Skocz do zawartości
Forum

Clexane acard


Gość lalka232

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny, Nie wiem czy mnie pamiętacie...Jestem po 7 poronieniach samoistnych i dalej walczę... Moja walka zaprowadziła mnie do doktora Paśnika z Łodzi jest to immunolog kliniczny. Mam do zrobienia sporo badań i wtedy zobaczymy co dalej....od 5 miesięcy jestem na diecie bezglutenowej i schudłam 19 kg i to jest jedyny sukces ...
Trzymajcie się cieplutko dziewczyny i walczymy dopóki starczy sił i dopóki jest nadzieja. Musimy być silne bo nikt za nas nie zawalczy o nasze szczęście....

Odnośnik do komentarza

Moja najdłuższa ciąża utrzymała się do początku 7 tygodnia...Wszystkie roniłam samoistnie więc żadnych łyżeczkowań nie miałam. Clexan brałam już w 2 ciążach od owulacji i nawet dawkę 0,6 i nic to nie dało bo nie było wskazań tylko na zasadzie " a może pomoże...". Jedyne co mi zdiagnozowano to Hashimoto ale w stanie uśpienia i mutacje MTHFR heterozygotę, ale to nie sa powody żeby ronic tyle razy. Gluten odstawiłam na Hashimoto żeby jak najbardziej zmniejszyć przeciwciała tarczycowe, które i tak sa niewielkie, ale teraz ten immunolog stwierdził ze to bardzo dobrze bo na pewno pomoże a nie zaszkodzi. Poza tym czuje się bez glutenu dużo lepiej i mam więcej energii.
Zrobie kolejne badanie i zobaczymy co dalej....

Odnośnik do komentarza

Cześć, jestem po dwóch ciążach obumarłych (12 tc, 10tc), ale dzięki clexane (tzn taka jest moja opinia) mam 3-letniego synka. Obiecywałam sobie ze juz nigdy więcej starań o dziecko ale jednak natury nie da sie oszukać. W listopadzie postanowiliśmy z mężem ze czas powalczyć znowu. W grudniu juz byłam w ciazy, miły prezent na święta. :) jestem teraz 7 tyg ciazy i tak strasznie sie boje, za każdym razem sprawdzam w toalecie czy wszystko jest ok, każde dziwne kłucie przyprawia mnie o zawał. Nie mówiąc juz o wizycie u ginekologa i usg. Wczoraj byłam i wszystko jest ok ale wczesniej tez tak było. Pierwsze usg ok a potem speszona mina lekarza i wiadomość ze serce nie bije.
Mam juz jednego ukochanego synka ale tak bardzo marze o kolejnym dziecku. Biorę clexane 40 i acard. Modlę sie o kolejny cud.
Fajnie ze mozna sie komuś tak wygadać, bo niestety mężowi nie jest łatwo zrozumieć co czuje, juz nie mówiąc o reszcie rodziny która nawet nie wie ze jestem w ciazy.

Odnośnik do komentarza

Ja tez jestem z tym sama, 3 poronienia teraz staram sie o malenstwo ale w tym miesiacu sie nie udalo :( rodzina jest przeciwna zero wdparcia a ja tak marze o dziecku ciaza na ckexanie bedzie a mam pytanie dziewczyny slyszalyscie o zamienniku ckexane o nazwie neoparin? Jest duzo tanszy a podobno to samo

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, a macie stwierdzoną wadę genetyczną, czy clexane zapobiegawczo? Ja nie slyszalam o zamienniku, ale ja mam clexane na ryczałt.
Clexanowa dlaczego glupota starać się o kolejne dziecko? Rozumiem ze syn z trzeciej ciazy? Udało się wiec czemu teraz miałoby się nie udać?
Ja też trzy razy poronilam, dzisiaj 11t2d w środę mam usg prenatalne. Ale też się boje, każda wizyta w toalecie mnie przeraza. U mnie poza mamą tez nikt nie wie o ciąży. I o mojej chorobie. Kto tego nie przeżył nigdy nie zrozumie. Najbardziej denerwują mnie opinie osób które z ciąża nigdy nie miały żadnych problemów. Ale piszcie tutaj, tutaj się zrozumiemy.
Clexanowa - będziesz sierpniową mamą?
Marta trzymam kciuki. Mam nadzieje ze masz wsparcie chociaż w partnerze. A na Twoim miejscu nie wtajemniczalabym rodziny w Twoje wybory.

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Ja też nie słyszalam o tym leku, ale czytałam dziś. Niby to samo, faktycznie dużo tańsze. Zwłaszcza że clexane od listopada podrozalo strasznie. W 2015 placilam 11 zł za 10 zastrzyków, a w grudniu jak kupiłam to zapłaciłam 35. Różnica kolosalna. Ale jak trzeba to trzeba. No my w tym miesiącu musieliśmy odpuścić starania. Oby dwoje z mężem jesteśmy chorzy na antybiotyku... Ehhh. Lezymy plackiem bez sił. Masakra jakaś jak nas polamalo.
Cexanowa jakie to przykre kiedy się nie ma oparcia w rodzinie aż łza się kręci w oku.
Marta masz wsparcie w nas. My wierzymy w każdą. Tak więc głową do góry będzie dobrze.
Aniołkowa_mama koniecznie napisz w środę jak wyniki. Musi się udać.
Kto nie stracił dziecka ten nawet nie wie co czujemy,przez co musimy przechodzić więc nawet nie powinien się wypowiadać

Odnośnik do komentarza

Dorisss ja płacę 100% za clexane, za 10 zastrzyków 112 zł, nie mam refundacji bo jestem "tylko" po dwóch poronieniach i nie mam stwierdzonej żadnej choroby z ukł.krzepnięcia. Moja dr mi przepisała clexane tak zapobiegawczo, mówiła że boi się to tak zostawić, więc biorę, koszt spory ale jeśli to ma pomóc mojemu maleństwu to jestem w stanie tyle wydawać. Do tego acard i duphaston, miałam luteinę ale mnie pocharatała tam na dole, doszła infekcja i musiałam zmienić na duphaston.

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37cwa19pxss0gg.png
https://www.suwaczki.com/tickers/thgfskjo3b9dlzoo.png

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam stwierdzonej zadanej mutacji, robiłam badania ale nic nie wyszło. Lekarz jednak stwierdził ze i tak spróbujemy i udało sie. Teraz chodzę do 2 ginekologów jednego prywatnie i clexane nie przepisuje ze zniżka , bo miał juz kontrole z NFZ , ale do drugiego do lux medu i tu dostaje bez problemu z ryczałtem. Ale clexane faktycznie podrożało, z tego co wyczytałam to przez ten zamiennik. NFZ szuka oszczędności.
Aniołkowa- mama, moje rodzina twierdzi ze to głupota, ponieważ duże ryzyko itp. Ze widocznie mój organizm nie jest w stanie tego znieść. Synek urodził sie jako wczesniak po odklejeniu łożyska ( przyczyna nieznana) . Wszyscy to bardzo przezywali. Powodzenia na usg.:) ja wyczekuje zeby minął 11/12 tydzien i moze trochę stres mi odpuści.
No ale Teraz byle do sierpnia wytrzymać i znowu bede mogła tulić małego bobaska :).

Odnośnik do komentarza

Zadzwoniłam po pogotowie, bo zaczęłam krwawic. Nic mnie nie bolało, nie miałam innych objawów tylko krwawienie. W ciagu godziny od mojego telefonu zrobili mi cc pod narkoza i uratowali nas. Gdybym nie zadzwoniła po pogotowie tylko sama pojechała do szpitala pewnie skończyło by sie zle. Na szczęście mieszkam w dużym mieście wiec trafiłam do najlepszego szpitala z odziałem dla wczesniakow.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...