9 miesięcy, ciąża

Lekarze i różne zdania co do witamin w ciąży

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~balbinka222

~balbinka222

Dzięki za liste! jeszcze dluga droga przede mna (miesiac 1), wiec akurat spojrze

~dagmara2

~dagmara2

Ja brałam MamaDHA i mogę polecić ten suplement każdej kobiecie oczywiście po konsultacji z lekarzem. Sama jestem mamą już po raz 2 i wiem jak bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem odnośnie brania jakichkolwiek tabletek

~marchefka

~marchefka

Mi lekarz własnie te witaminy zalecił. Niestety moja dieta jest bardzo uboga w ryby, choćbym chciała, nie umiem się przemóc ;) a to z nich ewentualnie można by dostarczyć kwasy DHA, które są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dzidzi, szczególnie jeśli chodzi o mózg i wzrok. Dlatego wybór padł na mama DHA :)

~oniryczna65

~oniryczna65

Mi mój lekarz w ciąży zalecił branie suplementów, przyjmowałam Pregna Plus z żelazem, jodem, witaminą D i kwasem foliowym. Wiem że te składniki są najbardziej potrzebne dla rosnącego płodu. Maluch urodził się zdrowy więc chyba było warto.

~laliksa

~laliksa

Moim zdaniem nie wystarczy jeść zdrowo żeby dostarczyć dziecku odpowiednich składników. No chyba, że masz wszytsko idealnie rozpisane i nieczego nie pomijasz. Wiadomo, że dobrze by było gdybyś jadła ryby i warzywa, ale ja nie cierpię ryb, moja lekarka powiedziała mi, że powinnam brać mama dha premium, zamiast samego kwasu foliowego. Brałam całą ciążę i maluch dostał 10.

~lizkaa

~lizkaa

ja brałam mam dha premium + z jodem, kwasem foliowym, witaminą D i kwasami omega, wszystko co niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka, układ nerwowy rozwija się na samym początku od poczęcia dlatego tak ważne są te witaminy na początku ciąży.

Kklaudia1

Kklaudia1

Drogie Panie- bardzo proszę o wypełnienie ankiety https://ciaza.webankieta.pl/. Zajmie to Ok 10 min.
Jestem studentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i zbieram materiały do napisania artykułu naukowego dotyczącego wyborów żywieniowych kobiet w ciąży.

Z góry bardzo dziękuje za poświęcony czas.

59049 kklaudia1 Kobieta, 27 lat, Słupsk
~khasienka

~khasienka

Mnie lekarz kazał brać tylko sam folik ale ja doczytałam i juz 3 miesące przed ciążą zaczełam też brać kwasy Omega3 a dokładnie Pregna 250DHA DHA jak zapytałam lekarza to powiedział że nie zaszkodzi, że jak najbardziej bo to też na rozwój mózgu działa

~vitka

~vitka

ja brałam na conajmniej 3 miesiące przed ciążą mam dha premium + z kwasem foliowym, kwasami, omega, jodem i niezbędnymi witaminami to ważny czas a o odpowiedni poziom witamin trzeba dbać jeszcze zanim dziecko się urodzi, dlatego leki trzeba łykać już przed zajściem w ciążę.

~Mariana

~Mariana

No wg nowych zaleceń chyba kwasy DHA i jod są niezbędne, już nie tylko sam kwas foliowy. Mi lekarz zalecił mama DHA, brałam je od początku ciąży, aż do końca i nawet teraz jak karmię to nadal przyjmuje. Ja się na nich dobrze czuję, dziecko zdrowo rośnie, no i jestem spokojna, że dostarczam wszystkich potrzebnych składników, bo z samą dietą to wiadomo jak w ciąży jest.