Skocz do zawartości
Forum

Kontrola ZUS


Gość mamita13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nowamama94

Witam. Mam pytanie dostałam pismo z zus o kontroli zasadności mojego zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych. Pracuje na umowę zlecenie od czerwca we wrześniu dostałam umowę o pracę na dwa lata, zarówno we wrześniu podpisałam druga umowę o pracę w drugiej firmie Gdzie pracodawca był ten sam. W obu firmach zajmowałam się obsługą klienta praca nie była ciężka a ze miałam dużo wolnego czasu godzilam ze sobą dwie prace. Do zusu dostarczyłam umowy zaświadczenia lekarskie o zdolności pisemne zaświadczenia pracowników o tym iż prwcowalam na zwolnienie poszłam po 2 miesiącach od podpisania umowy. Z tego co wiem mój pracodawca tez im dostarczył wszystkie dokumenty.czy jesy możliwość ze po dostarczeniu wszystkiego mogą nie dać mi zasiłku jak i macierzyńskiego. Z pracodawcą nie jesteśmy spokrewnieni.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie dostałam pismo z zus o kontroli zasadności mojego zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych. Pracuje na umowę zlecenie od czerwca we wrześniu dostałam umowę o pracę na dwa lata, zarówno we wrześniu podpisałam druga umowę o pracę w drugiej firmie Gdzie pracodawca był ten sam. W obu firmach zajmowałam się obsługą klienta praca nie była ciężka a ze miałam dużo wolnego czasu godzilam ze sobą dwie prace. Do zusu dostarczyłam umowy zaświadczenia lekarskie o zdolności pisemne zaświadczenia pracowników o tym iż prwcowalam na zwolnienie poszłam po 2 miesiącach od podpisania umowy. Z tego co wiem mój pracodawca tez im dostarczył wszystkie dokumenty.czy jesy możliwość ze po dostarczeniu wszystkiego mogą nie dać mi zasiłku jak i macierzyńskiego.dodam iż Z pracodawcą nie jesteśmy spokrewnieni.

Odnośnik do komentarza

skontrolują, czy te umowy nie są fikcyjne tylko na potrzeby wyciągnięcia kasy z ZUS-u. Mnie też pewnie czeka taka kontrola bo podwyższyłam sobie składkę ZUS na najwyższą opcję i będzie mi się należało wysokie macierzyńskie ale mam to w du...ie bo przez 5 lat prowadzę działalność i nigdy na chorobowym nie byłam a składki płaciłam

Odnośnik do komentarza

Zus ma mi wypłacić. Na moje miejsc została zatrudniona.wiec wszystko mają udokumentowane. Martwi mnie to bo wstrzymali mi pieniążki a t pora kupować dla dziecka :((( i nigdy nie miałam problemów z żadną taka instytucja wiec dreszczyk emocji mam dodatkowy ale mam nadzieje ze będzie ok.:))

Odnośnik do komentarza

Masz potwierdzenie złożenia pisma? Pięczątka na kopii lub zwrotne potwierdzenie odbioru w przypadku wysłania pisna listem?
W pierwszej kolejności udaj sie do kierownika działu, do którego pismo wystosowałaś, jeśli to nie pomoże to idź wyżej. Urzędy maja określony czas na rozpatrzenie sprawy i nie mogą sobie wyrzucać korespondencji do kosza.
I co to znaczy, że wstrzymał wyplacanie świadczeń bez powdu? Jakieś pismo wyjaśniające dostałaś? Z jakiego tytułu to były świadczenia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...