9 miesięcy, ciąża

Lekarze i różne zdania co do witamin w ciąży

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~filemonica

~filemonica

jeśli chodzi o kwas foliowy to trzeba go przyjmować jeszcze przed planowanym zajściem w ciążę, nie ma opcji, żeby przyjąć wystarczającą ilość kwasu foliowego z samych warzyw.

~antilla

~antilla

dziewczyny aj zaczynam starania o malucha, na rynku jest tle dostępnych środków które powinny zażywać kobiety starając się o dziecko, że nie wiem na które się zdecydować? Co przyjmowałyście, na jakie witaminy powinnam zwrócić uwagę i jakie powinnam włączyć do codziennej diety?

Mama_2014

Mama_2014

Moj lekarz mowi, ze jesli wyniki badan sa dobre, to nie ma co sie faszerowac chemia, jedynie kwas foliowy i starczy ..

54982 mama-2014 Kobieta, 30 lat, Gra...
WEROikusia

WEROikusia

Ja mam zaufanie do Folika. Brałam Folik Mama całą ciążę. Mimo anemii przed ciążą wyniki miałam z miesiąca na miesiąc coraz lepsze. Zdrowa córka to dowód na to że był to dobry wybór.

54874 weroikusia Kobieta, 31 lat, Warszawa
sylvija

sylvija

~antilla przed ciążą wystarczy, że zażywasz kwas foliowy i zdrowo się odżywiasz (ale to wiadomo :). W ciąży wzrasta zapotrzebowanie stąd "konieczność" suplementacji specjalnie skomponowanymi witaminy dla kobiet ciężarnych. Jeśli interesuje Cię ten temat to polecam Ci poczytać sobie ten artykuł: http://kopalniamamy.pl/witaminy-dla-ciezarnych/
Znajdziesz tam fajne porównanie tych wszystkich specyfików dostępnych na rynku :) pozdrawiam

--

Tekst linka

52260 sylvija Kobieta, 29 lat, Wrocław
~leneczkaa

~leneczkaa

zasada jest moim zdaniem prosta na pewno kwas foliowy, witaminy DHA, jod to na pewno wpłynie na prawidłowy rozwój maluszka i jego narządów, ja biorę mamadha bo polecił mi je mój lekarz prowadzący, więc nie mam sie czym martwic. czuje że dbam o mojego malucha tak jak trzeba, dostarczam organizmowi odpowiednie witaminy aby wpłynęły na prawidłowy rozwój malucha, zdrowie dziecka jest najważniejsze.

Przemkowa

Przemkowa

Moim zdaniem dobór witamin również należy skonsultować z lekarzem. Zaczyna się zwykle od kwasu foliowego a potem różnie. Siostra akurat jest w ciąży i lekarz polecał mama dha, tylko, że miała dodatkowe wymaganie, bo miewała od czasu do czasu skurcze nóg i bała się, że się nasilą, ale widocznie magnezu było w nich dosyć bo po jakimś czasie ustały.

45720 przemkowa Kobieta, 34 lata, tu i tam
~ulejka

~ulejka

ja z kolei nie miałam żadnych dodatkowych problemów wystarczał mi zwykły folik brałam go regularnie bo pomaga zachować odpowiedni poziom witamin w organizmie, a ja jestem spokojna o zdrowy rozwój mojego malucha.

Ana90

Ana90

Moja lekarka i zaprzyjaźniona położna zgodnie twierdzą, ze z tymi wszystkimi witaminami i innymi tabletkami nie ma co szaleć. Oczywiście należy brać zalecane witaminy, ale zbyt duża ich ilość również może zaszkodzic. Należy pamiętać o odpowiedniej diecie. Plus ciąży przypadajacej na wczesna wiosnę jest taki, ze mamy całą masę warzyw i coraz więcej owoców, które bez obaw możemy jeść i które dostarcza nam i naszemu dziecku witamin. Jeśli Twoje badania- głównie morfologia jest w porządku, to znaczy, ze tym co jesz w wystarczającym stopniu dostarczasz maluszkowi potrzebnych mu witamin. Jeśli zaś morfologia nie jest dobra, wtedy jak najbardziej zalecane są dodatkowe witaminy. Nie ma sensu szprycowac się Bóg wie jakimi pastylkami, bo pamiętajmy, ze to też jest pewien rodzaj chemii i nie ma co przesadzać. Regularne wyniki badań krwi będą najlepszym wskaźnikiem tego, czy ilość witamin jest na odpowiednim poziomie.

55570 ana90 Kobieta, 29 lat, Bełchatów
~ekiertka

~ekiertka

Ja w czasie ciąży odżywiałam się zdrowo jadłam dużo warzyw i owoców, odstawiłam wszelkie używki, sporo się ruszałam byłam aktywna ale i tak mimo wszystko łykałam folik, bo wydaje mi się, że nie ma szans żeby w naturalny sposób pozyskać tyle kwasu foliowego co w jednej tabletce foliku, niestety nie da się.