9 miesięcy, ciąża

Cukrzyca ciążowa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

anitajas

anitajas

Pasza, ja sprawdzam tylko raz, nie sprawdzam co chwilę. A jak w przeciągu kilku sekund sprawdzasz cukier to zmieniasz igłę? czy jedziesz na tej samej?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r84udf5lrs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3honre8ze.png

1140 anitajas Kobieta, 44 lata, Jabłonna k/Warszawy
Pasza

Pasza

sprawdzałam tę samą igłą bo pielęgniarka od diabetologa mi mówiła, że w ciągu tego samego dnia można tak. Trochę nie ufam temu mojemu glukometrowi, bo i potrafi mi pokazać mniejszą wartość godzinę po posiłku niż przed.
Nie wiedziałam o tym, że liczy się tylko pierwsza wartość. Dziękuję, dopytam się dokładnie podczas następnej kontroli.

38541 pasza Kobieta, 43 lata, Włochy
dara

dara

witam, chciałam się przywitać. Wczoraj dołączyłam do grona cukierkowych mam :/// masakra.
Do dietetyka dostałam się z na dzień po diagnozie gina.
Co do pierwszych spostrzeżeń - z jednej strony boję się, że porcje są głodowe... Z drugiej strony, jak przeglądam jadłospis zasugerowany przez dietetyczkę to zastanawiam się "kiedy ja to wszystko zjem"... ;)
Na razie mam notować wszystko co zjem i wypiję i za tydzień będziemy to analizować.
Największy problem sprawia mi określenie gramatury serka, czy pomidora więc "na okok" ;)

38775 dara Kobieta, 35 lat, śląsk
ania33316

ania33316

Dara dobrze to ujęłaś "porcja głodowa":), mi na szczęście gramatury nie kazała liczyć, jeszcze tego by brakowała w tym wszystkim :)

36699 ania33316 Kobieta, 37 lat, Gryfice
anitajas

anitajas

Moja diabetolog i dietetyczka też nie karzą liczyć. Gdy byłam na diecie stricte takiej "głodowej" to pomimo, że ja głodna nie byłam, w moczu cały czas miałam ketony, co oznaczało, że organizm głodował. Teraz nie liczę tylko zjadam warzywa, owoce i inne wg IG. Aczkolwiek moja dietetyczka stwierdziła, że jestem w ciąży i nie mam jeść tylko chudych rzeczy. Mam pozwolenie np. na serek topiony, biały ser półtłusty :D

--

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r84udf5lrs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3honre8ze.png

1140 anitajas Kobieta, 44 lata, Jabłonna k/Warszawy
moniun

moniun

Witajcie dziewczyny! Ja też trafiłam do grona "szczęściar" z cukrzycą ciążową. Mąż już do mnie mówi: Mój Cukierku... :/ Dietę stosuję od 29tc, bo tak późno dostałam się do diabetologa, a jeszcze wcześniej 2 razy robiłam obciążenie glukozą 75g. Teraz stosuję dietę i "próbuję" jeść tak, żeby cukier godzinę po posiłku nie przekroczył 120. Czasami się udaje, a czasami nie... Nie służą mi makaron i ryż, a chleba żytniego w jednym posiłku mogę zjeść tylko jedną kromkę. "Dopycham" się warzywami i jakoś żyję. Na obiad jem grillowane drobiowe mięso lub rybę i duuużo warzyw. Zaczęłam też pić soki świeżo wyciskane z warzyw i owoców. Brakuje mi tylko czegoś słodkiego. Macie na to jakieś patenty? Może przepis na jakieś ciasteczka dla diabetyków? Próbowałyście jakiś słodzików?
Najbardziej boję się, że maluch urośnie za duży i będzie trzeba ciąć, a tego bardzo bym nie chciała...

--

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhufnmofv6.png

39063 moniun Kobieta, 31 lat, Wrocław
krófka13

krófka13

mi w pierwszej ciąży wykazało cukrzycę (miałam jedno badanie i nie kazali mi go powtarzać), jednak jak dostałam rozpiskę co i ile jeść to byłam OBŻARTA po każdym posiłku. przestałam stosować dietę i jadłam na co miałam ochotę wtedy przynajmniej się nie objadałam (ale cukier mierzyłam po każdym posiłku) i wyniki miałam stale w normie - prawdopodobnie wynik badania był błędny.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

39203 krofka13 Kobieta, 29 lat, Brodnica
~Detuś

~Detuś

Kobietki teraz są nowe normy jeżeli chodzi o test tolerancji, tzn po 1h 180 po 2h 153 czy wasi diabetolodzy zwracają na te nowe wytyczne czy trzymają się starych tzn 140?

cora

cora

Ja miałam 140, nawet na wynikach z laboratorium była ta granica podana. Ale krzywą cukrową robiłam pod koniec kwietnia, więc może w międzyczasie to się zmieniło

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70194.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5earvv9unf.png

40042 cora Kobieta, 36 lat, Śląskie
dara

dara

Dziewczyny, 4 lipca zostałam szczęśliwą Mamusią :D w około 8 miesiąca cukry unormowały się, z dietą też zaczęłam sobie radzić i muszę stwierdzić, że czasem też nawet czułam się "obżarta" - jak napisałam jedna z dziewczyn wyżej ;)
Po porodzie przez kilka dni mam mierzyć cukier - do 100 na czczo i do 150 2h po posiłku, na razie wszystko w normie :)

38775 dara Kobieta, 35 lat, śląsk