9 miesięcy, ciąża

Ciąża po 40-tce? To nie za późno?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Krokiet

Krokiet

~PóźnaMama
.Trisomia 21 moje ryzyko to 1 :1100 :)

Zazdroszczę takiego niskiego ryzyka. Dużo się ostatnio zastanawiałem i w sumie ZD nie skłoniłby chyba nas do decyzji o przerwaniu. Generalnie jak się widzi osoby i słyszy ile innych problemów temu towarzyszy, to ZD to człowieka lekko to przeraża. Z drugiej - słyszałem i czytałem wypowiedzi ludzi, którzy traktują ZD jako... szczęśliwy los na loterii. ZP czy ZE to już inna sprawa :(
U żony któryś z markerów chemicznych jest lekko podwyższony (wypadło mi który), ale cała reszta obniżała. Gdyby wyglądało źle już przeryłbym całą sieć ;) I tak (s)konsultujemy się z jednym - mam nadzieję - najlepszych lekarzy w Polsce (4 z 5 certyfikatów FMF), żeby niczego nie przeoczyć. Te markery mogą mówić o innych problemach mniejszych czy większych. Stąd decyzja o pojechaniu na to szczegółowe badanie USG pod kątem różnego rodzaju problemów i do tego skriningowe badanie serca.
Oczywiście na razie wszystko jest jak najbardziej OK a nie jesteśmy hipochondrykami więc się cieszymy ;) Nasz 15-latek też już wie i trzyma kciuki, żeby to był braciszek.
~PóźnaMama
A odnośnie wyglądu ,, jestem kosmetyczką -wizażystka dbam o siebie i stosuje od lat,zabiegi kosmetyczne i nawet się nie przyznaję ze jestem po 40 ce bo nikt sie nawet nie domyśla:)

Co się tyczy żony, to gdyby nie zaufanie do niej, musiałbym chyba wynająć ochroniarza ;) Nawet kilkanaście lat młodsi od niej faceci potrafią się zaroczyć. Też nikt jej nie daje tylu lat ile ma. Dba o siebie, ale u kosmetyczki daaaawno nie była. Kompletnie naturalne predyspozycje i zdrowy tryb życia.
A co jest jeszcze ważniejsze dla mnie - rozumiemy się coraz lepiej a płomień nie wygasł :) A to już ponad 25 lat (ponad 17 po ślubie). Aż się zaczynam bać, że to za dużo szczęścia ;)
~PóźnaMama
Ps.Wspieraj swoja zonę,mój mąż mnie bardzo wspiera ,chodzi ze mną na USG i wizyty...twoja żona teraz cię bardzo potrzebuję .

Wspieranie to dla mnie tak oczywista rzecz, że aż głupio pisać ;) Dziecko jest efektem miłości dwóch ludzi i to też truizm.
Na te podstawowe wizyty nie udaje mi się trafić (dużo jestem w delegacjach), ale na to wyjazdowe już wziąłem urlop.

45474 krokiet Mężczyzna, 49 lat, średnia
Krokiet

Krokiet

Krokiet
Umówiliśmy się na szczegółowe USG pod koniec 18 tygodnia i gdyby były wątpliwości - zrobimy amnio. To USG ma na celu sprawdzenie różnych wad, z których część da się leczyć.

Byliśmy dzisiaj na USG i dowiedzieliśmy się, że... nasza dziewczynka rozwija się wzorcowo. Pan doktor nie znalazł żadnych powodów do niepokoju. Tempo w jakimś lokalizował poszczególne narządy i wyjaśniał co i dlaczego przekraczało nasze zdolności percepcji ;) Podobnie nie znalazł objawów do niepokoju z uwagi na zdrowie żony. Czy muszę jeszcze dodawać, że jesteśmy wniebowzięci? ;-)

~PóznaMama

~PóznaMama

I super ..gratuluje ! Ja za 2 tygodnie zaczynam 8 miesiąc i juz szykuję wyprawkę...Odnosnie wieku..ja jestem po 40 ce ,maz po 50 tce ... ,oboje nie wyglądamy na swój wiek a wyniki badań idealne.Ciąża naturalna,za pierwszym podejściem.Nie wiek metrykalny ale biologiczny sie liczy :)

Krokiet

Krokiet

~PóznaMama
I super ..gratuluje ! Ja za 2 tygodnie zaczynam 8 miesiąc i juz szykuję wyprawkę...

Pamiętaj, żeby po urodzeniu zostawić tutaj ślad :)
Dziękuję. Póki co boję się "zapeszać". Miałem różne takie przypadki, które pokazywały, że nie należy dzielić skóry na niedźwiedziu ;) Dlatego nikt prócz mamy i żony siostry nie wiedział o ciąży aż do tego USG, a teraz też nie trąbię, choć z brzuszkiem powiększyło się grono wtajemniczonych :) Zresztą to poronienie 5 lat temu było najsmutniejszym potwierdzeniem, żeby cieszyć się "po cichu". Oglądałem łóżeczka ale chyba na zakup (bądź ponowne odnowienie tego żony) zdecyduję się po urodzeniu. Podstawowe rzeczy dla dziecka pewnie się wygrzebie ze strychu :)

~PóznaMama
Odnosnie wieku..ja jestem po 40 ce ,maz po 50 tce ... ,oboje nie wyglądamy na swój wiek a wyniki badań idealne.Ciąża naturalna,za pierwszym podejściem.Nie wiek metrykalny ale biologiczny sie liczy :)

Szkoda tylko, że jego określenie nie wchodzi w zakres standardowych badań ;) i nie wchodzi w algorytmy liczące ryzyka. Trochę by uspokajało.
Co się tyczy wyglądu żony, to teraz w ciąży jest... jeszcze piękniejsza. Ciekawe od czego bardziej - hormonów czy z radości.
Oczywiście to że póki co jest dobrze jeszcze niczego nie przesądza i trzymam kciuki, żeby do końca było OK i nie ujawniły się później jakieś problemy.

Rozmawiałem z koleżanką, która wokół siebie ma wiele par, które mają problem z zajściem w pierwszą ciążę. Inna moja koleżanka (35l) ma już duże dziecko i nie może zajść z nowym facetem. Przebadani wszerz i wzdłuż - wszystko niby OK. Nawet dostała leki na hiperpłodność i nic. To pokazuje, że medycyna ma jeszcze sporo do odkrycia w ludzkim ciele. No chyba że to właśnie ta medycyna miesza, a konkretnie koncerny. Myśmy - to wielu wyda się niewiarygodne - stosowali wyłącznie kalendarzyk i była 100% skuteczność w trafianiu i omijaniu. Może jednak tabletki antykoncepcyjne rozregulowują organizm i jest problem.

Renata1976

Renata1976

Krokiet
Niech koleżanka się nie martwi.Ja mam prawie 39 lat i właśnie czekam na dzidziusia (14 tydz). Próbowałam przez kilka lat i nic.Teraz po 15 latach udało się .Starszy syn ma 18 lat młodszy 15 :)

--

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

46124 renata1976 Kobieta, 43 lata, Siennica Nadolna
Krokiet

Krokiet

Renata1976
Krokiet
Niech koleżanka się nie martwi.

Spoko - używa sobie życia i się bada. Też znam przypadki w których kilka lat ludzie próbowali i nagle "Trafiony!". Być może niektóre niepowodzenia wynikały z jakiejś psychicznej blokady, bo po adopcji udało się zrobić własne. W innym przypadku lekarz kazał mniej chłopu jeździć, bo mu się jajka smażą jak siedzi w aucie i faktycznie zrobił.

~Izka42

~Izka42

Witam dziewczyny a ja od 3 lat sie staram i nic, mam juz dorosłego syna i bardzo z męzem chcemy miec jeszcze jedno dziecko. Mam nadzieje ze sie uda, i gratuluje ty co sie udało :-)

Krokiet

Krokiet

~Izka42
Witam dziewczyny

Kurka - a coś mi mówiło wewnętrznie, że tu jednak nie pasuję :P

kapuczino09

kapuczino09

Witam
Ja mam 41 lat . Starszy syn ma 16 lat a młodszy 3 latka. Na drugą ciążę zdecydowałam się po długich prośbach i namowach męża- za co jestem mu niezmiernie wdzięczna. Obie ciąże zaplanowane i przemyślane. Obecnie jestem w 8 tygodniu ciąży - taki prezent od losu na nowy dom....Ciąża nieplanowana, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze...Nie zależy mi na płci dziecka...oby tylko było zdrowe
Pozdrawiam

--

28269 kapuczino09 Kobieta, 46 lat, Siemiatycze