9 miesięcy, ciąża

Cukrzyca ciążowa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Detuś

~Detuś

U mnie jest cieżko unormowac. Praktycznie nic nie moge jeść, nawet po ciemnym pieczywie cukier skacze, dziś bede sprawdzała makaron. Nie mam jeszcze skierowania do diabetologa, bo ginekolog kazał powtórzyć badanie, po poprzednim mam tak opuchnięta rękę, ze jeszcze nie powtorzylam. Tak czy inaczej sama pilnuje diety według zaleceń szpitala Madalińskiego, ale jest cieżko :(

moniun

moniun

Jeśli chodzi o nowe normy to ja się o nich dowiedziałam na 2. wizycie u diabetologa. Pani doktor stwierdziła wtedy, że wg nich nie ma podstaw do rozpoznania cukrzycy i nie muszę już mierzyć poziomu cukru. Ja mimo wszystko pozostałam na diecie i dzięki temu już nie przytyłam. Ginekolog jednak zostawił wpis o cukrzycy w karcie ciąży tak na wszelki wypadek, więc nie wiem jak do tego podejdą przy porodzie.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhufnmofv6.png

39063 moniun Kobieta, 31 lat, Wrocław
Pysiak

Pysiak

Detus a ja miałam normę z laboratorium 140 a wynik mi wyszedł 139 powiedz czy mam się martwić? Faktycznie jest ponad 150?? Bo ja robiłam w poniedziałek badania;(

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-69168.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-69169.png

37907 pysiak Kobieta, 31 lat, Śląsk
~Detuś

~Detuś

Niektórzy lekarze przyjmują tę normę 140, powiem Ci szczerze, że nawet jeśli lekarz nie skieruje Cię do poradni warto pilnować diety, czyli żadnych słodyczy, ograniczać słodkie owoce, zamienić pieczywo, makarony i ryże na ciemne. zawsze będzie korzystniej dla Maluszka!

dara

dara

Dziewczyny, dobrze zbilansowana dieta cukrzycowa tylko wyjdzie w ciąży na dobre ;) do zdiagnozowania cukrzycy w ciąży za bardzo nie zwracałam uwagi na dietę i przez to tyłam. Po tym jak okazało się, że mam cukrzycę, dieta zaczęła działać schudłam 5 kilo po czym teraz 3 tygodnie po porodzie osiągnęłam swoją wagę sprzed ciąży.
Dziewczyny piszecie, że po ciemnym pieczywie skacze Wam cukier - to spróbujcie innego pieczywa - mi służył graham. Natomiast pamiętam, że raz zjadłam jedną kromkę chleba żytniego po której miałam cukier 160 :| Zwracajcie uwagę na to z czym łączycie pieczywo. Niektórym nie służy np. twarożek. Więc dietetyczka zaleciła mi twarożek na drugie śniadanie a nie na pierwsze bo bardzo mi z rana skakał po tym cukier. Co do słodyczy, to też można zjeść coś słodkiego, ale w rozsądnych ilościach.
Moja dieta wyglądała nastęująco. Pamiętać należy o tym, aby do każdego posiłku było białko. Posiłki co 2 max 3 godziny. Około 7 I śniadanie - 2 kromki grahama + kiełbaska drobiowa, pomidor, lub jajko na twardo lub jakaś chuda wędlina, rzodkiewki, kiełki, ogórek.
II śniadanie podobnie ale mniejsza porcja.
Następnie po 2-3 h owoc + maślanka lub jogurt naturalny (wszystko max 2% tłuszczu ale nie odtłuszczone całkowicie tzw. fit ;) czy też koktajl, lub 1/2 banana. Obiad - ciemny ryż lub makaron ok. 40 gram lub kasza jęczmienna, nawet ziemniaki max 2 (około 150 g), jakaś sałatka, i oczywiście mięso, czasem zupka.
Następnie deser - podobnie jak przed obiadem.
I kolacja - podobnie jak śniadanie i II kolacja podobnie jak II śniadanie. Ważne jest aby max 2 h przed pójściem spać zjeść II kolację bo inaczej z rana cukier może być wysoki. Mam nadzieję, że coś to pomoże :)
W razie pytań służę pomocą :)

38775 dara Kobieta, 35 lat, śląsk
madzia_s

madzia_s

witam :)
chcialabym do was doloczyc , mam 39 lat jestem w 3 ciazy , teraz jestem w 10 tc , tydzien temu dowiedzialam sie ze mam cukrzyce , krzywa wyszla mi 96/180,6/180,5 , jestem na diecie i glukometrze od paru dni , Dieta mnie nie przeraza bo nie chodze glodna ale ten piorunski cukier na czczo mam zawsze ok 100-104 po pierwszym sniadaniu ok 140 po pozniejszych posilkach jest juz w normie 104-110 (norma 120), Kupilam juz sobie rozne gatunki chleba dla dibatykow na sniadanie i to nic nie pomoga , Wieczorem tez sie pilnuje, zjadam chlebek wasa przed snem aby cukier byl w normie i to nic nie pomaga . probuje roznych kombinacji ale bez pozytywnego efektu,
Kurcze zaczynam sie juz bac , niedosyc ze mam ciaze wysokiego ryzyka to jeszcze ten piorunski cukier ,boje sie o dzidziusia , Jutro jade jeszcze raz do dibatologa , pewnie da mi insuline .
moze macie jakies rady, moze jakies ziolka pilyscie ?

50871 madzia-s Kobieta, 42 lata, bydgoszcz
dara

dara

Chrupikie pieczywo ma wysoki indeks IG - nie jest polecane. Miam ten sam problem - wysoki cukier rano, okazało się, że nie jest nic przed pójściem spać, przez to budziłam się głodna i miałam wysoki cukier. Dietetyk zalecił, żeby coś zjeść przed snem - polecam tosta z kromki chleba graham i chudą wędliną :)

38775 dara Kobieta, 35 lat, śląsk
~Doris321

~Doris321

Witam mam pytanie jakie sa praWidlowe wyniki obciazeniab75 g glukozy. Na czczo mam 74. Po 1 godz 137. Po dwoch godzinach 102.gWizyte mam dopiero za dwa tygodnie. Chcialabym wiedziec czy wszystko jest w porzadku?

magda092

magda092

Hej ;)
Piszę pracę magisterską na temat oceny satysfakcji z opieki pielęgniarskiej pacjentek przebywających na oddziale patologii ciąży.
Ankieta skierowana jest do kobiet, które przebywają lub w ciągu ostatnich 6 miesięcy przebywały na oddziale patologii ciąży.
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1PgxgZLR6TQlIUxmTnUecC65kmQDa2jOslqAj88FqqUM/viewform

50824 magda092 Kobieta, 27 lat, Bydgoszcz