylwia, dziękuję! Na pewno dam znac, jaki by nie był...
Prymaza, dokładnie. Ryzyko jest zawsze i dotyczy każdej kwestii, ale jest to tylko ryzyko, które występuje w minimalnej liczbie przypadków.