9 miesięcy, ciąża

Jaki kwas foliowy wybrać?

~to_już_2015

~to_już_2015

Jak się Wam udało zdecydować w aptece na konkretny kwas foliowy? Jest taki wybór, przekrój cenowy i firmowy... że ja nie mam pojęcia na co się zdecydować!

Wybrać najtańszy (bo to i tak to samo), czy warto zainwestować w droższy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Malyna

Malyna

a jesteś w ciązy czy planujesz ?? jak planujesz wystarczy najtanszy nazwyklejszy:) ja taki brałam dokładnie o nazwie FOLIK ;) a jak jesteś w ciazy to od 2 trymestru bierze sie witaminy dla kobiet w ciązy, w ktorych jest juz kwas foliowy wiec nie trzeba dodatkowo brać :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

38682 malyna Kobieta, 32 lata, Lubin
~kamama84

~kamama84

no właśnie - to zależy czy dopiero planujesz mieć maluszka czy już jesteś w ciąży. przed wystarczy sam kwas foliowy. Na szczęscie jest on tak popularny, że znajdziesz go nawet w drogieriach. I niby wszyscy wiedzą, że brać trzeba i tu chyba żaden specjalista się nie wyłamie, a okazuje się, że bierze go tylko co 4 kobieta... dlatego ważne żeby zacząc brać, a jakiej firmy to już mniej ważne. zobacz na opakowaniu, czy tabletki zawierają wystarczającą ilośc.

a jesli jestes w ciązy to podpytaj swojego ginekologa. dobrze byłoby brać też kwas DHA, jod, witaminę D. ja brałam od początku ciąży pięcioskładnikowy suplement omegamedu. mój gin był sceptycznie nastawiony do takich, gdzie jest cała tablica mendelejewa.

Ulla

Ulla

nie zastanawiałam się nad tym specjalnie - poszłam i kupiłam i tyle

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 37 lat, Jaworzno
PatrycjaFitness

PatrycjaFitness

Witaj :) Ja pierwszy raz kupiłam kwas foliowy Folik i płaciłam za niego 11 zł , później przeprowadziłam się do mamy i to ona zaopatrywała moją apteczkę :) , kupiła mi jakiś kwas foliowy za 3 zł i oba ,miały tę samą ilość kwasu i ja nie widziałam różnicy między nimi, i badania były dobre :)

39169 patrycjafitness Kobieta, 23 lata, Łódź
mamaali

mamaali

Ja brałam femibion - jest droższy ale nie musiałam przejmować się czy dostarczam dziecku wszystkich witamin potrzebnych w rozwoju.

35056 mamaali Kobieta, 32 lata, Śląsk
~mamakacperka5

~mamakacperka5

W zasadzie to każda mama powinna się przejmować tym, czy dostarcza odpowiednią ilość witamin dziecku, a zwłaszcza kwasu.. Tyle dzieci rodzi się z rozszczepieniem kręgosłupa czy też płód odkleja się od macicy.. Dlatego ja również brałam femibion.

małgosiaczek

małgosiaczek

Mi lekarz zalecił zażywanie Chela-Ferr bio complex. Jedna tabletka dziennie pokrywa 100% zapotrzebowania na żelazo i kwas foliowy. Nie biorę dodatkowych suplementów. Dla mnie najważniejsze jest to, że dobrze go toleruję i nie mam nudności.

42863 malgosiaczek Kobieta, 32 lata, KRaków
~gapa2

~gapa2

Ja brałam właśnie jakiś Femibion czy coś takiego, z jakimiś witaminami i Bóg wie, jakimi jeszcze cudami i zapłaciłam za to majątek. Mój lekarz dowiedziawszy się o tym, przypomniał starą dobrą prawdę, że lepsze jest wrogiem dobrego, zauważył słusznie, że bezdomna i niedożywiona nie jestem, więc mam dbać o dostarczanie witamin i minerałów w jedzeniu, a w tabletkach mam brać najzwyklejszy Folik bez żadnych udziwnień.