Skocz do zawartości
Forum

Jaki kwas foliowy wybrać?


Gość to_już_2015

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anettka

Mój folik mama zawiera to wszystko, a wybrałam go nie tylko ze względu na skład, ale na cenę i wielkość tabletek. Bardzo nie lubię dużych trudnych do połknięcia pigułek, folik mama to małe kapsułki łatwe do połknięcia

Odnośnik do komentarza

Folik czyli zwykły kwas folik nie jest dobry dla wszystkich. Jeśli jest mutacja genu MTHFR (która nie daje widocznych objawów), to nie powinno się brac takiej formy kwasu foliowego, bo nic nie daje a w dalszej perspektywie staje się toksyczny....

Odnośnik do komentarza
Gość silimka

ja nie wiem po co takie herezje szerzyć, wiadomo, że np witamina A w nadmierych ilościach może szkodzić ale żeby kwas foliowy miał negatywny wpływ to pierwsze słyszę, ja biorę mam dha premium z kwasem foliowym, jodem, witamina D, kwasami omega wszystkim czego potrzebuję sam ginekolog przepisał mi go przepisał żeby uzupełniała braki witamin.

Odnośnik do komentarza
Gość ekiertka

ja jak byłam w ciąży to z suplementów łykałam tylko folik, wiadomo w naturalny sposób nie przyswoimy tyle kwasu foliowego co z tabletki foliku, może latem kiedy tych warzyw i owoców lepszej jakości jest więcej dostępnych to może i jest łatwiej, ale zimą kiedy tylko marketowe warzywka są dostępne ciężko o wystarczająca ilość witamin.

Odnośnik do komentarza
Gość vikirova

to prawda faktem jest to, że kwas foliowy trzeba dodatkowo suplementować, bo w naturalny sposób nie przyswoimy go w takiej ilości jakiej potrzebujemy ja biorę mama dha premium, wszystkie niezbędne witaminy mam w 1 tabletce leku wiec wiem, że właściwie zadbałam o zdrowie mojego malucha.

Odnośnik do komentarza

Jest ich bardzo wiele. Teoretycznie można przyjmować rówież kwas foliowy w owocach i mięsie ( poczytajcie sobie jakie produkty zawieraą go najwięcej). Jednak sama wolałam dmuchać na zimne oraz brałam kwas foliowy dodatkowo. Również przez kilka pierwszych miesięcy ciąży.

Każda ciąża przebiega inaczej jednak są pewne zmiany, które są widoczne u wszystkich kobiet. Można sobie o nich poczytać w kalendarzu ciążowym:
http://www.rodzice.pl/ciaza/kalendarz-ciazy/

Warto jest się przygotować na nie zawczasu.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie najlepiej jest przyjmować wszystko z natury, ale gdzieś wyczytałam, że gdyby chcieć uzupełnić dzienne zapotrzebowanie na kwas foliowy w ciąży, czyli 600 mikrogramów, to trzeba zjeść kilo szpinaku i to nawet nie jest pewne, bo kwas foliowy rozpada się w wysokiej temperaturze. Zaletą suplementów jest to, że oprócz kwasu foliowego mają też inne składniki, które ogólnie dbają o rozwój dziecka. Ja mam pozytywne doświadczenia z mama dha premium i dla przykładu - kwas dha, foliowy, jod, witamina d i magnez. Ale nie przeczę, że nie trzeba patrzeć na dietę, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza

skoro niektóre z Was pierwszy raz słyszały, że kwas foliowy w pewnych przypadkach może być szkodliwy, to warto zagłębić się w ten temat jeśli Was to interesuje. Był podany przykład wzięty prosto z życia, a niektórzy dalej nie wierzą...
W każdym razie wiemy pewnie wszystkie jak zbawienne działanie ma kwas foliowy i jeśli nie ma "przeciwwskazań" (o czym pewnie nie dowiemy sie bez dodatkowych badań) to na pewno warto go przyjmować

Odnośnik do komentarza
Gość ZuzaMeduza

City - dokładnie. Moja przyjaciółka przestała 'tolerowac' a raczej jej organizm po pierwszej ciąży. Miała szereg badań pod tym kątem. Nikt nie mówi ze jest niebezpieczny ale może się zdarzyć ze robi więcej szkody niż dobrego. dlatego warto, przy problemach pomyśleć o badaniach w tym kierunku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...