9 miesięcy, ciąża

Lekarze i różne zdania co do witamin w ciąży

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~lidkaa

~lidkaa

a co masz jeszcze w foliku oprócz kwasu foliowego, mi ginekolog powiedział, że kwas foliowy jest bardzo ważny ale nie można też zapominać o innych niezbędnych witaminach jak jod, kwasy omega, witamina D, ja to wszystko miałam w jednej tabletce mama dha premium, który sam przepisał mi mój ginekolog

~trelka

~trelka

a ja brałam folik, chyba najbardziej popularny kwas foliowy na rynku, sprawdzony i bezpieczny.

~osmanka

~osmanka

to prawda folik jest sprawdzony, ja też brałam ten kwas foliowy jak byłam w ciąży.

~rembelka

~rembelka

Ja brałam folik już od samego początku jak tylko zaczęłam starania o dziecko, chciałam wystarczająco wcześnie zadbać o jego prawidłowy rozwój układu nerwowego, który rozwija się w pierszych dniach odd poczęcia.

~surimka

~surimka

ja biorę właśnie folik mama 2/3 jestem w II trymestrze ciaży i teraz potrzebuję innych witamin niż na samym jej początku.

yaska

yaska

Jak miałam problem z łykaniem tych wielkich tabletek, ale jednak dietę miałam taką sobie, bo wiele rzeczy mi nie smakowało, więc czymś chciałam ją uzupełnić. Wtedy mi położna podpowiedziała, ze w rossmannie jest taka kawa z witaminami. Kupiłam na próbę, okazała się całkiem smaczna, a w składzie miała juz witaminy, kwas foliowy i błonnik, więc dodatkowo nic nie musiałam kupować.

--

9154 yaska Kobieta, 35 lat, 3miasto
~baronkaa

~baronkaa

ja z kolei od samego początku biorę folik, uważam, że jest najelpszy bo zawiera niezbędną dzienną dawkę potrzebną do prawidłowego rozwoju mojego dziecka, dlatego regularnie fo przyjmuję,

~nartoska

~nartoska

Myślę, ze od samego początku ciąży warto folik zamienić na ten wzbogacony folik mama 1

~mamagosć

~mamagosć

Ja w czasie ciąży brałam mama dha, może nie jest najtańszy, ale mi pomógł. Zawiera wszystkie niezbędne witaminy. Można je brać również w czasie połogu, aby szybciej postawić swój organizm na nogi :)

~kndsiog

~kndsiog

Zaufać pierwszemu lekarzowi! Większość z nas ma niedobory przeróżnych witamin, a co dopiero dzieje się w ciąży gdy pobiera je dodatkowo nowy, rozwijający się organizm. Zresztą jedzenie przez dosypywaną chemię stało się bardziej jałowe i uboższe witaminy. Oczywiście nie wolno ignorować zdrowej diety- ryb, orzechy, migdały, szpinak, banany, jajka, kasze ale branie suplementów zwiększa prawdopodobieństwo zdrowego maleństwa. Mi ginekolog zalecił mamadha premium, ma całkiem rozsądny skład, brałam całą ciążę i mogę z ręką na sercu polecić każdej ciężarnej.