Skocz do zawartości
Forum

POMOCY- kiedy mogę zacząć ćwiczyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem 3 tyg po porodzie cc, szwy rozpuszczalne - czuje sie juz bardzo dobrze , plamilam tylko pare dni od dwoch tyg ani sladu krwi, do wizyty u lekarza jeszcze 2 tyg stad tutaj moje pytanie - kiedy moge zaczac cwiczyc ? Biegac ? Robic np brzuszki? Chcialabym zrzucic oponke,ktora powstala po ciazy i wyszczuplic uda. Lekarz mowil,ze o basenie moge zapomniec na 3 mies poniewaz nie mozna moczyc rany :(
Moze jakas doswiadczona mamusia po cc cos podpowie? Jak cwiczylyscie? Z jaka intensywnoscia i od kiedy po cc ? Z gory dziekuje za pomoc :*

Odnośnik do komentarza
Gość anna84

Ja jestem prawie 3 miesiące po cc i od 3dni zaczelam cwiczyc bardzo ostroznie. U mnie krwawienie trwalo 6tyg.a po cc dlugo bolala mnie rana. Przy cwiczeniach tez ja cxuje. Podobno dobrze jest min. te 10 tug. odczekac.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mój poród zakończył się cc. Również szwy rozpuszczalne. Mimo,że wszystko goiło się świetnie, to większa aktywność fizyczna (nie ćwiczenia!) dopuszczalna była po 6 tyg po porodzie. Ćwiczenia znacznie później nie pamiętam dokładnie kiedy ale to sie liczyło w miesiącach. Chodzi o to,że rozcinane były powłoki brzuszne i przy większym wysiłku fizycznym bardzo łatwo nabawić sie przepuchlin. Dlatego też spokojnie...na wszystko przyjdzie czas. Radzę odczekać do wizyty i posłuchać co lekarz prowadzący ma w tej kwestii do powiedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Gość eldeltraucia

Moja kumpela po drugiej cesarce zaczęła ćwiczyć po 4 tygodniach, ale to jest ewenement. Radzę poczekać aż minie przepisowe 6 tygodni, a najlepiej zapytać swojego gina. Ja po naturalnym czekałam 6 tygodni. Teraz biegam prawie codzienne. A w kwestii biegania czy możecie polecić jakieś dobre buty? Teraz mam Nike Free ale wolałabym coś mniej "naturalnego" w obejściu. Przejrzałam kolekcje różnych marek, ale nie umiem się na nic zdecydować. Jakie są wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Na początku bieganie czy spacer. Dobre efekty daje nordic walking. Możesz również poszukać sobie zestawów ćwiczeń dla młodej mamy. To jak szybko wrocisz do ćwiczeń zalezy już od Ciebie bo jedna dziewczyna dochodzi do siebie o wiele szybciej, druga wolniej. Możesz się dopytać ginekologa.

Dobrze jest również urozmaicać swój trening:
http://www.zdrowiefit.pl/urozmaicenie-treningu

Na stronie jest opisane w jaki sposób możesz to zrobić i jakie są polecane ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza

Nie da sie tak prosto odpowiedzieć na to pytanie. Prawda jest taka, że wszystko tutaj zalezy od kobiety oraz od tego jak dobrze się czuje. Na pewno nie powinnyśmy się forsowac. Bardzo wiele celebrytek wraca do pracy od razu po porodzie, jednak pamiętajmy że one mają za sobą sztab lekarzy jak również i trenerów. Typowej kobiecie należy się odpoczynek i jeśli już całkowicie wróci do siebie to może zacząć ćwiczenia.
Jeśli chodzi o trening w domu, polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://trainingshowroom.com/422-trening-w-domu
W sklepie można kupić sporą ilość wyposażenia do domowej siłowni.W pierwszej kolejności polecam kupić sobie hantle i matę do ćwiczeń

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...