9 miesięcy, ciąża

Lekarze i różne zdania co do witamin w ciąży

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~madzieaik

~madzieaik

moja znajoma w ciąży stosowała kwas foliowy musiała jeść dużo szpinaku, wątróbki, bo miała do tego straszne niedobory żelaza i co najgorsze,że niestety nic jej to nie pomagało, najszybciej jej pomógł suplement dicofer:)

~carysa

~carysa

trzeba uważac z żelazem, jeśli nie ma się anemii to lepiej nie brać, od początku ciąży biorę mama dha premium, lekarz mi polecil i widzę że dobrze na mnie działa, wyniki mam dobre i też czuję się ok, jak miałam mocne mdlości na początku to ciezko mi było jeść wszystko a tak chociaż ni emuiałam się o to martwić czy czegoś brakuje maleństwu

~trudik

~trudik

hej laski, a w ogóle jak dawkujecie witaminy i inne suple? dostałyście dokładne wytyczne od lekarza czy raczej "prosze brac witaminy dla kobiet w ciazy" ? : P mi tak powiedział i teraz wypytuje... macie podane konkretne dawki ?

~balbinka222

~balbinka222

Hmm ja dostalam tylko informacje, by nie przekraczac dawki kwasu 0.4mg i tyle. biore jeszcze omege3

~trudik

~trudik

dzieki! pierwsza konkretna odpowiedz :) a jak z żelazem? masz moze jakies sprawdzone zestawy? bo niby witaminy dziela sie na lepsze i gorsze i kurcze juz nie wiem komu ufać

~balbinka222

~balbinka222

wydaje mi sie, ze ten kompleks jaki biore ma tez zelazo alle nie dam sobie reki uciąć. Hmm ale generalnie nie przyjmowalabym wiecej, bo srednio sie czuje po nich

~trudik

~trudik

czemu srednio? kolezanka napisala w sumie liste na innym watku, co warto brac, ale srenio byla ku temu przekonana. spojrz:
- kwas foliowy
- zelazo
- magnez
- kwasy omega
- wit d3 (!)

wapn, jod itd itd i jeszcze cos na cere jak sie psuje (np witE).

co o tym sadzisz/sadzicie dziewczyny?

~balbinka222

~balbinka222

Jak dla mnie to za wiele. Naprawde srednio sobie radze z tabletkami, mam odruch wymiotny. zreszta trzymam sie tego co mi gin przepisal

~trudik

~trudik

kolezanka z innego wątku poratowała listą:
" sprawdz ten spis:
Szkoła rodzenia Prenalen
16 stycznia o 14:25
➡ kwas foliowy - 0,4 mg,
➡ żelazo - 26-27 mg,
➡ witamina D3 - 800-1000 µg,
➡ magnez - 6 mg na kg masy ciała (200-1000 mg),
➡ wapń - 1200 mg,
➡ jod - około 150 µg (WHO rekomenduje 250 µg),
➡ kwasy omega 3 - 200-300 mg,
➡ witamina A - 1 mg,
➡ witamina E - 15-19 mg. "

~trudik

~trudik

~balbinka222
Jak dla mnie to za wiele. Naprawde srednio sobie radze z tabletkami, mam odruch wymiotny. zreszta trzymam sie tego co mi gin przepisal

No w sumie jak uważasz, byle dzidzia była zdrowa