Skocz do zawartości
Forum

Clexane acard


Gość lalka232

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny dziekuje za odpowiedzi i Wasze przemyślenia i rady. Na pewno nie tylko dla mnie się przydadzą.. Cieszę się ze ten lek pomaga tak wielu osobom.Widzę przez to światełko w tunelu rownież dla mnie :-) W poniedzialek zacznę 7tc. A 8 pojade na usg ...
przy poprzednich stratach na tym etapie mialam juz silne bole zwiastujące poronienie, które trwaly od planowej @ i stopniowo sie nasilaly. Tym razem czasem pobolewa podbrzusze, coś kluje w pachwinach i jakby jajnikach ale nie jest to silny ból. Jedynie piersi nie są już nabrzmiałe i nie bolą, oczywiście naczytałam się w necie tak że wszystkiego mi się odechciało, i za rada Tulipki staram się nie myślec o tym...

Odnośnik do komentarza

b.eti , dziewczyny NIEPRAWDA, że lek Clexane na refundację może wypisać tylko NFZ, a lekarz przyjmujący w prywatnym gabinecie nie ma do tego prawa bzdura. Ja jestem w ciąży i chodzę prywatnie do lekarza. Lekarka bez problemów wypisuje mi Clexane na refundację. Rok temu jak chodziłam do lekarza naczyniowca też prywatnie nie było żadnych problemów z wypisaniem leku Clexane czy też Fraxiparyny.

Odnośnik do komentarza

Chodzi o to, że jak nie masz stwierdzonej choroby zakrzepowej lub innej tego typu to heparyne z całkowitą refundacją może wypisać tylko chirurg itp. Tak jak np. luteinę refundowaną z literką "R" na recepcie może wypisać ginekolog tylko. Oczywiście np. endokrynolog też może wystawic recepte na luteine ale nie na refundowana.

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai43r8tzdaa0qh.png

Odnośnik do komentarza

Mi lekarka powiedziala, ze przy konkretnych schorzeniach refundacja przysługuje. Kolezanka miala klopoty z zylami w nodze...puchla jej i miala przepisany clexane na refundacje. Co wiecej....jeden ginekolog zaleca i mowi, ze trzeba dla dobra dziecka. ...inny, że biorę na wlasna odpowiedzialność. ....

Odnośnik do komentarza

To jest polityka naszego kraju....politycy maja najlepsza opieke i przywileje....kobieta jak chce miec dziecko jest w stanie duzo zrobic nawet placic drogo za leki. Duphaston tez jest nie refundowany. 20 tabletek to koszt ponad 30 pln. Biore go 3 razy dziennie. Luteiny nie toleruje.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj duphaston kupilam za 38 zl - 20 tabletek ! Koszt miesięczny moich lekow ciążowych to ponad 500 zl.Place ZUS i mam wszystkie leki 100 % to jest skandal...Prosilam swojego doktora żeby mi wypisal przynajmniej Clexane z refundacja .Ale on sie boi bo mówi ze są kontrole i nie ma podstaw żeby wypisać ze zniżka .Ręce opadają.A tak w ogóle to skoro refundowane jest in vitro to powinno byc refundowane leczenie i wizyty przynajmniej po 2,3 poronieniach,Przecież nasz problem koniec koncow sprowadza sie do tego ze również nie mozemy mieć dzieci.Ale to juz moje pobożne zyczenia .Dobrze ze przynajmniej in vitro refunduja.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k0n0qg66u.png

Odnośnik do komentarza

U mnie duphaston okolo 160 pln plus okolo 180 clexane...dodatkowo wizyta prywatna u lekarza najmniej 150 pln...bo lekarz w przychodni nie przepisze clexane. My sie martwimy czy donosimy ciążę. ...a niektore kobiety pija, pala i rodza dzieci bez problemu jedno po drugim....

Odnośnik do komentarza

niestety ceny leków przerażają... A specyfiki na rozrzedzenie bardzo ciężko dostać u nas w aptekach ponieważ jest to lek który za granicą jest baaaardzo drogi więc hurtownie zasypywane są ofertami kupna z zagranicznych aptek no i sprzedają je tam a nie tutaj... a my się mamy martwić gdzie to kupić... a najśmieszniejsze jest to że mieszkam w Cieszynie i jak przejdę przez granicę to wszystkie leki mogę kupić w czeskich aptekach bez problemu z polską receptą ale bez refundacji i jak np duphaston jest sporo tańszy to faxa już dużo droższa... tyle że jak u nas nie mogłam jej nigdzie kupić poratowałam się w Czechach...

Tak samo jest ze specjalistami... w PL nie mogłam się doprosić wizyty u endokrynologa na NFZ mimo że miałam na skierowaniu PILNE, chodziłam prywatnie prawie 50km od domu 150zł za 5 min... skandal... teraz chodzę do Czeskiego szpitala na normalne wizyty bez żadnych kolejek - na koniec od pani pielęgniarki dostaję karteczkę ile mam zapłacić w okienku przy wyjściu... i tak za dłuższą konsultację płacę 20zł a za sprawdzenie wyników UWAGA 40kc czyli 6zł...!!!!

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Też mi szkoda...Ja byłam na izbie przyjęć na Karowej w Warszawie....miałam pomimo nospy kłucie i ból w kroczu... nastepne leki na 100 % płatne.... muszę wydać pieniądze. Mam obawy...dostałam na infekcję....MACMIROR Complex 500 i i czopki scopolan podobno na ból i kłucie. Jestem w 9 tc i 5 dni w ciąży i boję się brać te leki :-( oczywiście lekarka z izby nie negowała Clexane i duphastonu.

Odnośnik do komentarza

U mnie końcówka 6 tyg jeśli tylko zobaczę serduszko na pewno będzie mi lżej czekać do końca 1 trymestru. Dziewczyny Wy u tak jestescie w tej lepszej sytuacji widziałyście juz swoje skarbki a ja pod koniec 5 tyg tylko pęcherzyk a w nim ciałko żółtkowe..trzymajcie się, na czas polecam ksiązki :-)
leaan jeśli masz obawy ci do tych globulek moze skonsultuj sie ze swoim lekarzem..ja bym stosowała skoro jest jakas infekcja.
Tulipko jak u Ciebie bóle brzucha minęły? Wizyta u genetyka przełożona ?

Odnośnik do komentarza

Lala232 u mnie miedzy 5,6 tc nie bylo widac echs zarodka, ale bylam za tydzien dokladnie 6tc i 3dni z usg i juz serduszko owszem :-). Kiepski sprzet usg nie wykryje szybko serduszka. Ja bym poszla na Twoim miejscu do lekarza co robi usg na w miare nowym i dobrym sprzęcie. Jak koniec 6 tygodnia u Ciebie to na dobrym usg serduszko powinno byc :-). W razie czego moj @ leaan@wp.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...