Skocz do zawartości
Forum

Wyprawka i wydatki na dzidziusia :)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też dałam się na początku wciągnąć w zakupowy szał... jednak gdy zaczęłam konsultować się z mamami, tymi, które już mają kilkulatki to stwierdziłam, że poczekam z zakupami. Oczywiście podstawowe ciuszki na pierwszy czas kupiliśmy - używane. Z resztą wstrzymam się do pojawienia się dzidzi, postanowiłam jej zaufać i dopiero kiedy będzie już ze mną po tej stronie brzucha będziemy mogły uzgodnić co jest nam niezbędne.

Polecam wszystkim książkę "Dziecko bez kosztów"... daje do myślenia i pozwala zapanować nad emocjami i w sposób przemyślany dokonać wyborów zakupowych dla malucha.

Odnośnik do komentarza
Gość Marta_2606

Wyprawka to spory wydatek,nie da się ukryć.Są rzeczy na których można zaoszczędzić,ale na wielu nie warto.Miałam okazję testować butelki do karmienia i w tym przypadku cena niesie za sobą jakość.Na początek kupiłam jedną,żeby była w razie czego bo oczywiście miałam zamiar karmić piersią ale się nie udało i jedna butelka to stanowczo za mało.Wtedy podjęłam się testowania butelek od Lovi.Najpierw była medical+,w pełni mnie zadowoliła,łatwa do umycia,super przezroczysta,fajnie wyprofilowana,ogólnie same zalety.Ale dostałam butelkę Aktywne Ssanie.Niewiele się różni od swojej poprzedniczki ale moim zdaniem jest lepsza.Fakt że nie są to butelki za 10zł.Jednak ich cena wcale nie jest wygórowana jeśli oceni się jakość.Butelka aktywne ssanie rewelacyjnie się odpowietrza,nawet bardzo głodne dziecko się nie zakrztusi bo dziecko musi ssać żeby leciało mleko,nic samo nie płynie.U mnie to się mega sprawdziło.Polecam bo naprawdę warto:)

Odnośnik do komentarza

Mogu
To nasze pierwsze dziecko i też większość rzeczy kupowaliśmy nowych- łóżeczko,pościel, wózek,fotelik itd. Co do ubrań-trochę dostaliśmy, ale większość jednak kupilam. Mam teraz szafę po brzegi wypchaną markowymi ubraniami...z second handów.Cuda wyrwałam za grosze. Zamówiłam też paczkę ubrań na allegro.

Wyprawkę kompletuję od 4 miesiąca. I tak jak Detuś pisze, od niektórych słyszałam obietnice, a nic nie dostałam :) ktoś mi obiecał wanienkę i zapomniał, ktoś laktator i się okazało, że pożyczony i jeszcze nie wrócił.Teściowa powiedziała wprost, że nic nie będzie kupowała, bo nie wie jakie dziecko sie urodzi (??? !!!). Ja juz w kazdym razie mam wszystko i jestem gotowa do przyjecia synka :) ale faktycznie- wyprawka kosztowala kilka tysiecy...

allegro super rzecz, gdybym nie dostała wyprawki to bym sobie pewnie kupiła, kupiłam raptem w sumie 2 rzeczy, napewno na przyszłość czyli rozmiary 68, czy 74 będę stamtąd kupować. Dzięki za wpisy zainspirowałam się

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...