Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa


Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;)
Piszę pracę magisterską na temat oceny satysfakcji z opieki pielęgniarskiej pacjentek przebywających na oddziale patologii ciąży.
Ankieta skierowana jest do kobiet, które przebywają lub w ciągu ostatnich 6 miesięcy przebywały na oddziale patologii ciąży.
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1PgxgZLR6TQlIUxmTnUecC65kmQDa2jOslqAj88FqqUM/viewform

Odnośnik do komentarza
Gość słodka mama

madzia_s
witam :)
chcialabym do was doloczyc , mam 39 lat jestem w 3 ciazy , teraz jestem w 10 tc , tydzien temu dowiedzialam sie ze mam cukrzyce , krzywa wyszla mi 96/180,6/180,5 , jestem na diecie i glukometrze od paru dni , Dieta mnie nie przeraza bo nie chodze glodna ale ten piorunski cukier na czczo mam zawsze ok 100-104 po pierwszym sniadaniu ok 140 po pozniejszych posilkach jest juz w normie 104-110 (norma 120), Kupilam juz sobie rozne gatunki chleba dla dibatykow na sniadanie i to nic nie pomoga , Wieczorem tez sie pilnuje, zjadam chlebek wasa przed snem aby cukier byl w normie i to nic nie pomaga . probuje roznych kombinacji ale bez pozytywnego efektu,
Kurcze zaczynam sie juz bac , niedosyc ze mam ciaze wysokiego ryzyka to jeszcze ten piorunski cukier ,boje sie o dzidziusia , Jutro jade jeszcze raz do dibatologa , pewnie da mi insuline .
moze macie jakies rady, moze jakies ziolka pilyscie ?

Witaj wg mnie ten cukier na czczo nie jest aż taki duży, zapewne dostaniesz insulinę na noc aby obniżyć ta ranną. U mnie wyniki były podobne 94-110. I dopiero 16 jednostek insuliny, sukcesywnie podwyższany obniżył cukier na tyle ze nie osiąga setki u diab.zadowolona. Aktualnie kończę 38 Tc i moje wyniki na czczo to 80-96.
Co do pierwszego sniadania to niestety ale jest to tylko jedna kromka chleba z chudą wędlina jakąś sałatą i no.ogórkiem kiszonym i wtedy wynik jest ok (do 110) a po dwóch godzinach drugie śniadanie i tu juz większe pole do popisu: Dwie kanapki z wędlina warzywami i jabłko lub kiwi. Nabiał tylko po poludniu.
Jak nasz jakieś pytania to w miarę możliwości pomogę:)

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny! Mam nadzieję, że mogę dołączyć? Od tygodnia jestem na diecie cukrzycowej. Mój wynik po 2 h od podania 75 g glukozy to 162. Pomiędzy wizytą u gina a u diabetologa mierzyłam sobie poziom cukru...zawsze w normie. Ale na dietę i tak musiałam przejść. Niby nie jest źle ale od początku do teraz mam mdłości. Jadłam tylko tyle ile trzeba. Na diecie mam masę jedzenia i nie daję rady. Ale mówi się trudno. Dla maluszka wszystko :) ale jest ta dieta strasznie monotonna. 3 x chleb z szynką i serem + warzywa, na drugą kolację to samo tylko jedna kromka zamiast dwóch, dwa razy po pół owocu i obiad: zupa warzywna, mięso, warzywa i ziemniaki/ryż /makaron. I tak w kółko. Z nabiału tylko żółty ser. A wyniki wyższe niż przed dietą ale w normie. Tylko raz na czczo 92, ale była dluga przerwa pomiędzy ostatnim a pierwszym posiłkiem. Ciągle mam jednak ketony w moczu. Też macie badać mocz? Wasze diety wyglądają ciut ciekawiej

http://www.suwaczek.pl/cache/0b0360c712.png

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam nadzieje ze ktos jeszcze podczytuje ten watek :) Czy znajdzie sie jakas przyszla Mamusia z cukrzyca ciazowa? Ja co prawda jestem dopiero po wynikach krzywej (na czczo - 88, po godzinie - 105, po 2 godzinach - 147), ale spodziewam sie, ze ginekolog skieruje mnie do diabetologa.
Jakie macie doswiadczenia z cukrzyca, jak sie czujecie, macie jakies rady dla poczatkujacej slodkiej mamuski?

https://www.suwaczki.com/tickers/l22n9vvjkwvojafh.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmpxurxf9n.png

Odnośnik do komentarza

Cześć:)
W poprzedniej ciąży miałam cukrzycę, teraz też wszystko wskazuje na to, że ją mam. Jutro idę na krzywą.
Z cukrzycą da się żyć, mimo początkowego strachu. Trzeba tylko mieć dobrą dietę, diabetologa...i już:) Dieta, przynajmniej dla mnie, ciężka była zwłaszcza na początku, potem się przyzwyczaiłam i było ok. Maluch urodził się zdrowy:)

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Hej Dziewczyny!
Widze, ze niewiele sie tu dzieje, ale moze zlosi sie wiecej slodkich mamusiek. Ja jestem w 19tc i mam juz zdiagnozowana cukrzyce ciazowa. Wlasnie czekam na paski i igielki i zaczynam z mierzeniem. W poprzedniej cciazy tez mialam cukrzyce i udalo mi sie do konca regulowav tylko dieta bez insuliny. Oby teraz tez tak bylo.
Szkoda mi ze lato bedzie "bezlodowe" ale zgo nie robi sie dla dobra Malucha.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ja jestem w 31 tc. mam cukrzycę ciążową zdiagnozowaną ok 4 tyg. temu, od tego czasu stosuję dietę, zero słodyczy, smażonego, dużo warzyw itp. Denerwują mnie cukry na czczo zdarza mi się je mieć w wysokości 91 kilka dni pod rząd, niby nieduże przekroczenie, ale diabetolog straszy insuliną, bo przekroczenie to przekroczenia, nie mam pomysłów co jeść i jak jeść by były ok. Nadmieniam, że wszystkie inne cukry w ciągu dnia mam w normie, czyli do 140. trochę się boję tej insuliny, czy któraś może wie jak uregulować te cukry na czczo samą dietą. Na razie na diecie schudłam 3 kg, w ogóle w ciągu całej ciąży przytyłam tylko 2 kg, i też nie wiem czy to normalne

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Tisaja fajnie ze sie odezwalas. Super, ze na razie udaje Ci sie regulowac to dieta. Ja tez mam nadzieje, ze mi sie uda. Na razie wyniki mam dobre.
Jesli chodzi o poranne cukry to napisz prosze co jesz na kolacje? Bo slyszalam, ze jedzenie nabialu wieczorem nie jest najlepsze. Czasami tez jest to efekt poranka, ze organizm wybudzony wyrzuca cukier. A badasz bezposrednio po wstaniu czy przed sniadaniem? Mi podali norme do 95 naczczo wiec wedlug tej sie miescisz.
A co do wagi to rzeczywiscie malutko, a wage startowa mialas w normie czy troche powyzej. Ja w poprzedniej ciazy przytylam 5kg do polowy a pozniej na diecie jeszcze 1,5 do konca i Maluch byl zdrowy.
Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza

no właśnie jeśli chodzi o kolację, to sprawdzałam już wszystko, samą sałatkę z warzyw, kanapki i z tego co zauważyłam to w sumie nie ma znaczenia co zjem na kolację, po prostu w nocy cukier mi szaleje i rano jest różnie, wczoraj np. ukradłam mężowi pół pszennej bułki z serem i masą innych pysznych rzeczy (krzyczała do mnie zjedz mnie :)) i dzisiaj cukier na czczo w normie, chyba taka moja natura i hormony mi szaleją :), badam się zaraz po wstaniu, nie kumam dlaczego podali Ci inną normę a mi inną, co lekarz to inna opinia, trochę głupio. co do wagi przed ciążą to raczej nie należę do malutkich osóbek, w sumie to mam skłonność do tycia, więc myślałam, że ciąża da mi popalić jeśli chodzi o wagę, a tu niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Ja tez myslalam ze w pierwszej ciazy przytyje z 20kg. Z dieta nie jest latwo, ale dla Dzieciaczkow to dobre a i po ciazy latwiej wrocic do formy.
A odnosnie Twoich wynikow, to jakie masz wyniki przed innymi posilkami? I czy do kazdego pomiaru masz nowa igielke? Moze sprobuj przez 3-4dni pomierzyc rano dopiero przed sniadaniem a nie od razu po wstaniu. Ciekawe czy bedzie roznica.
A normy moga byc rozne bo ja mieszkam zagranica. Tu jest 95 przed posilkiem, 140 godzine po, albo 120 godzine po jesli Maluch za szybko rosnie.

Odnośnik do komentarza

igiełki zmieniam za każdym razem, już wszystko sprawdzałam, nie ma znaczenia kiedy jem, kiedy się kuję i co jem, chyba taka moja natura :) najgorsze ze pojawiły mi się ketony w moczu i tu nie wiem co robić. muszę z lekarzem pogadać. z tym powrotem do formy po porodze to rzeczywiście będzie łatwiej :) pewnie będę ważyć mniej niż przed ciążą :)

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

To moze rzeczywiscie taka natura ;) poki nie sa to bardzo wysokie wartosci to chyba nie ma czym sie martwic. Ale ketony w moczu trzeba omowic z lekarzem. Moze jesz niewiele albo za malo weglowodanow?
Mozesz mi napisac jak to wyglada w Polsce - prowadzisz dzienniczek tylko z pomiarami czy tez wypisanymi posilkami. Lekarz prowadzay wypisuje skierowanie na paski i igly? Pytam bo za jakis czas przeprowadzam sie do Polski i ciekawa jestem jaka jest sytuacja.
A z ciekawostek - buraki, ziemniaki, seler maja bardzo wysokie Ig. Ale naszla mnie ochota na zupe buraczkowa i jakie zdziwienie - po dwoch talerzach w ramach obiadu cukier 87.

Odnośnik do komentarza

ja mogę jeść ziemniaki i też mam cukier ok. tak samo po lodach (co mnie strasznie ucieszyło, nie jem ich codziennie ale raz czy dwa zjadłam i było ok :)) ja dostałam skierowanie do diabetologa i tam dostałam glukometr i tez pisak z igiełkami, dostałam też receptę na paski i na paski do pomiaru ketonów, niestety mierzyć cukier musiałam na początku 6 razy dziennie (palce mam obolałe jak cholera) i paski skończyły mi się szybciej, dała mi receptę na zbyt małą ilość i po receptę na kolejne paski musiałam iść do lekarza rodzinnego, na igiełki nie dostałam recepty, Pani kazała poszukać igiełek w internecie i tam zamówić bo taniej wyjdzie. razem z glukometrem dostała dzienniczek w którym muszę zapisaywać cukry (teraz tylko 4 razy dziennie) i ketony. dietetyczka do której mnie skierowała powiedziała, że jadłospisu nie ma sensu zapisywać, bo nie jest to normalna cukrzyca tylko cukrzyca która szaleje z hormonami, więc to co dzisiaj zjem i spowoduje niski cukier nie znaczy, że jeśli zjem na następny dzień to samo to cukier też będę miała w normie, wszystko zależy od hormonów. wizyty i diabetologa mam co 3 tyg. i wtedy babeczka przegląda dzienniczek i daje recepty na następne paski

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Ja mieszkam w Austrii. Tez dostalam skierowanie do ambulansu dla diabetykow i tam mnie prowadza dalej. Dostalam recepte na paski i igly na 3 miesiace z gory. Mierzyc musze 6xdziennie i tak bylo tez w poprzedniej ciazy do konca.
Oby masze cukry zawsze byly w normie :))

Odnośnik do komentarza

Witam. Czy jeszcze ktoś tu zagląda. Otóz ja również mam problem z cukrzycą ciążową. Została zdiagnozowana w 27 tyg. (teraz jestem na przełomie 30/31 tydz.) od 3 tygodni jestem na diecie, a od tygodnia na noc przyjmuje insulinę 4 jednostki. Cukry w ciągu dnia mam dobre nie przekraczam normy 120 (choć diabetolog mi powiedział że norma to 140?) . Mój problem to wysokie cukry na czczo z tego powodu mam tez ta insulinę. Rano jak wstanę to cukry wahają się od 94- 101, mimo przyjmowania insuliny. a od 2 dni dodatkowo przy cukrach na czczo 100 i 101 pojawiły mi się ketony w moczu w dość dużej zawartości. Jak na noc wypiję na noc mleko i zjem węglowodany to ketonów raczej nie ma ale za to cukier znów szaleje. wiec ja już nie wiem co mam jeść.jestem załamana a mój diabetolog pojechał na urlop wiec nawet nie wiem co robić, na konsultacje do innego czekam będzie dopiero w piątek. Może ktoś mi tu pomoże bo ja jestem na skraju załamania.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Ja również 30 tc ciąży. Dieta w miarę ok pomaga choć zdarza się że w ciągu dnia wyniki wyższe. Norma po posiłku to do 140. U mnie też naczczo najgorzej. Biorę od 3 dni nocna insulinę 2 dawki póki co wyniki różne. Od 90 do 94. Też mam ketony w moczu. Jem druga kolacje do godz przed snem. W pon mam zadzwonić powiedzieć o wynikach i się okaże czy na noc da 4 dawki czy doda 2 rano do śniadania.
Moja siostra jak miała Cukrzycę to kazał jej lekarz wstawać w.nocy i jeść jedna kromke chleba ale to też słabo na nią działało. Tylko że ona brała 40 jednostek. My to przy tym pikuś.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...