Skocz do zawartości
Forum

Clexane acard


Gość lalka232

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niuska32

tak, ja mam stwierdzona niewydolnosc,
w 2 ciazy szew zalozyli mi w 17 tc, i nastepnego dnia puscil.
teraz wlasnie profesor po szwie na obchodzie powiedzial, ze tylko na clexanie i acardzie dojade.
na szwie byla ze mna tez dziewczyna, która brala clexane i acard od poczatku chyba 4tc, a w 24 tc zalozyli jej szew bo szyjka miala cm,
ona poronila 2 ciaze ale takie bardzo wczesne

Odnośnik do komentarza

Tulipko :-) co u Ciebie ? Zaglądasz tu jeszcze czasem ? Chciałam zapytać Cię o te bóle brzucha, które niestety mi tez towarzyszą jak cień..juz trzy dni po transferze zaczęły sie delikatnie ale od 10dpt są codziennie raz mocniejsze jak dzis intensywne w podbrzuszu miesiączkowe do tego kłócie po lewej stronie na wysokości biodra.. Nospa nie wiele pomaga i martwi mnie to bardzo , wczoraj na usg oprócz cudownego serdunia nic nie po kojącego, żadnych torbieli czy krwiaków..ehh nie mogę wciąż odetchnąć..
pozdrawiam wszystkie clexanki

Odnośnik do komentarza

Witam kobietki,zajrzałam tu przypadkiem bo obecnie jestem na listopadówkach. Miałam bardzo podobne problemy jak Wy, więc postanowiłam się podzielić. Teraz jestem w 5 ciąży, dwie pierwsze straciłam w 8 i 9 tyg. po badaniach wyszło, ze mam zespół antyfosfolipidowy. Zaczęłam chodzić do immunologa(jestem z Krk), on mi zalecił acard, clexane 0,6 później zmiana na fragmin i miałam jeszcze do tego steryd-Metypred 32mg i luteinę 100mg/2x dziennie i tak miałam brać od połowy cyklu-mniej więcej żeby wycyrklować owu. Udało się, zaskoczyło i te leki brałam do 7mc z tym, ze pomału redukcja dawki. Mój syn urodził się w 39 tyg. przez cc był śliczny i zdrowy ważył 3800! Potem znowu zaszłam w ciążę, którą niestety straciłam 9/10 tydz. zrobiłam badania i immunologicznie wszystko było super moja gin dała mi skierowanie na NFZ na badania genetyczne, po nich okazało się, że mam mutację genu MTHFR....kolejne leki: kwas foliowy 15mg, clexane 0,6, acard, metypred, luteina....pół roku na lekach+starania , w końu w marcu pozytywna beta. Leki z redukcją brałam do 5mc, teraz aktualnie mam acard, magnez+b6, clexane i sterydy odstawione, kwas też :) Jak dotąd wszystko dobrze. Mam nadzieję, ze Was nie zanudziłam i mam też nadzieję i tego Wam życzę abyście w końcu doczekały się swoich upragnionych maluszków!!! Pozdrawiam cieplutko i będę do Was zaglądać jeśli pozwolicie :)

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjIyMrE0sFSyBlwwFZEC1w,,69.png
http://www.magicalkingdoms.com/timers/tickers/qkvr0pp27fyemhdx.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny,wchodzę tu raz na 2 miesiące...ale aura sprzyja spędzaniu wolnego czasu na powietrzu..LALA 232 ...Wspaniala Wiadomość!!!! Gratulacje...zaciskam kciuki z całych sił.Ciesze się ,że u wszystkich ok i nasze dzieciaczki niedlugo przyjdą na świat.U mnie 8 miesiąc ...dzidzia będzie wcześniej bo jestem juz zapisana na cesarkę 4 września ,na 7.30 :) Przygotowujemy sie do tego pięknego dnia.Mąż remontuje mieszkanie,ja siedze ze starszą córcią na wsi i na początku sierpnia wracam do Wawy.Jest dobrze,wyniki ok (oprócz jednej bakterii) na IP jeszcze nie bylam ani razu...oby tak dalej . Tylko 38 dni i przytulę swoja drugą córeczkę....Dziewczyny ,Życze Wam wszystkim powodzenia i szczęśliwego rozwiązania !

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k0n0qg66u.png

Odnośnik do komentarza

equendi :-) dziś zaczęliśmy 8tc :-) przez te bóle bylam 5 dni w szpitalu na kroplówkach i pomoglo. Teraz czasem coś zakuje czy tak delikatnie "muli" w podbrzuszu. Od tygodnia mam okropne mdłości które nasilają sie wieczorem :-( ale nie marudzę zniosę wszystko oby ten cud trwał :-)
od jutra przechodzę z clexane na fraxi bo z tym pierwszym problem ostatnio w aptekach.. Mam nadzieję ze będzie ok.

pozdrawiam Was dziewczęta

Odnośnik do komentarza

lala super wieści, no może oprócz tego szpitala...Ja się modliłam w tej ciąży o mdłości, bo mnie lekarz powiedział, że jeżeli są to dobrze bo to podobno jest wynikiem wysokiego hcg który ciążę podtrzymuje, więc kochana, nie żebym Ci źle życzyła, ale niech Cię mdli :) Ja miałam okropne mdłości i wymioty od 6/7 do 17 tyg. To było straszne ale do przeżycia!! Dasz radę, wszystko dla Maluszka!!! Ja miałam fragmin zamiast clexane, potem już tylko acard.
Trzymaj się, ja 3mam kciuki bardzo mocno!!! Buziaki :)

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjIyMrE0sFSyBlwwFZEC1w,,69.png
http://www.magicalkingdoms.com/timers/tickers/qkvr0pp27fyemhdx.png

Odnośnik do komentarza

Dostałam skierowanie na ktg raz w tygodniu. Pierwszy raz byłam wczoraj. ...myślałam, że tylko opis badania u lekarki, a tu pani dr....mnie dodatkowo bada i każe odstawić luteine i nospe....mam brac luteine ostatni raz jutro. Kolejne ktg nie w nastepny poniedzialek, a w ten piątek. Po badaniu....powiedziala, ze główka nisko....chyba czekaja, ze skończę 37 tc...i będą wywoływać poród....lub sam sie zacznie jak luteina będzie odstawiona....

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo93e3kdfoxyzm7.png

Odnośnik do komentarza

Leaan no niestety nie pomaga nawet jedzenie co dwie godziny po troszku.. Mdłości mam cala dobę budzą mnie tez w nocy a wieczory spędzam w toalecie.. W czwartek mam wizytę i mam nadzieję ze z kuleczką wszystko dobrze.
pozdrawiam Clexanki :-)

Odnośnik do komentarza

Wow leaan to super gratulacje duzy ten twoj synus zycze ci powodzenia i tego bys w pelni cieszyla sie macierzynstwem. A facetem sie nie przejmuj teraz masz prawdziwa milosc przy sobie taka na cale zycie a partnera mozna zawsze zmienic.
Ja jeszcze w dwupaku czekam z niecierpliwoscia na Oliverka.
Pozdrawiam

Oliverek 05.09.15 4020 kg

Odnośnik do komentarza

Ojej!! Kobitki ależ cudowności ja tu czytam!!! Aż się poryczałam z nadmiaru wrażeń!!!
lala232 TAK BAAAAAAAAAAARDZO się cieszę!!!!!!!!!!!!!! Kochana trzymam kciuki i ogromnie wierzę, że Twoja gwiazdka również rozbłysła! :D
Pamiętasz sama jak to u mnie było z tymi bólami -nie ustępowały o krok nawet po Nospie, a zobacz.. :)) Nie było ich przez ostatnie 1,5-2 mce i nagle powróciły od kilku dni.. ale teraz to już chyba taki czas po prostu!
Jakie leki ostatecznie bierzesz?
Jestem z Tobą myślami!! ściskam Cię mocno!!

lean wooooow!! Moje największe gratulacje, uściskaj synka -teraz taki czas pewnie tych uściskow i całusów przyjmuje tysiące! Dużo zdrówka dla Ciebie i maluszka!! Zazdraszczam ogromnie!

Obym także szczęśliwie się wypakowała -o niczym innym nie marzę! Życzę tego sobie i każdej z nas z osobna!!

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai43r8tzdaa0qh.png

Odnośnik do komentarza

Tulipko :-) Wy jesteście juz prawie na mecie :-) a my w połowie 10 tc :-)
Nie pamiętam czy pisałaś, u Ciebie będzie synuś czy córeczka? Z moich obserwacji wynika ze na 10 dzieci poczętych metodą ivf rodzi się ośmiu chłopców :-)
leki które zostały ze mną to Fraxi , Acard, Duphaston 3x1, no i PregnaPlus :-)

Odnośnik do komentarza

Witam, pytanie do kobiet, które już dłużej biorą clexane ze względu na jakieś wcześniejsze trudności. Jestem po dwóch poronieniach, pierwsze w 7tc, drugie w 12 tc. Jestem w trzeciej ciąży, dopiero zaczynam 5tc i dostałam celxane 40. Czy wszystkie dostawałyście luteinę lub duphaston? Mam pojedynczą mutację MTHFR i z tego powodu biorę jeszcze większy kwas foliowy 5, oraz witaminę b12. Ta mutacja mogła być przyczyna poronień. By było niskie TSH to biorę pod opieką endokrynologa 25 letrox i nie wiem czy się martwić, że lekarz nie przepisał mi czegoś na progesteron, bo prawie każda pisze, że brała coś takiego. Powiedział, że nie mam problemu z zachodzeniem w ciążę, zachodzę za każdym razem w pierwszym miesiącu starania to na pewno nie ma co doszukiwać się powodów w hormonach.

http://www.suwaczek.pl/cache/32a5239a22.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...