Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie mamy oczekujące narodzin maluszków w październiku i zapraszam do rozmów, wymiany doświadczeń i wspierania się nawzajem :-) ja mam samiutki początek naszej pierwszej ciąży i już wiem od dr że termin wypada koło 4 października. Co prawda mieszkamy z mężem w UK i długo badań nie będę mieć widzę konkretnych, więc już wkrótce wybiorę się do lekarza w Polsce. Na razie radość i przyzwyczakanie się do nowego stanu ;-) dolegliwości są ale z dnia na dzień słabsze na szczęście.

Odnośnik do komentarza

Czesc :)
Prawdopodobnie bede miala termin na poczatek pazdziernika - dokladnie 1-2gi.
Nie jestem pewna :) 6go lutego ide do lekarza, wtedy juz bede wiedziec na 100% .
O ciazy dowiedzialam sie 22go, test pokazal 2 pokazne krechy, a w dniu nastepnym bylam u lekarza, zrobilam bete i wyszla pozytywna - 132 :)(11 dzien po transferze) drugiej bety nie robilam, ze wzgledu na prace.. Pracuje na nocna zmiane, od 20 do 6 rano. Ciezko mi dociagnac do 9 rano .
Znam dokladnie date poczecia ( staralismy sie 5 lat o malucha, w koncu zdecydowalismy sie na in vitro ) - 9 stycznia - tak od tego monetu wszystko sie zaczelo :)
Teoretycznie wkraczam w 5ty tydzien, ale u mnie chyba troche inaczej sie to liczy, nie wiem. Nie mam jeszcze typowych objawow ciazowych - no oprocz braku miesiaczki i bolu piersi. Troche sie martwie, ze cos pojdzie nie tak.. tyle czekalam na malenstwo..

Odnośnik do komentarza

Ja obserwowałam temperaturę i poród powinnam mieć ok. 4 października. To nasze pierwsze Maleństwo i tak się cieszę! Dwie kreseczki na teście to była wielka radość ;) Od razu pojechałam na badania i Beta HCG wyniosła 15 dc 255. Jak tam Wasze objawy? Bo ja od wczoraj czuję okropne osłabienie, takie jakbym miała prawie że zemdleć, nie wiem czy powinno tak być.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3km62lhdxt.png

Odnośnik do komentarza

Ja powiem szczerze to mam prawie wszystkie możliwe objawy poza wymiotowaniem chyba ;) bolą mnie piersi i są pokaźne hehe, boli mnie troszkę podbrzusze, plus mdłości, ból pleców, lekka nerwówka czasem, wrażliwość na zapachy wielka itp.
Martwię się, że na razie żadnych badań nie mam zrobionych :( bez sensu prowadzą tą ciążę w Anglii :( mam nadzieję, że lekarz w Polsce (idę 8go) powie mi coś więcej i zbada. Ech. Pierwsze nasze maleństwo i wyczekane więc chcemy by było jak najlepiej :)

Pandora - nie martw się na ile to możliwe :) trzymam kciuki żeby poszło wszystko dobrze :) jak Beta będzie rosła to też spokojniejsza będziesz pewnie :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamuśki ;) Zacznę od tego , że mam synka 8 miesięcznego Wojtusia ;) Dziś zrobiłam test 9 dni po owulacji i wyszedł pozytywny ;) Bardzo się cieszymy z mężem , ale również martwimy. Oczywiście chcieliśmy mieć w tak krótkim odstępie 2 dziecie ;) Pierwszą cięże miałam zakończoną cc , a ponieważ synek nie chciał się obrócić . Podejrzewam , ze ta ciąża również zakończy się cc;( Do gin idę dopiero 27 lutego ;) Trzymam za was kciuki ;)

monthly_2015_01/pazdziernikowe-maluchy-2015_24169.jpg

Odnośnik do komentarza

Ale fajnie że nas coraz więcej :-) tutaj wygląda to tak, że cóż - mają podejście bardzo wyluzowane że tak powiem. Byłam u lekarza rodzinnego, powiedział mi że mam się zgłosić do położnej z którą będę się widzieć w marcu dopiero i może jakieś badania pierwsze wtedy. Bez badania ginekologicznego oczywiście i pierwsze usg w 11 tyg mniej więcej. Słabo moim zdaniem trochę. Nie wiem nic czy dobrze jest, poziom beta jest tajemnicą i liczę tylko na jakąś sensowną wizytę w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Olencja, kurcze to slabo, slabo.. mi w zasdzie tez nie powiedzieli ile wyniosla u mnie beta, sama musialam sie zapytac. Ja z kolei mieszkam w Portugalii. Sam procedura in vitro byla blyskawiczna. 7 dni stymulacji, 13 dnia cyklu mialam punkcje, 3 dni pozniej transfer, test 10 dni po transferze, teraz 6go ide na pierwsze USG ( wydaje mi sie, ze za wczesnie ) dzis moj 36 dzien cyklu, a o ciazy wiem od 11 dni.
W sumie, jak rok temu pierwszy raz pojechalismy do kliniki nieplodnosci, lekarka zapytala jak dlugo staramy sie o dziecko, powiedzielismy, ze ponad 4 lata, odrazu gdy to uslyszala zapisala nas na liste oczekujacych do in vitro, ba nawet nas nie zapytala o zdanie ( nie bylam przekonana ) Cale szczescie, ze sie udalo, choc wolalabym jednak zajsc naturalnie.
Olu, mam nadzieje, ze u Ciebie wszystko dobrze sie potoczy :)Kaja, moje gratulacje! Widze, ze temat powoli sie rozkreca! :)

Odnośnik do komentarza

Mój synek dziś szaleje ;) piski na cały dom ;) Kaja_Pazdziernik 2015 Jak się masz z myślą , że będzie 2 maluszków w domu? ;) Ja się troszkę boję , ale i cieszę ;) czas pokaże jak to będzie ;) Trochę martwi mnie to , że do gin mam na 27 lutego , ale najważniejsze , że całkiem dobrze się czuję ;)
Trzymam za was kciuki i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Agaaa nie boje sie dwoch maluszkow w domu. Zawsze chcielismy miec dzieci rok po roku i udalo sie. Juz sie malenstwa doczekac nie moge :) Moja cora jest super grzeczna i taka slodka ze az sie chce wiecej dzieci miec hehe ;)
Jedyne czego sie boje to zeby z malenstwem bylo wszystko ok i zebym donosila ciaze.
To ze masz gina 27 lutego to sie nie przejmuj. Akurat wtedy bijace serduszko bedzie widac napewno wiec nie ma co sie spieszyc i biec wczesniej. Ja ide 4 lutego glownie po skierowanie na hcg i usg (bo u mnie usg wykonuje inny lekarz) i tez umawiam sie na usg ok. 25 lutego.
A Twoj synek sliczny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ku6coxicp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchqh4s2qo5ojwk.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie przyszłe październikowe mamuśki:D
Również zaczynam przygodę jako mama :) według lekarza i kalendarza poczęcia 5 tydzień i 6 dzień :) termin 1-2 październik dokładnie jak :)
Jutro mam 2 wizytę u doktora i skierowanie na pierwsze badania, póki co nie doskwierają mi żadne większe objawy oprócz:
- częstszych wizyt w toalecie
- lekkiego bólu w dole brzuszka ale tylko czasami ( podobno normalne hmm)
- lekko powiększonego biustu ( to akurat spoko :)) )

Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Jesteśmy w kontakcie!

Buziaki

JUSIEK

Odnośnik do komentarza

Witajcie dzielne mamcie ;) Dziś powtórzyłam test i jest piękna i wyraźna 2 kreska ;) Wcześniejszy test wyszedł pozytywny , ale mało wyraźna była kreseczka ;) jestem szczęśliwa ;) Jeśli chodzi o objawy to bolą mnie plecy jak przy pierwszej ciąży i brzuch ;/ Z nowości to odebrałam dziś kluczę do mieszkania socjalnego , ale mamy dylemat co robić , Brama totalna melina . Morderstwa w bramie awantury , podpalenia. Nie da sie tam spać spokojnie . Biję się z myślami , ale nie chce żeby moje dzieci żyły w takim otoczeniu ;/

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny macie może do polecenia jakieś sprawdzone witaminy w pierwszym trymestrze? Kwas foliowy to oczywistość, dostałam wczoraj dużo różnych ulotek ale nie wiem, które wybrać :/ Już się nie mogę doczekać świeżych warzyw i owoców zamiast łykać jakieś sztuczności.

Lekarz wczoraj zlecił mi badania różne przeróżne następna wizyta 24 luty :)

Pozdrawiam!
Jusiek <3

Odnośnik do komentarza

Witamy nowe mamusie :)

Jusia - jesli masz dobre wyniki krwi to z tego co wiem witaminy zalecane sa dopiero po 12 tygodniu ciazy a do tego czasu tylko kwas foliowy. Tak mi mowila gin w pierwszej ciazy i tak mi powiedziala moja terazniejsza gin dzis na wizycie. Ja po 12 tygodniu w pierwszej ciazy bralam Femibion 2 i moja cora to okaz zdrowia :)

Dziewczyny nie martwcie sie ze macie wizyty np. za 3 tygodnie. Bedzie dobrze. Natomiast jesli chorujecie na jakies przewlekle choroby to powinnyscie wybrac sie do lekarza jak najszybciej.

Do 10 tygodnia wymagane jest to pierwsze usg dopochwowe sprawdzajace zagniezdzenie i serduszka.
Info dla dziewczyn ktore sa w pierwszej ciazy - widok bijacego serduszka po raz pierwszy to niesamowite przezycie :) Szykujcie sie na lzy szczescia ;D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ku6coxicp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchqh4s2qo5ojwk.png

Odnośnik do komentarza

Dla nowych zaciazonych, moje gratulacje!
Jezeli o witaminy chodzi, wydaje mi sie, ze nie sa one potrzebne w poczatkowej fazie ciazy. Wazne by dostarczac organizmowi witaminy i mineraly zawarte w jedzeniu.
Ja biore jedynie kwas foliowy.
Za 2 dni pierwsza wizyta u gina :) juz nie moge sie doczekac :D mam nadzieje, ze cos juz bedzie widac.
U mnie objawow jak narazie brak, tzn strasznie jestem spiaca, piersi bola ale nie jakos strasznie, chyba mam wyczulony wech - ale taki to ja chyba zawsze mialam, wiec nie zabardzo widze roznice :)
Czekam na mdlosci :D wiem, pozniej bede tego pewnie zalowac ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie maminy ;)
Jestem po ciężkim dniu ;/ synek dokazywał cały dzień , przed chwilą padł . Wczoraj poinformowaliśmy rodzinę o ciąży . Emocje straszne . Teściu zadowolony , ale teściowa przeżyła szok. Powiedziała do męża troszkę za dużo , ale dziś przeprosiła i powiedzieli , że będą nam pomagać i wspierać . Jest to motywujące . Jak przy pierwszej ciąży tak przy obecnej okropny ból pleców ;( na koniec pierwszej ciąży skończyło się to rwą kulszowa i ostatnie dni w szpitalu na lekach . Myślę , że przez taką serię leków nasz synek urodził się bez oddechu z sinicą obwodową i bez napięcia mięśniowego . To była dla nas trauma , na szczęście rozwija się prawidłowo . Teraz będę wiedziała jak reagować i jak walczyć . Odliczam dni do wizyty u ginekologa ;)
Pandora mdłości są okropne ..... mnie bardzo długo trzymały ;(
Witam mamusie które do nas dołączyły ;) Trzymam kciuki ;)
http://www.suwaczki.com/tickers/w57vrjjgvctik2fs.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...