9 miesięcy, ciąża

Lekarze i różne zdania co do witamin w ciąży

Odpowiedzi znajdują się poniżej

angeline

angeline

Zdrowa dieta jest ważna ale chyba jednak cieżko dostarczyć sobie wszystkiego tego, czego potrzebujemy tylko poprzez odpowiednie odżywianie, bo te zapotrzebowania są czesto dość wysokie. Ja też jestem za tym żeby jednak dołożyć do takiej diety jakiś dobry złożony suplement żeby mieć pewność że niczego nie pomijamy. Sama taki brałam i mi służył

51638 angeline Kobieta, 26 lat, katowice
~grafitowa

~grafitowa

mój lekarz był wrecz zdania ze bez suplementu w okresie ciazy ciezko sie obejsc wiec ja tez z jego zalecenia o taka suplementacje dbalam. A mozna wiedziec co konkretnie przyjmowalas?

~filemonica

~filemonica

ja całą ciążę brałąm folik, w zależności oczywiscie od trymestru wtedy zmieniałam folik zgodnei z potrzebami na witaminy w danym okresie ciąży.

~oluszasza

~oluszasza

Co to za gin który mówi ze witaminy są zbędne. Przecież wiadomo jak wpływa witamina na rozwój dziecka i dha prawidłowo rozwijają mózg, to jak nie brać chociażby folik mama 1 czy 2/3 na 2 i 3 trymestr, ech...

angeline

angeline

Zrobiłam mały research i w kocu staneło na prenatalu duo. Ma i witaminy b6, b12 i d3 i żelazo i kwas dha i nawet choline wiec to taka konkretna ale odpiowiednia dawka jakiej potrzebujemy w ciąży

51638 angeline Kobieta, 26 lat, katowice
denerys

denerys

Niby lekarze zalecają etc. Ale przecież nie było kiedyś suplementów i jakoś rodziły się zdrowe rzeczy. Mam wrażenie, że czasem to jest po prostu nabijanie kasy firmom farmaceutycznym. No chyba, że macie faktycznie jakiś zdiagnozowany niedobór, którego dietą nie da się uzupełnić...

52087 denerys Kobieta, 37 lat, Katowice
~kalinaes

~kalinaes

No nie powiedziałabym, kiedyś więcej dzieci rodziło się z wodogłowiem, rozszczepem, albo nawet bezmózgowiem, a teraz to rzadkie przypadki.

~zaira

~zaira

Ale moja koleżanka nie brała żadnego kwasu foliowego bo mówiła że nie będzie się faszerować żadnymi suplementami i niestety urodziła dziecko z rozszczepem kręgosłupa :(

~paolla

~paolla

To straszne, tak to jest jak zdrowie maluszka nie leży matce na sercu. Nie rozumiem jak można tak narażać własne dziecko i to na tak straszne wady.

~anulla

~anulla

Zdrowa dieta jest oczywiście bardzo ważna ale nie wszystko jesteśmy sobie w stanie w ten sposób dostarczyć więc i tak nie obejdzie się bez suplementacji. U mnie całkiem fajnie sprawdziły się preparaty z serii folik mama. W pierwszym trymestrze ciąży inny a w drugim już wypadałoby brać wzbogacony o wit D magnez itp