Skocz do zawartości
Forum

Jakie imię dla chłopca?


Rekomendowane odpowiedzi

Martynka12, no bo imie mi sie podoba, ale nie wiem, czy chce, żeby, mój synek, sie tak nazywał. Wiesz, to decyzja bardzo wazna, dlatego konsultowalam.
Pytalam tez meza, rodzicow (jednych i drógich:P), ale w koncu musialam isc z tym do pani Jolandy(wrozka). Kolezanka polecila ja mojej siostrze no i moja siostra byla zadowolona wiec pomyslalam, ze nie zaszkodzi sprobowac
o, tu masz telefon do pani Jolandy
http://zagadkilosu.pl/wrozka-jolanda/
Ale moznesz ja znalezc tez na innych stronach (ta mam na pulpicie;)) wiec jest chyba znana i dobra dosc.
Ja rozmawialam z jakas asystentka, wiec nie jestem pewna, takze niechce robic jej reklamy. Moze znacie inne wrozki?
A ci jak sie podoba to imie?

Odnośnik do komentarza

Antossia
aga8207
U has chyba Fifi będzie znaczy Filip. Ja chciałam Kubuś ale córcia i mąż mnie przegłosowali.
W domu Maja. Będzie więc Filip i Maja

U nas znowu miały być też inne imiona, ale a to żydowskie (ehh te babbcie ;p ) , a to pospolite i tak został Kuba. :D

Nie, żebym chciała krytykować wybór, bo imię ładne i klasyczne. Takie, jak lubię. Ale jest pochodzenia hebrajskiego (a więc "żydowskie") i to jedno z najpopularniejszych imion w Polsce (więc "pospolite"?).

https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/12828,Lena-i-Jakub-najczesciej-nadawane-dzieciom-imiona-w-2014-roku.html

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

Blacky
Antossia
aga8207
U has chyba Fifi będzie znaczy Filip. Ja chciałam Kubuś ale córcia i mąż mnie przegłosowali.
W domu Maja. Będzie więc Filip i Maja

U nas znowu miały być też inne imiona, ale a to żydowskie (ehh te babbcie ;p ) , a to pospolite i tak został Kuba. :D

Nie, żebym chciała krytykować wybór, bo imię ładne i klasyczne. Takie, jak lubię. Ale jest pochodzenia hebrajskiego (a więc "żydowskie") i to jedno z najpopularniejszych imion w Polsce (więc "pospolite"?).

https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/12828,Lena-i-Jakub-najczesciej-nadawane-dzieciom-imiona-w-2014-roku.html


Rodzina stwierdziła, że Maksymilian to żydowskie przykładowo.

Odnośnik do komentarza

Blacky
Maksymilian to łacińskie. :D

Ludzie chyba na siłę szukają argumentów, jak im się imię nie podoba. Żeby tylko wyszło na ich. Ale Jakub jest bardzo ładnie.


Łacińskie czy nie znaczna część rodziny była przeciw temu imieniu, więc nie wnikałam jego pochodzenia po prostu odpuściłam te imię. Na Kubę całe szczęście nie było żadnych sprzeciwów. Chodź usłyszałam, że może jednak Jakub a nie Kuba. Oficjalnie żeby Jakub. Ale jaki jest sens tego jak potem i tak ludzie zamiast Jakub to Kuba mówią, a Jakub to tylko oficjalnie w dokumentach. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...