Skocz do zawartości
Forum

Ciąża i poród po konizacji szyjki macicy...


Rekomendowane odpowiedzi

Moja szyjka odpoczatku jest taka krotka. Konizacja byla bardzo radykalna poniewaz zmiany byly rozległe. Wtedy sie tym nie przejmowalam bo nie planowalam 2 dziecka. Moj synek mial wtedy 2 lata i najwazniejsze dla mnie bylo zeby byc zdrowym. Paserem czy szfem sie nie przejmoj on moze tylko pomoc. Co do hemoglobiny to mozliwe ze ci tak zleciala ja ma 10. Lekarz powinien dac ci zelazo.Walcze tez z małopłytkowoscia 65 tys. chodze do hematologa.Z lezeniem ciezko mam kryzysy ze ryczec mi sie chce. Ja jak tylko wstane to mi sie brzuch spina. Podobno nieczuc skracania szyjki i to jest najgorsze i najbardziej niebezpieczne. Co do dł twojej szyjki to niewiem cz to ozn. ze ma 2 cm zapytaj lekarza.powinien zrobic usg dopochwowe i ocenic dlugosc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Gosiu, spotkałam sie z opinia lekarzy ze po konizacji raczej cesarka zewzgledu wlasnie na zagrozenie pekniecia pozostalosci szyjki.
Chcialabym byc juz w 32 tc tak jak ty dzidzius bylby juz wmiare bezpieczny.
Fajnie ze mozemy sie wzajemnie wspierac.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie to mnie najbardziej martwi, ze nie czuc tego skracania i nie ma czasu na reakcję:( dlatego ja z jednej strony czekam na te wizyty u lek, a z drugiej boje sie, ze niespodziewanie uslysze cos zlego:( a juz chyba pierwszy szok minął i bardzo sie przyzwyczaiłam do mysli, ze bede miala dwojke dzieci i bardzo sie o nie boję:( zaraz jade do rodziców na obiad, tato zrobił jablecznik, może mi sie humor poprawi:)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, wsparcie jest ważne, dodaje to otuchy;-) tak, teoretycznie poród naturalny, dziś zaczynam 33 tydzień, od 2 dni w nicy budzą mnie skurcze, a w dzień ciągle chce mi się spać. Jestem mega zmęczona, torbę już spakowana,bo mam przeczucie ze nie dotrwam do końca. Za tydzień mam wizytę, zobaczymy co mi doktor powie. Będę z nim rozmawiać na temat ewentualnej cesarki, chociaż nie ukrywam że wolałabym naturalny. Kasiu to prawda, skracania nie czuć, po prostu pstryk i jest...

Odnośnik do komentarza

Jestem kochane po wizycie u lekarza. Bedzie dziewczynka : )
Wszystko zamkniete, rozwarcia niema. Leżenie nadal bezwzgledne tylko do toalety. Nastepna wizyta 8 grudnia.
Troche mnie zmartwilo ze łożysko jest nisko, ale naraziecw granicach normy.
Chcialabym wytrwac do 34 tc (teraz 20 tc)ale moja lekarka mowi ze bez szans, ale ja dam rade musze !

Odnośnik do komentarza

Phi, Kinia, kto ma dać radę jak nie my?? Jeszcze się ta lekarka zdziwi ;) Fajnie, że dziewczynka! ja przed ciążą planowałam jedno dziecko i bardzo chciałam dziewczynkę:) oczywiście jak tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży to zupełnie straciło dla mnie znaczenie:) Kinia, a powiedz, bierzesz jakieś leki? Coś wspomaga krótką szyjkę? czy tylko leżenie?

Odnośnik do komentarza

Kasiu biore od poczatku ciazy Luteine 50mg rano i wieczorem.
Jest to progesteron, ktory łagodzi skurcze i wplywa jakos tez na szyjke. Generalnie lekarze przepisuja ja na wszystko. Jesli boli mnie brzuch to nospe forte 3 ray dziennie. Jak bylam w szpitalu to te dwa leki to standard na potrzymanie.
Ja bym porozmawiala na twoim miejscu z lekarzem o tym pesarze bo najlepiej go zalozyc do 18 tc, tylko wczesniej koniecznie posiew. Moja Pani doktor mowila ze maja dziewczynw w szpitlu 22 tc po chirurgicznj konizacji niecaly 1 cm szyki i ma pesar, lezy do rozwiazania.Mi tez jet obojetnie czy dziewczynka czy chlopiec byle zdrowe.

Odnośnik do komentarza

kinia, zobaczysz wszystko będzie ok. ja brałam Luteinę 100 dwa razy dziennie az do 25 tyg. poźniej odstawiłam, ale jak teraz mi się szyjka skróciła to do niej wróciłam. Od wczoraj mam brać nawet 3 razy dziennie po 2 , czyli dziennie 600mg, jak potrzeba to no spę też, biorę również magnezin. Doktor kazał zwiększyć dawkę, bo skurcze sie nasiliły i aż mnie budziły w nocy. Teraz może nie jest kolorowo, bo praktycznie w nocy nie mogę się ułożyć,i przy każdej zmianie pozycji brzuch mi twardnieje. Dzis to się wystraszyłam, bo jak mnie skurcz złapał to myślałam, że albo się posiusiam, albo wody mi zaraz odejdą. Trzymał chyba z 2-3 minuty. Coraz częściej mam wrażenie że wielki moment nastąpi w bardzo niedługim czasie. Poszłam dziś robić wyniki, mam blisko, ale mąż mnie odebrał bo kłuło mnie po obu stronach brzucha. Cały dzień odpoczywam. Sądzę że gdy się oszczędza to można długo wytrzymać. W związku z tym,że to 33 tydzień, to teraz trochę jestem spokojniejsza,ale rozumiem ile stresu jest przy każdej wizycie i sprawdzaniu stanu szyjki.

Odnośnik do komentarza

Kurcze,dziewczyny wrocily mi take bole brzucha jak na miesiaczke mialam takie jak wyladowalam w szpitalu. Łykam no spe ale niepomaga identycznie jak w szpitalu. Brzuch mi sie nie spina i dzidzius sie rusza. Czemu takie rzeczy dzieja sie tuz po wizycie anie przed. Moze to byc od rozciagania sie maccy ? Niechce do szpitala bo synus ma w sobote urodziny na ktore tak czekal.Dramat tak sie boje...

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, stres też źle działa. Pamiętaj że lokator z brzuszka jest teraz najważniejszy. Ja dziś od 2 w nocy nie spalam, brzuch mnie bolał, rano szybko do przychodni, kto ok, szyjka póki co bez zmian. Odetchnelam z ulga. Teraz do wtorku bo mam planowana wizytę, dziś byłam u innego lekarza, bo mój czwartki ma wolne. Moja ulubiona pani położna wypoczywa mnie bo dla pewności robiła ktg prawie godzinę;-) pisze ze " odetchnelam z ulga" ale tak na prawdę to ufam tylko swojemu doktorowi. Podczas ktg miałam jeden skurcz, ale jak jestem domu potrafię mieć 2-3 przez godzinę:-( wczoraj brzuch zaczął mnie boleć właśnie po skurczu.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj malutka kończy pięć tyg i jest cudowna... Dziwny trzymam za was wszystkie kciuki i jestem pewna ze mimo wielu stresów i obaw będzie wszystko dobrze...sama do niedawna byłam w takiej sytuacji jak wy ale na szczęście udało się u wszystko dobrze się skończylo...też miałam luteine i duphaston na podtrzymanie do 33 tyg, szyjka od początku ciąży miała 2 cm i tak było prawie do samego końca też lekarz się bał że skróci się za wcześnie ale zacisnela się u ładnie trzymała...będzie dobrze a ba koniec otrzymacie cudowną nagrodę:-) ściskam was wszystkie i pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza

Ide dzisiaj do lekarza cała noc meczyly mnie skurcze. Zaczslo sie w czwartek ,wyciszylo na 1 dzien i wrocily jeszcze mocniejsze. Boje sie jak diabli usiasc na fotel, ze uslysze ze jest rozwarcie. Pewnie wyladuje w szpitalu ,ale moze pomoga bo nospa nic niedaje.
Dzidzia sie rusza. Ciasza nie powinna sie wiazac z ciaglym strachen i łzami...

Odnośnik do komentarza

Naszczescie brak rozwarcia, na usg malutka tez ok. Niewiadomo zkad te bole brzucha i skurcze. Mam brac nospe forte 3 razy dziennie bo niestety nic innego niema na skurcze i dalej lezec. Jednym slowem nic nowego. Jeszcz wyszlo ze mam niedobor wit B12, i od wczoraj mam zapisane 7 zastrzykow domiesniowo :(

Odnośnik do komentarza

Od srody do poniedzialku nic nie bolalo. Teraz od wtorek znowu brzuch ćmi jak na okres, w nocy twardnial, byly skurcze. Ja juz niewiem od czego te dolegliwosci jak ide do lekarza to niby ok. Teraz mam 22 tc jeszcze tyle przedemna.
Jak nie boli brzuch to mam dobry humor i tak pozytywnie mysle, nawet wózki ostatnio ogladalam. A teraz znowu te bole. W pierwszej ciąży nic mnie nie bolało. Jestem podlamana. A co u Ciebie Kasiu?

Odnośnik do komentarza

Powiem ci Kasiu ze z tymi bolami to ja sama niewiem.W pierwszej ciąży niemiałam żadnych bóli brzucha czy więzadeł ani razu nie sięgnełam po nospe. A teraz jakas masakra ciagle boli. Z boku tak z pachwiny to prawdopodobnie wiezadla, ale ja to juz sama nieumiem rozpoznac co jest bolem fiziologicznym ciazy a kiedy ozn. ze jest cos nie tak : (

Odnośnik do komentarza

To mnie wlasnie najbardziej martwi, ze kazdy bol jaki poczuje to zaraz sie zastanawiam czy to ok, bo to wiezadla czy moze rozciaga sie macica, a moze to jednak cos niepokojacego. Nie wiem tez co to jest to twardnienie brzucha. Czasem mam wrazenie, ze jest napiety, ale tak wysoko, jakby zoladek nie mial miejsca, ale skurczy chyba nie czuje. No i nie czuje tez ruchow, czasem mam wrazenie, ze cos mnie załaskocze, ale chcialabym juz czuc takie jednoznaczne ruchy. Kolezanki mi mowia, ze mi zazdroszczą, ze ciaza to taki wspanialy czas... a ja sie jednak duzo martwie. Choc staram sie doszukiwac pozytywow:) czas mi plynie baaardzo wolno, ale z drugiej strony to zaraz bedzie polowa. I Tobie rowniez minal 22tc, a pamietam, ze obawialas sie tego tygodnia, wiec chyba musimy sie rozchmurzyc, myslec o swietach i prezentach:)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, nie było mnie jakiś czas. Za 2 dni kończę 35 tydzień, schodze z luteiny.no spe brałam ale krótko bo jest szkodliwa dla dziecka, na prawdę tylko w skrajnych przypadkach. Czytałam artykuł neurologopedy, dzieci mają słabe napięcie mięśniowe, problemy z oddychaniem i spaniem po porodzie. Pracuje w szpitalu i lekarze z którymi pracuje tez to potwierdzili. Ja ostania nospe wzięłam chyba pod koniec 29 tygodnia. Chyba lepszy jest buscopan.Za to więcej magnezu. Na ktg miewam skurcze do 72% a więc coraz bardziej konkretne. Lekarz powiedział że mam wytrzymać do 18 grudnia. Mała 2 tyg. Temu ważyła 2500 więc jest duża, teraz pewnie 3000 g spokojnie ma. Lekarz powiedział że mimo blizny spróbujemy porodu naturalnego. Trochę się boję ale zdecydowanie wolę siłami natury.Zobaczycie,będzie dobrze. Tylko trzeba się oszczędzać, bywały dni że wstawalam tylko do toalety coś zjeść. Ale się opłacało. Zaraz 9 miesiąc. Po ostatniej wizycie wiem ze szyjki prawie brak i że mogę urodzić w każdym momencie,ale teraz to już bezpieczne. Ważne jest też nastawienie. Pozdrawiam was cieplutko

Odnośnik do komentarza

A co do ruchów, ja jestem w 3 ciąży i regularne czułam tak po 23 tygodniu a i wtedy zdarzały się słabsze dni.łożysko jak jest na przedniej ścianie to też słabiej się odczuwa. Za to teraz to istne szaleństwo, a to noga a to ręka wystaje ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...