9 miesięcy, ciąża

Bardzo złe nawyki, nie wiedząc o dziecku. Proszę o rady.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~MalinaXX

~MalinaXX

Może to marne pocieszenie ale ja na początku ciąży, kiedy też jeszcze o niej nie wiedziałam, chodziłam na imprezy, piłam alkohol, leciałam samolotem na wycieczkę do ciepłych krajów, wróciłam mocno przeziębiona i brałam naprawdę mocne leki. Moja przyjaciółka za to spadła ze schodów, a prócz tgeo przy okazji wykrycia ciąży ciąży dowiedziała się że ma mięśniaka czy coś w macicy... i jest dobrze :) Nie daj się złemu humorowi i wyrzutom sumienia! :) Jeśli teraz o siebie dbasz i zdrowo się odżywiasz, będzie dobrze :)

~Niezręcznie

~Niezręcznie

Cieszę się, że moje poszukiwania wsparcia, zaprowadziły mnie na to forum. Teraz wiem, że jest bardzo duża szansa że maluszkowi nic się nie stało.
Rozmyślam tylko nad tym czy przyznać się partnerowi do mojego trybu życia .. znaczy o tym, że piłam i chodziłam na imprezy to on wie.. nie wie o narkotykach.
Boję się bo wiem, że przestanie mi ufać. Powinien ... jejku, głupia byłam.

~MalinaXX

~MalinaXX

Myślę, że jeśli postanowiłaś zmienić tryb życia, to nie powinnaś obarczać go taką wiedzą. Nic to nie zmieni, a doda mu powodu do zmatwień. Niech to będzie taka mała kara dla Ciebie, ta świadomość, że kiedyś nie byłaś fair. Bo to przecież było kiedyś :) I tak będziecie razem, bo spodziewacie się dziecka, a dawny tryb życia nie jest w takim momencie powodem do rozstania, więc niepotrzebnie tylko namącisz mu w głowie. Ja bym tak zrobiła.

~Niezręcznie

~Niezręcznie

Chyba masz racje.. wystarczy, że ja się zamartwiam, niech jedno z nas chociaz będzie silne :)
Bo jak pokazałam przed nim raz takie wątpliwości czy będzie zdrowe itp. to bardzo był stanowczy mówiąc że na 100% będzie zdrowiutkie :) niech lepiej nie traci tej wiary.

kalafiorki

kalafiorki

Niezrecznie tak jak dziewczyny radza tak tez i ja bym zrobila nie martw sie, dbaj o siebie i nie przyznawaj sie chlopakowi do przeszlosci to niczego nie naprawi a moze skaplikowac wszystko... takk mysle ja....
Wiesz kiedys starsi ludzie mawiali ze poki mama nie wie o dzidzi to czowaja nad nia wszystkie anioly tego sie trzymaj i koniecznie pilnuj swoich wizyt i badan ....
Taka moja anegdotke opowiem wam tez bylam gdzies okolo 3 miesiaca ciazy ....
Pewnego wieczoru miala ochote na napoj obojetnie jaki byle by byl a wiedzialam ze po wczesniejszej wycieczce zostal sie jakis w aucie do ktorego polecialam nie mal biegiem do garazu. Juz przez szybe widzialam lezaca w aucie na podlodze butelke... otworzylam auto zlapalam z napoj otworzylam i ani nie wachajac zrobilam wielkie dwa lyki ( taaaakie poczolam pragnienie) wiecie czego sie napilam benzyny!!!!! okazalo sie za napoj byl ale w przodzie a w tyle moj facet zostawil benzyne w butelce do pily motorowej....
Pierwsza moja mysc
- jestem w ciazy....
wlozylam sobie chyba z pol dloni do gardla zwrocilam chyba wszystko z nawiazka... a benzyna odbijala sie z tydzien czasy fuuuuuj
tez sie martwilam ale na szczescie moja cora urodzila sie zdrowa silna i sliczna:-)
Dlatego trzymam kciuki za ciebie i twoje malenstwo... pozatym widze ze mozemy obie zapisac sie na forum do grudniowych mamusi... :-) musimy je stworzyc bo chyba nie ma jeszcze:-) powodzenia

--

Synuś czekamy na Ciebie
http://www.suwaczek.pl/cache/d0e8f46e2b.png

GABRIELKA ♡ lat 4♡

41998 kalafiorki Kobieta, 29 lat, Sztokholm
~Niezręcznie

~Niezręcznie

Może grudniowe mamusie dopiero dowiadują się o ciąży.. a raczej napewno :) jeszcze nas będzie dużo :)
Świetne te powiedzenie naszych babć.. oj dodało otuchy :)
Teraz już się mama swoją fasolką zajmie :) hehe
Dobrze że twoja reakcja z tą benzyną była szybka !
Aż się wzdrygnęłam na tę myśl ! Brrr.. ale przyznać muszę że zapach benzyny mi się podoba.

kalafiorki

kalafiorki

No ja tez lubilam zapach i bezyny i spalin ale jak ci sie odbija benzyna zamias schabowym z obiadu to juz nie jest przyjemnie:p fuujjjj jak sobie to przypomne to az mi slabo:-) :-) :-)

--

Synuś czekamy na Ciebie
http://www.suwaczek.pl/cache/d0e8f46e2b.png

GABRIELKA ♡ lat 4♡

41998 kalafiorki Kobieta, 29 lat, Sztokholm
Katarzyna_Honorata

Katarzyna_Honorata

Niezręcznie bardzo ważne, że jak tylko dowiedziałaś się o ciąży zmieniłaś nawyki, jestem pewna, że będziesz teraz o Was dbać i maleństwo urodzi się zdrowe. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, spacerach i wszystkich badaniach i wizytach, na I usg zobaczysz już nie tylko fasolkę ale miniaturkę człowieka, tak ok 12 tygodnia :), a w połowie ciąży poczujesz ruchy i pierwsze kopniaki-to nic nie boli, świetne uczucie :) , wszystko będzie dobrze, grunt to się nie stresować, jak najwięcej się uśmiechać bo maleństwo odczuwa Twój nastrój. buziaki

--

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09hdgeywb1h2o0.png

44463 katarzyna-honorata Kobieta, 35 lat, Warszawa
~MopsDrops

~MopsDrops

Witajcie, jestem w 27 tc. W pierwszych tygodniach ciazy, kiedy jeszcze o niej nie wiedzialam, mialam atak kamicy zolciowej. Na pogotowiu przyjelam 3 kroplowki z lekami. Gdy w mniej wiecej tydzien pozniej zorientowalam sie, ze jestem w ciazy, od razu zapytalam mija gin o te leki -czy mogly miec wplyw na dziecko. Dowiedzialam sie, moze troszke drastycznie, ale ze jezeli na poczatku ciazy uzywki czy leki zaszkodza zarodkowi, to nastepuje poronienie. Dzieki Bogu dobijam do 3 trymestru, na 1 i 2 usg prenatalnym widzialam zdrowa, prawidlowo rozwinieta dziewczynke :) takze tak jak pisaly poprzedniczki - glowa do gory, dbaj o siebie i Kruszynke i niczym sie nie zamartwiaj, bo to dopiero szkodzi :) na pewno wszystko bedzie dobrze ! :)