9 miesięcy, ciąża

Późne pojawienie się zarodka

patulekk93

patulekk93

Witam,

Mam pewien problem. 3.11.2014 to był pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki. 4 grudnia zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny. Na drugi dzień poszłam prywatnie do lekarza, aby potwierdzić ciąże. Lekarka potwierdziła ciąże i powiedziała że był to 4 tydzień i 5 dzień. Na USG widać było tylko pęcherzyk bez zarodka. W tą sobotę byłam na pogotowiu, bo miałam straszne bóle brzucha przez całą noc. Na USG pojawił się zarodek, ale mierzy tylko ok 1,5 mm. Czy to nie za mało jak na początek 7 tygodnia ciąży.? Jest to moja pierwsza ciąża i niestety jestem troszkę przerażona, bo nie wiem czy to jest normalne.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/eiktskjoxgsm1lvm.png

42364 patulekk93 Kobieta, 26 lat, Toruń

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Trinny

Trinny

Przede wszystkim spokojnie. Jesteś pewna, że to 1.5 mm? Coś tak małego w ogóle widać na usg?
Poza tym, liczysz tygodnie ciąży od miesiączki - a przecież cykl mógł być dłuższy i mogłaś zajść w ciążę później niż standardowe 2 tygodnie od miesiączki i ciąża jest młodsza. Ja np. jestem w 11 tygodniu, a ostatnią miesiączkę miałam 20 września. Zawsze miałaś super regularne cykle co 28 dni? Kiedy następna wizyta?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8rjjgmctbq59n.png

41923 trinny Kobieta, 34 lata, KRK
patulekk93

patulekk93

Miałam regularne,bo brałam tabletki antykoncepcyjne. 30 października wzięłam ostatnią tabletkę. Bardzo możliwe,że cykl się przesunął. USG mam 16 stycznia, wizytę 22 stycznia. Na karcie ze szpitala jest zapisane,że zarodek wielkości 1,5 mm.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/eiktskjoxgsm1lvm.png

42364 patulekk93 Kobieta, 26 lat, Toruń
Trinny

Trinny

No to ja bym się na Twoim miejscu zupełnie nie denerwowała.. Po tabletkach to moim zdaniem nie ma szans nawet oszacować kiedy mogłaś mieć owulację, pewnie po prostu była później niż 14-ego dnia i ciąża jest dużo młodsza niż wychodzi Ci z daty OM. Organizm po odstawieniu tabletek musi dojść do siebie i czasem te pierwsze cykle są mega nieregularne (wiem coś o tym, bo brałam tabletki przez 8 lat).
Na USG 16-ego powinno się wszystko wyklarować. A jeśli nie wytrzymasz psychicznie z nerwów to idź wcześniej gdzieś prywatnie, gdzie jest usg,

--

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8rjjgmctbq59n.png

41923 trinny Kobieta, 34 lata, KRK
Miodkowa

Miodkowa

"W siódmym tygodni ciąży zarodek jest długi na 7 do 12 mm (CRL). Jego waga powoli zbliża się do jednego grama. Na tym etapie ciąży można dokładnie szacować wiek ciążowy, opierając się na wymiarze CRL, który przybiera teraz około 1 mm dziennie. Wiek w dniach otrzymuje się przez dodanie do wymiaru w milimetrach liczby 35.

Na tym etapie tętno płodu (FHR) powinno już wzrosnąć do wartości pomiędzy 130 a 160. Ewentualne niższe wartości mogą wskazywać na wady rozwojowe i wiążą się z wysokim ryzykiem poronienia."

nic się nie martw.czasem wielkość zarodka bywa różna ze względu na sprzęt,którym robiono USG.u mnie w 8 tyg miało 150mm,a tydzień później 187mm.pzdr

--

:D
http://www.suwaczki.com/tickers/0d1y43r8zwh91a00.png]http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdj44jl219oi5a.png[/url]

41373 miodkowa Kobieta, 32 lata, Mirowice
~evve

~evve

Tez mialam przesuniety cykl o tydzien.... malenstwo rosnie zdrowo <3 nie ma sie co stresowac :) <br />
[link=http://www.suwaczek.pl/][image noborder]http://www.suwaczek.pl/cache/fdb568a82c.png[/image][/link]