9 miesięcy, ciąża

Magnez w ciąży

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Mama_2014

Mama_2014

Moja ginekolog jak i pani farmaceutka polecaly magne b6, jest lekiem a nie suplementem diety. Lepiej sie wchlania.
Nie zapomnij uzgodnic dawki ze swoim ginekologiem!
Powodzenia!

54982 mama-2014 Kobieta, 29 lat, Gra...
Aneta6

Aneta6

Ja biorę magvit B6 lekarz zlecił mi na ostatniej wizycie bo miałam skurcze łydek i kazał brać 2*2 TAB.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9h2q6o1lbu.png][url=http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9h2q6o1lbu.png[/img]

55518 aneta6 Kobieta, 35 lat, Dolnośląskie
~wikki

~wikki

U mnie niedobory magnezu w ciąży najbardziej odczuł mój mąż :P A tak poważnie, to na początku brałam tylko kwas foliowy, ale właśnie ze względu na magnez przerzuciłam się na mama dha premium. Tam jest też i jod, który dobrze działa na układ nerwowy rosnącego malucha.

~gracell

~gracell

dlatego tak ważne jest przyjmowanie kwasu foliowego już na etapie planowania ciąży, bo ukłąd nerwowy kształuje sie w pierwszych tygodniach życia, a wtedy większość z Nas nawet nie wie że jest już w ciąży.

~flana

~flana

Dokładnie! Suplementację najlepiej zacząć kilka miesięcy przed planowaniem zajścia w ciążę, bo kwas foliowy nie "działa" tak szybko. No i też warto się już wtedy przebadać, żeby sprawdzić jak to jest z poziomem magnezu itd.

cutiron

cutiron

A ja uważam, że zamiast faszerować się zbędnymi suplementami i innymi produktami aptecznymi, lepiej zadbać o wartościową dietę uwzględniającą produkty których głównym składnikiem jest właśnie magnez. O takich produktach można przeczytać m.in. na https://podpowiadamy.pl/w-czym-jest-potas-i-magnez-produkty-zawierajace-magnez-i-potas/ które dostarczą organizmowi znacznie więcej wartości odżywczych, niż takie właśnie suplementy.

37543 cutiron Mężczyzna, 33 lata, Olsztyn
~juntkaa

~juntkaa

ja też przyjmowałam magnez miałam go w tabletce mama dha premium + jak i inne niezbędne witaminy, ale magnez był w składzie tabletki, bardzo mi pomagał bo przez jakiś czas dokuczały mi skurcze a tabletka pomogła mi się z nimi uporać, a dodatkowo pozytywnie wpływała na odpowiedni poziom witamin w moim organizmie.

Pinka88

Pinka88

Biorę magnez od pierwszego dnia ciąży, kiedy się o niej dowiedziałam. 3x dziennie plus nospa tez 3x dziennie. Ale u mnie jest problem ze skurczami, w poprzedniej ciąży było to samo.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3ka7x98823.png

60217 pinka88 Kobieta, 30 lat, Lublin
~marliskah

~marliskah

Moj lekarz też właśnie mówił mi o magnezie, tym bardziej, że wspominałam mu, że już przed zajściem w ciążę go brałam bo zdarzały mi się skurcze. Do tego kwas foliowy też trzeba brać. Lekarz powiedział mi, że w takim razie lepsze będą witaminy mama dha premium+ bo w nich są witaminy dla kobiet w ciąży, magnez, kwas foliowy i DHA, czyli wszytsko co potrzebne.