9 miesięcy, ciąża

Lekarze i różne zdania co do witamin w ciąży

Odpowiedzi znajdują się poniżej

julkaa

julkaa

no własnie jak wiadomo róznie z tym bywa - ja np nie moge przeżyc tego hippa - tam tyle tego cukru jest a wyciągów ziołowych nawet 1% nie ma! i to wszedzie polecaja i reklamują - jak tam sama chemia i cuker - no nie moge tego zrozumieć

38813 julkaa Kobieta, 31 lat, kutno
ania125

ania125

trzeba brać pod uwagę, że by produkować suplementy diety to wystarczy udowodnić, że nie szkodzą... nie muszą pomagać, podobnie jak witaminy - maja być, nie muszą się wchłaniać. Mi dzisiaj lekarz na wizycie tez odradzał branie witamin, bo nie ma dowodu że pomagają. tylko kwas foliowy i jod (mam receptę) .
Oczywiście jak ktoś ma anemię to pewnie bedzie musiał przyjmować żelazo, ale zawsze pod kontrolą lekarza...
Ale często niestety produkty niby dla dzieci tak naprawdę nie są dobre, np Danio ma za dużo cukru, paróweczki z Morlin tłuszczu, a wodę Żywiec powinno sie przegotować przed podaniem niemowlakowi...

--

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

42220 ania125 Kobieta, 35 lat, Toruń
julkaa

julkaa

Ja tam z wód to tylko Cisowiankę albo czasem taką z nestle.
No ale ja tez teraz bęąc w ciązy piję zioła na Szczęśliwą Ciążę bo czuje ze mipomaga i lepiej się czuję - bo działa i na zgagę i na stres i na zaparcia w ciąży, ale to jest tylko naturalny susz ziołowy w dodatku widac gołym okiem że dobrej jakośći - więc temu zaufałam i pije :)

Basik01

Basik01

ja jeszcze ni będę się niczym wspomagać - bo to dopiero początek, a nawet te zioła z Baby Mama Med maja informację że od II trymestru mozna - jak juz sie uda

40542 basik01 Kobieta, 28 lat, Warszawa
julkaa

julkaa

ja własnie te zioła na Energie i Witalność i na na ciążę - zaczełam pić od II trymestru - tak piszą - tak trzeba brac i sie nie rządzić :)

Basik01

Basik01

no ja własnie jeszcze sobie poczekam zanim będę mogła taką Energię i Witalność pić - ale może mi nie będzie potrzebne, może moje dziecko będ\zi emi tylko dodawac energii - jak teraz :)

julkaa

julkaa

to wspaniale ze tak do tego podchodzisz - tylko się cieszyć - mi tez tak było dobrze na poczatku - potem trochę gorzej , ale od tego jest baby Mama Med żeby nam ulżyć, a Tobie moze nic nie będzie dolegac i będzie ok :)

marzen@

marzen@

ania125
trzeba brać pod uwagę, że by produkować suplementy diety to wystarczy udowodnić, że nie szkodzą... nie muszą pomagać, podobnie jak witaminy - maja być, nie muszą się wchłaniać.

Dokładnie, nic dodać nic ująć. Te wszystkie preparaty multiwitaminowe to suplementy, a nie leki. Producenci robią wiele, by sprzedać swoje produkty - w końcu z tego żyją. Jak coś jest dostępne w aptece to jeszcze nie znaczy, że to sam cud-miód i orzeszki ;) Nie od dziś wiadomo, że jak się rodzicom wmówi, że cos jest niezbędne dla ich dziecka to od ust sobie odejmą, by to nabyć. I tak to się kręci.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
~kamama84

~kamama84

zgadzam się, że nie wszystkie multiwitaminy "działają", bo po co nam np. dodatkowo brać witaminę A, którą możemy bezpiecznie! schrupać w postaci marchewki. natomiast nie jest tak, że żadne suplementy nie pomagają, bo skuteczności niektórych składników została naukowo potwierdzona. dlatego ja w ciązy brałam dha z alg, jod, żelazo, witaminę D i kwas foliowy. a teraz biorę samo dha i podaję witaminę D synkowi.

Basik01

Basik01

ja tam jak mam wybierać między wotaminami sztucznymi a naturanymi to wybieram naturalne, ale nie zawsze wszystko udaje isę dostarczyć jesli dieta nie jst zróznicowana. ja tam w ogóle wolę naturalność, dlatego jak cos to kupuję zioła - no takie jak te Baby Mama med dla kobiet starających sie o dziecko na Regularne Cykle, czy tam Płodność - bo wiem, ze to naturalny środek z ekologicznych upraw a jak otworzę puszkę to nawet widzę konkretne ziela bo sią w całośći anie jakieś zmielone granulaty poklejone niewiadomo czym