9 miesięcy, ciąża

Test NIFTY - wasze opinie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~iulja

~iulja

Nadia, ja wyliczyłam sobie, że powinnam mieć wyniki we wtorek, w ten dzień pojechałam do przychodni, gdzie oddawałam krew i jak się okazało, że jeszcze ich nie ma, to wywołałam taką awanturę, że dotarła do samego genomedu. Ostatecznie dowiedziałam się, że termin do 6 dni roboczych liczy się nie od pobrania krwi, a od wpływu próbki do ich laboratorium, tj. od dnia następnego, po pobraniu. Jeśli oddawałaś próbkę w piątek 2 listopada 6 dni roboczych zaczynasz liczyć od poniedziałku.

Oczywiście, to jest DO 6 dni roboczych, mogą być wcześniej. Ale nie stresuj się, jeśli ich nie będzie, to wciąż normalne.

~Patpat

~Patpat

Kobietki!
Po moim wyniki pappa, NT 2,5 ryzyko Zd miałam 1:163
Zrobiłam nifty i wszystko okej. Po połówkowych w dalszym ciagu wzorowo rozwijające sie dziecko bez wad. Po dzisiejszym echo serduszka - kolejne potwierdzenie tezy, ze dzidzia mega zdrowa.
Także wrzućmy na luz po baniach wolnego płodowego! Dla nas i naszych cudownych maluszków!
Buziaki i trzymam kciuki za wszystkie testy wolnego płodowego!

~Nadia84

~Nadia84

Patpat
Super wiesci, ja caly czaa czekam na wyniki.

Na polowkowym mierzyl lekarz fald karkowy?

~Patpat

~Patpat

Nadia84 nie mierzyli, bo generalnie po 14tyg podaje sie wage dzidziusia nie CRL. Całą kupę artykułów przeczytałam jak niemiarodajne jest mierzenie NT po 14tyg, choćby ze względu na to, ze dzidzia już sie tez coraz bardziej rusza ;) i tez troje lekarzy u których byłam to potwierdziło

~Nadia84

~Nadia84

Patpat

Właśnie tez sie zastanawiam na ile jest wiarygodne. To nie jest juz przeziernosc karkowa tylko fald karkowy i do 22 tygodnia nie powinien 6 mm. Gdzies czytalam ze jest to marker zespolu Downa drugiego trymestru. Zastanawiam sie ilu lekarzy to bada przy wyższej przeziernosci w pierwszym trymestrze....

~Natalia26

~Natalia26

Cześć dziewczyny,
Wczoraj byłam na echu serduszka i znowu jestem załamana.
Prawie nic nie dało się pomierzyć bo mały źle leżał, w poprzek totalnie i nie chciał współpracować i się obrócić odpowiednio do badania. Budowa, przepływy były dobre ale lekarz dostrzegł małą arytmię serca. Zasugerował że to niby nic takiego no i dziecko jest źle ułożone ale jednak to serduszko bije delikatnie nierówno. Za tydzień mam wrócić ponownie.
Kazał jeszcze iść koniecznie do dentysty bo może być jakiś stan zapalny który może mieć wpływ na to że w serduszku występuje to zwapnienie.
Ponadto okazało się że nerka nie ma poszerzone układu miedniczkowo-kielichowego a torbielowatość. Druga jest na szczęście zdrowa.

Już nie mam siły :(

~Truskawka07

~Truskawka07

Hej Kochane,
Trochę mnie tu nie bylo, bo miałam nawał spraw na głowie. Przedwczoraj byliśmy na usg polowkowym, wymiary wzorowe, wszystko okej, fałd karkowy 2,9, jeszcze we wtorek echo serca.
Natalia26 nie martw się! Jeśli to byłoby coś poważnego to myśle, ze już byłoby widać wcześniej, albo na tym badaniu mimo nawet nieprecyzyjnego obrazu. Arytmia występuje u około 10% dzieci w brzuszku. Będzie dobrze, trzymam kciuki!

Kejti32

Kejti32

Hej. To jest niestety ogromna wada SANCO i AMNIO- sprawdzają wady genetyczne a nie wady anatomiczne płodu. Tak czy inaczej uważam, że najważniejsze iż wszelkie wady genetyczne są wykluczone a z innymi wadami jak w przypadku Twoim Natalia (o ile w ogóle to jest jakaś konkretna wada:)) współczesna medycyna na pewno sobie poradzi! Maluszek się urodzi i po chwili śladu nie będzie :)

60973 kejti32 Kobieta, 32 lata, Poznań
~Nadzieje

~Nadzieje

hej,

Czy komuś wyszło prawdopodobieństwo ZD 1:10 i nifty wykluczyło wady genetyczne?

Nanana830

Nanana830

Nadzieje ja jeszcze niedawni czytalam wszystko co wpadło mi w ręce w tym temacie, przewertowalam tysiace wpisów, dziewczyny mialy ryzyko 1do 4 i rodziły zdrowe dzieci. Tych potwierdzonych zd znalazlam naprawdę niewiele . Poza tym to tylko statystyka a nie diagnoza, trzymam kciuki za Ciebie i dzidzie.

61038 nanana830 Kobieta, 35 lat, Zielona Góra