Skocz do zawartości
Forum

Clexane acard


Gość lalka232

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nowa_jaaa

Coral dziekuje bardzo za rozpisanie tak dokladnie podzielę sie tym ze swoim lekarzem i mam nadzieje, ze będzie wszystko dobrze.. Zazdroszczę Ci ze juz jesteś w ciąży ja miałam cc dlatego musze odczekać :/ jestem przerażona tym wszystkim, ale wiem ze dzieki lekom będzie wszystko dobrze:*

Odnośnik do komentarza

Nowa_jaaa ja acard 150 mg brałam pół roku przed zajściem i będę brać do 30-33 tc.
Aleksandra11 po duphastonie też się kiepsko czułam, w brałam go tylko kilka dni. Później lekarka zmieniła z 2 tabl luteiny na 3 i wszystko było dobrze. Brałam 3 tabl tylko przez krwawienie z krwiaka teraz znów biorę 2.

Odnośnik do komentarza
Gość Magda_123-dg

Witam Was dziewczyny ja wczoraj bylam na wizycie z ta macica juz ok rozciaga sie tak jak powinna ale znowu badania moczu okropne :( dostalam leki bo jakas powazna bakteria sie przyplatala a co do acardu to tez bralam tylko do pozytywnego testu ciazowego teraz juz tylko clexane, magnez, no spe i luteine na noc duphaston juz mam odstawic. U mnie 19 tydzień i bedzie synek :) pozdrawiam Was serdecznie

Odnośnik do komentarza
Gość nowa_jaaa

Dorisss no ja tez juz biorę 3 miesiące acard i jeszcze 3 miesiące przede mna to tez bedzie pól roku tylko ze ja biorę acard 75, a jaka dawkę brałyście femibionu przed ciąża? Bo ja mam zalecenia dwa razy dziennie po jednej tabletce

Odnośnik do komentarza

Magda_123-dg
O jak się cieszę :) gratulacje !!!!! Bakteriami się nie przejmuj bo wykryte a antybiotyk zrobi swoje ( niebezpiecznie jak masz i nie wykryte) Ja miałam zapalenie oskrzeli i wyszliśmy z tego
nowa_jaaa
Ja brałam i biorę acard 75 nie wiem do kiedy- zapytam lekarza ale mówione było na początku że do 30-34 tygodnia
Femibion 1 raz dziennie cały czas do końca ciąży
Aleksandra11
Ja brałam tylko luteine dopochwowo i wymiotowałam od tyg 6 do 16 . Bardzo wymiotowałam po Femibion 2 więc lekarz powiedział że brać jedynkę do końca.

Pozdrawiam wszystkie

Odnośnik do komentarza

Gratulacje Magda!
Ja np. w ogole nie brałam acardu.
Tez mi zdarzalo się krwawienie po badaniu dopochwowym.
Moj zestaw lekow:
Od poczatku di teraz mama dha premium 2 tab,
duphaston do 14 tc,
clexane 0,4 do 31 tc, teraz wstrzykuje clexane 0,6
Żelazo biofer od 20 tc, teraz biore tardyferon 2 tabletki
Aspargin od 20 tc 2 x 2 tab.

Magda, ja w 15 tc brałam antybiotyki bo miałam infekcje pochwy.

Nowa jaaa, bardzo mi przykro z powodu straty. Czy przyczyną obumarcia coreczki był zakrzep w łożysku?

Odnośnik do komentarza
Gość nowa_jaaa

Coraz dziekuje za odpowiedz tak sie boje tego wszystkiego ze wole o wszystko dokladnie dopytać..
Aniolkowa_mama
Tak niestety coreczka zmarla przez skrzep w lozysku :( cala ciąża byla idealna.. Coreczka bez wad wrodzonych.. Eh

Odnośnik do komentarza

Hej
W poniedziałek zaczynam urlop , mamy lecieć do hiszpani więc tydzień temu w niedzielę zrobiłam test bo @ miała być w czwartek-piątek test negatywny :/ ale dla świętego spokoju środę poszłam na krew( bo w razie czego muszę brać clexane) byłam pewna że nic z tego, a tu beta 43 :) pędem do lekarza po receptę . I tak od środy robię zastrzyki clexane 0,8 acard miałam zostawić i tak zrobiłam do tego Luteine 2x1. :) może się uda!
Dziewczyny jak robicie zastrzyki żeby najmniej bolało?

Odnośnik do komentarza

Wczoraj byłam na pierwszym usg i serduszko było 126/min :) wg usg wiek ciąży taki sam bo 7,0tyg.
Bardzo liczę, że tym razem wszystko pójdzie dobrze. Ale spokójniejsza będę po 12 tyg...
Ja zastrzyki robię różnie, im dalej robię od pępka boli bardziej tj. Kiedy wstrzykuje. Mam cały brzuch w siniakach i małych krwiakach.
Fajnie, że kolejna z Was będzie w podobnym czasie ciąży do mojego.
Trzymam za nas kciuki, abyśmy w przyszłym roku cieszyły się zdrowymi maluchami :)

Odnośnik do komentarza
Gość Magda123_dg

Aleksandra 11 nie martw sie ja tez mialam tak ze nagle przechodzily mi wymioty i mdlosci tez panikowalam a na następny dzien znowu zle sie czulam i wszystko bylo dobrze z maluszkiem. Teraz panikuje jak ruchów nie czuje bo mam dni ze od rana czuje i to dosc intensywne a sa tekie ze caly dzien nic i dopiero wieczorem jak sie poloze. Wszystko bedzie dobrze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Magda, dziękuję za pocieszenie, czyli nie tylko ja panikuje. Wczoraj mdłości nieco powróciły razem z bólem podbrzusza. Jakoś po ostatnich dwóch stratach każda zmiana jest stresem... Mąż na mnie patrzy jak na kosmitke, raz narzekam, bo mi niedobrze, raz ze dobrze.
Nowamama, są w sieci pewnie jakieś kalkulatory, wpisz tam dane i zobaczysz, choć ja sugerowałbym się usg już.
Dzisiaj mam wizytę tym razem u ginekologa po tym usg, zobaczymy czy te osłabienie objawów to coś złego - ma usg w gabinecie. Ja już naprawdę zaczynam schiziwac. Trochę odetchnelwbym w 12 tyg po usg genetycznym, teraz bije się wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Gość Magda 123_dg

Aleksandra 11 doskonale Cie rozumiem ja tez sie boje i chyba do konca nie przestane na poczatku tez myslalam ze po 12 tygodniu sie uspokoje ale nadal mam obawy od poczatku silne klucia mialam po bokach pozniej problemy z macica teraz bakteria w moczu ciagle cos. Daj znac jak po usg :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...