Skocz do zawartości
Forum

Wynik badania Beta HCG


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Dziewczyny, 

postanowiłam napisać do Was, bo trochę się stresuję. Ostatnią miesiączkę miałam 30 marca. Od 26 kwietnia zaczęły mi wychodzić pozytywne testy ciążowe. Miałam telewizytę z ginekologiem i kazał mi przyjść na pierwsze usg za miesiąc, czyli na początku czerwca, to strasznie długo. Nie kazali też badać beta hcg, bo nie ma sensu ryzykować z powodu korony, skoro testy wychodzą pozytywne. Wczoraj poszłam na beta hcg i wynik to 22341. Z kalendarzyka wychodzi mi, że to zaledwie początek 6 tygodnia (stosunek 14.03), natomiast normy są następujące:

6 tydzień: 158 - 31795

7 tydzień: 3697 - 163563

Progesteron wyszedł mi na poziomie 59 ng/ml, a norma w I trymestrze to 11 - 44,3. 
 

Jutro zrobię dopiero kolejne beta hcg, (żałuję, że posłuchałam tej lekarki i zwlekałam), ale jeśli przyrost będzie dwukrotny, to znaczy, że jest za szybki jak na wiek ciąży? Plus ten zbyt wysoki progesteron. Bardzo mnie to martwi, czy któraś z Was miała podobną sytuację? Naczytałam się już o ciążach zaśniadowych i innych. USG prywatnie mam dopiero w piątek wieczorem. 
 

Dziękuję, 

Marta

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Gość Marika napisał:

Cześć, Dziewczyny, 

postanowiłam napisać do Was, bo trochę się stresuję. Ostatnią miesiączkę miałam 30 marca. Od 26 kwietnia zaczęły mi wychodzić pozytywne testy ciążowe. Miałam telewizytę z ginekologiem i kazał mi przyjść na pierwsze usg za miesiąc, czyli na początku czerwca, to strasznie długo. Nie kazali też badać beta hcg, bo nie ma sensu ryzykować z powodu korony, skoro testy wychodzą pozytywne. Wczoraj poszłam na beta hcg i wynik to 22341. Z kalendarzyka wychodzi mi, że to zaledwie początek 6 tygodnia (stosunek 14.03), natomiast normy są następujące:

6 tydzień: 158 - 31795

7 tydzień: 3697 - 163563

Progesteron wyszedł mi na poziomie 59 ng/ml, a norma w I trymestrze to 11 - 44,3. 
 

Jutro zrobię dopiero kolejne beta hcg, (żałuję, że posłuchałam tej lekarki i zwlekałam), ale jeśli przyrost będzie dwukrotny, to znaczy, że jest za szybki jak na wiek ciąży? Plus ten zbyt wysoki progesteron. Bardzo mnie to martwi, czy któraś z Was miała podobną sytuację? Naczytałam się już o ciążach zaśniadowych i innych. USG prywatnie mam dopiero w piątek wieczorem. 
 

Dziękuję, 

Marta

Marika stosunek był chyba 14.04...I beta prawidłowo pokazuje 6-7tc. Bo jeśli miesiączke miałaś 30.03. To mmija już 6 tydzień, A zaczyna się 7 A dokładnie 6t1d. Dobrze że idziesz prywatnie do lekarza. Podejrzysz pecherzyk i zarodek który powinien mieć 2-4mm. Będzie dobrze. Trzymaj się cieplutko 😊

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Ogvh napisał:

Marika stosunek był chyba 14.04...I beta prawidłowo pokazuje 6-7tc. Bo jeśli miesiączke miałaś 30.03. To mmija już 6 tydzień, A zaczyna się 7 A dokładnie 6t1d. Dobrze że idziesz prywatnie do lekarza. Podejrzysz pecherzyk i zarodek który powinien mieć 2-4mm. Będzie dobrze. Trzymaj się cieplutko 😊

Tak, miałam na myśli 14.04! Z tego stresu daty mi się już rozmywają 😃 bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, trochę się uspokoiłam. Jutro druga beta i miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze. 
Pozdrawiam serdecznie! 

Odnośnik do komentarza

Hej, Dziewczyny, 

przepraszam, że znów pytanie. Dostałam właśnie wyniki beta:

11.05 - 22341

13.05 - 32439

przyrost jest zatem mniejszy niż 50%. Jeszcze wczoraj wariowałam, że mam za wysokie hcg na wiek ciąży, a dziś, że przyrost jest zbyt niski, mimo, że nadal w widełkach 🤦🏻‍♀️ Wiem, że na tym etapie dopiero usg może dać odpowiedź, ale do piątku daleko. Czy możliwe jest, że przyrost już zwolnił? Czy na tym etapie nadal powinno to być minimum 66%? Brzuch mnie pobolewa, piersi są cały zaś powiększone, ale jakby mniej tkliwe. Staram się nie popadać w paranoję, ale mam za sobą jedno poronienie w końcówce 7 tygodnia i bardzo się boję.
 

pozdrawiam Was, 

Marta

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Marika napisał:

Hej, Dziewczyny, 

przepraszam, że znów pytanie. Dostałam właśnie wyniki beta:

11.05 - 22341

13.05 - 32439

przyrost jest zatem mniejszy niż 50%. Jeszcze wczoraj wariowałam, że mam za wysokie hcg na wiek ciąży, a dziś, że przyrost jest zbyt niski, mimo, że nadal w widełkach 🤦🏻‍♀️ Wiem, że na tym etapie dopiero usg może dać odpowiedź, ale do piątku daleko. Czy możliwe jest, że przyrost już zwolnił? Czy na tym etapie nadal powinno to być minimum 66%? Brzuch mnie pobolewa, piersi są cały zaś powiększone, ale jakby mniej tkliwe. Staram się nie popadać w paranoję, ale mam za sobą jedno poronienie w końcówce 7 tygodnia i bardzo się boję.
 

pozdrawiam Was, 

Marta

Tak. Później beta już wolniej rośnie. Ważne że wogóle rośnie A nie spada. Do piątku jeszcze 1,5 dnia więc szybko zleci. 

Odnośnik do komentarza

Hej, od owulacji minęło ok. 14 dni, dziś 34 dzień cyklu i pojechalam zrobić betę. Wynik 4,31. Na karcie opisano ze wynik poniżej 4 wyklucza ciążę. Pani w laboratorium powiedziała ze u nich wynik poniżej 2 na pewno wyklucza ciąże i żebym przyszła za 3 dni powtórzyć test. Myślicie ze jest jakaś szansa na ciąże? Staramy się z mężem już 5 cykl i nic. Czuje się dosc dziwnie, czuję ciągniecie po bokach macicy do pachwin, podobne jak na okres, ale jednak to nie ten sam ból. temp 37 utrzymuje się cały czas. Czy 4,3 ‚daje jakaś szanse ze to ciąża?

Odnośnik do komentarza

Hej, mam pytanko! 😉 może pomożecie... w dniu @ testy pozytywne, dwa dni później beta 3152,0 . Zanim zrobiłam badanie umówiłam się dopiero na 8 czerwca na wizytę.. oczywiście już nie mogę wytrzymać .. czy jest sens szybciej udać się na usg ??

 

Odnośnik do komentarza

Wytrzymałabym, ale sytuacja jest trochę skomplikowana bo z tego co liczę 1 tydz ciąży wypada w okresie mojego wypowiedzenia co dodatkowo mnie stresuje... czytałam na ten temat, że pracodawca powinien mnie przywrócić na stanowisko bez problemu, aczkolwiek nie wiem jak to wygląda w praktyce.. stąd ten szybszy termin wizyty

Odnośnik do komentarza

Anaev nie obawiaj się:-) Jeżeli byłaś w ciąży w momencie podpisywania wypowiedzenia, jeszcze nie wiedząc o tym lub zajdziesz w okresie wypowiedzenia (2 tyg. do 3 mies. w zależności od umowy;-), pracodawca ma obowiązek przywrócić Cię na zajmowane wcześniej stanowisko, na dotychczasowych warunkach i przedłużyć Twoją umowę do dnia porodu.  Poproś lekarza o zaświadczenie potwierdzające ciążę. Przedłóż je pracodawcy wraz krótkim pismem informującym o Twoim stanie i prośbą o przywrócenie do pracy. Możesz to zrobić osobiście - wówczas poproś o pisemne potwierdzenie odbioru dokumentów na Twoim egzemplarzu lub wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru! Pracodawca bez zająknięcia powinien przychylić się do Twojej prośby, bo chroni Cię prawo. Gdyby tego nie zrobił, możesz się sądzić i wygrasz na 100%.

Nie denerwuj się, wszystko będzie dobrze! :-) Sama przerabiałam dokładnie taką sytuację miesiąc temu.  

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny 😊 mam pytanie, robilam sobie badanie bhcg w 33dc i wynik miałam 151,30, powtorzylam badanie w 37dc i wynik otrzymałam 610. Nie wiem czy to dobry wzrost czy nie, moja gin nie była coś optymistycznie nastawiona ale kazała mi przyjechać na wizytę w najbliższy wtorek.
Wrzuciłam sobie jeszcze te moje wyniki do kalulatora hcg w internecie i wyszło mi że przyrost jest w normie.
Nie wiem czy jest sie czym denerwowac, czy powtórzyć jeszcze badanie?
Nawet nikomu oprócz M nie mowilam że sie n udało bo sie boje 😞
Denerwuje sie troche 😞 bo przy pierwszej ciąży udało sie nam z M przy pomocy tabletek bo miałam problem z owulka i chodzilam na monitoringi itd, a teraz bez żadnych tabletek ani niczego udało sie nam i strasznie bym chciała zeby wszystko było dobrze 😞
Prosze Was o odpowiedź i dziękuję Wam bardzo 😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...