Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

IgaJula no właśnie, w necie czytałam, że próbka może "czekać" maks. 4 doby... No ale cóż, mimo tych zaniedbań pewnie mam to chujostwo... Mam jeszcze nadzieję, że jak trafię na oddział to powtórzą to badanie.
I mam nadzieję, że nie wyjdzie mi dodatnie toxo - dopiero teraz robiłam badanie, które powinno się robić albo przed, albo po 26 tyg. To rychło w czas :D

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Oj Oosaa Ty to masz przeboje ....Ale popatrz na to z drugiej strony masz swój własny kąt , jesteś na swoim i z tego trzeba się cieszyć ;) głowa do góry już bliżej niż dalej niedługo zaczniemy dodawać fotki naszych maluchów :D
Truskawka no jestem chuderlak :D w sumie u mnie to rodzinne mama , babcia też są szczupłe więc mam nadzieje że gruba nigdy nie będę :) Chociaż chciałabym ważyć trochę więcej , jem jak opętana oczywiście teraz mi nie wolno , no ale uwielbiam jeść i po mnie tego nie widać . Może to i z jednej strony lepiej :D mogę się nawpierdaczać wszystkiego po kolei i nic nie widać haha . Dziś jestem bardzo głodna a tu zaraz insulina i dopiero za pół godziny obiad , mięsko już się piecze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/uannyx8dilyw28lz.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom4z178ztb7e1b.png

Odnośnik do komentarza

Truskawka1 no niestety jeszcze męczy, choć mnie już DUŻO mniej, mała tez już noc przesypia. W ogóle w 1 ciąży głupia byłam - walczyłam z przeziębieniem i zatokami ponad 2 tygodnie, a wystarczyło zapytać o Teraflu Zatoki i już dzisiaj są chwile gdy mogę normalnie odetchnąć :)
mój mąż jakby przeczytał o serniku na zimno to za 5 minut byłby u ciebie :D - jak robisz? bo ja już przestałam mielić twaróg ileśtam razy tylko wszystko idzie pod mikser (smakuje tak samo tylko trzeba uważać żeby za suchy nie wyszedł i w razie czego dodać śmietany lub mleka) :D
misiabella u nas w szpitalu w prawdzie nie dają znieczulenia na życzenie, ale tez żadnych badań nie robią przed podaniem jak np idziesz na cc. co do wozu - hehe no napewno go nie owieje :D w środku na zdjęciu jest taka wyciągane nosidełko, ale nie wiem czy będę z niego korzystać. Przydaje się jak zimą gdzieś jedziesz i wyciągasz dzieciaczka z wózka bo stale jest w ciepłym ale tak to myślę że wystarczy sama pościel do wózka :D
emka-emka to mieszkamy podobnie. Teraz kombinujemy mocno nad kredytem hipotecznym i chcielibyśmy się budować, bo działeczkę już mamy, ale....ale nie wiadomo jak to wszystko się ułoży i powychodzi w praniu...znając życie jeszcze dobre parę lat będzie trzeba się męczyć tak jak jest zanim zaczniemy coś działać na działce...
te majtki jednorazowe z siateczki możesz nosić pod brzuszkiem, który i tak zostaje jeszcze jakiś czas, one nie mają gumki więc nie powinny nic podrażniać
justys88 ale mi smaka na zapiekankę narobiłaś, a nie mam brokuła i sera żeby naszą ulubioną zrobić....
oosaa a co do tego że twoje dziecko w ten sposób się wszystkiego domaga...nie chcę cię bardziej dołować, ale jeśli nie robi tego na jakieś choróbsko to może być taka faza i cię sprawdza czy zadziała...?

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

Justyś R. bierze wolne po porodzie - 2 tygodnie. Na teściową wiem, że mogę liczyć, ale Ona szkodzi mi w nadmiarze ;) na mamę średnio, a nawet bardzo średnio....niestety...

IgaJula tak , bo ten szpital ma najlepszy oddział neonatologii, poza tym patologia to zupełnie inna bajka niż porodówka. Do tego jest po remoncie, wykończony w wysokim standardzie co też jest na plus. Sprzątają min. raz dziennie i to porządnie.... Tam jest zupełnie inny personel, inna oddziałowa i inni lekarze i byłam bardzo zadowolona z porodu tam....

krófka znowu mu zęby idą, ma dziąsełko wielkości fasoli :( aż mu ropką podchodzi, myślę, że lada dzień się trzonowy przebije. Przez ostatnie dni Grześ był jak aniołek, ale od p/wczoraj jest dramat .... cierpi, jest zmierzły, a ja zamiast go zrozumieć irytuję się, płaczę i krzyczę :( a potem targają mną olbrzymie wyrzuty sumienia. I tak w kółko, nie mogę zapanować nad emocjami :( szlag mnie trafia. Samej siebie nie poznaję :(

I modlę się, jeśli dojdzie do cc rzeczywiście, abym należała do grona, które szybko wraca do pełnej formy... chociaż najchętniej urodziłabym sn ze znieczuleniem :( bez tego syfu na dupie..... przez myśl mi nie przeszło, że będą mnie w tej ciąży czekały takie przeboje :( Nie zdecydowałabym się chyba gdyby mi ktoś z góry powiedział jak będzie wyglądało to 9 miesięcy :)

Odnośnik do komentarza

dzien dobry dziewczyny
Oosaa moze nie bedzie tak zle, czasami jak tak wszystko zapowiada sie fatanie okazuje sie, ze zycie przynosi nam mile niespodzianki
Ellves no przeciez ten naturalny porod byl super, ze znieczuleniem, troche popchala i juz mala byla na swiecie, na dodatek nie taka mala ;-) tylko pozazdroscic
Justys z tego co ja wiem, to nie mozna miec relacji przed tym badaniem i na dodatek musi byc przerwa po ostatnim oddaniu moczu 4 h, nad czym ja sie zastanawiam jak to mozliwe, bo ja sobie siusiam w nocy tak co dwie, jak ja wytrzymam te 4??? ja bym powtorzyla na Twoim miejscu to badanie, po co masz niepotrzebnie brac potem antybiotyk
co do krzepliwosci krwi u nas je sie bada zaraz po przyjeciu do szpitala, pierwsze co robia to wlasnie pobieraja krew, zeby zobaczyc jak bedzie wygladac sprawa ze znieczuleniem
IgaJula jak tam chlopaki? ja dzisiaj bylam z moja corcia u okulisty, takie rutynowe badania, wszystko ok na szczescie
chyba kupie sobie jakis plyn do tych nakladek, musze sie zorientowac jak to dziala
a teraz zabieram sie za szycie, wyjelam maszyne i bede "naprawiac" rozne ciuchy

Odnośnik do komentarza

truskawka obejrzyj sobie ten filmik na you tubie odnośnie fotelikow i myślę ze Ci się wyjaśni różnica tych fotelikow. Z tego co się orientuje to wagowo najlżejszy jest Citi, a potem Cabrio fix, a potem pebble. Cena tez w tej kolejności. A jeśli chodzi o testy bezpieczeństwa to najlepszy z tych trzech to jest Cabrio. Tak wyczytalam na stronie maxi cosi.

Odnośnik do komentarza

Helllo! :)

Jak zwykle trudno nadrobić, eh :D

Malyna ta kuchnia nie jest aż taka mała - ja co prawda mam trochę większą i szafek (również do sufitu) mamy sporo - miejsca w nich też.. największy problem jest z blatem.. eh.. tego nam brakuje - na szczęście jest jeszcze stół.. ale chyba to jest największy problem w małych kuchniach..

Ja mam górę na wysoki połysk, dół na lakier mat.. polecam, bo matowy lakier nie brudzi się tak bardzo a jest dobrej jakości :) Lakier - połysk -widać ślady, ale łatwo się zmywa.. :)

Ah i nienawidzę zmywać.. mam zmywarkę, ale czasami pojawia się problem - kto ją opróżni ?! :D czyste lenistwo eh :D

Deetuś biedulko - czasami życie zmusza nas do pewnych sytuacji.. Ja zawsze mówiłam, że chcę mieszkać bez rodziców/teściów, ale gdyby sytuacja mnie zmusiła - nie pogardziłabym - ciężko by mi było i starałabym się szukać innych rozwiązań w międzyczasie.., ale najważniejsze to chyba mieć dach nad głową? Mam nadzieję, że i Wam się uda - może nie teraz - ale będziecie na swoim!

Co do teściowej - to wiesz jednym uszkiem wpuszczaj, drugim wypuszczaj!

Super, że z cukrami już lepiej! :)

justys88 będzie O.K. z tą nóżką! Już nie zamartwiaj się na zapas :*

Mi nie przeszkadza, żeby rodzina mojego męża przyjechała do domu - jak już się chwilkę ogarnę i poczuję swojsko.. Nie chcę ich po prostu w szpitalu! To intymna sytuacja i tak na prawdę chcę tam tylko osoby, które są bliskie mojemu sercu :) 2-3 dni, które spędzę w szpitalu ich nie zbawią.. na prawdę.. wiem, że też tego oczekują, ale powinni też uszanować moje potrzeby w tej chwili.. a tą na pewno nie jest zwalanie mi się do szpitala.. :)

GBS - wynik odebrałam wczoraj - ujemy. Wymaz pobierał ginekolog wieczorem i musiałam dostarczyć do labo na drugi dzień do 12:00...a u Ciebie, aż 9 dni?!

Elleves oh byłoby cudownie gdyby sprawdziło się "jaka ciąża taki poród" - niestety wpływa na to o wiele więcej czynników: szerokość w biodrach (tu jest lipa), ułożenie miednicy (tu nie wiem jak jest) :D, dieta, aktywność fizyczna, genetyka, etc. :D

My żadnego jedzenia na zapas nie robimy - nie widzimy sensu - umiemy gotować oboje, więc spokojnie któreś z nas to zrobi w ciągu dnia - tym bardziej, że zawsze gotujemy na dwa dni :D

Ah wiesz co .. ja po wczorajszej szkole rodzenia - tematyka poród - też stwierdziłam, że najlepiej nie rodzić :D zostawiamy dzieciaki w brzuchach, a co! :D

krófka bardzo przyjemna kuchnia! :)

Moniunius ale masz uparciucha w brzuszku :D

IgaJula myślę, że do soboty spokojnie dotrwam, a i znając życie dużo dłużej.. w piątek wizyta - zobaczymy jak z rozwarciem :) Czuję się bardzo dobrze i wydaje się jakby to miało jeszcze długo potrwać.. aczkolwiek boję się zapeszać.. bo ostatnio do środy czułam się wspaniale, a w czwartek i piątek była "tragedia".. ale przynajmniej torba spakowana :D

Wiesz co Ty kiedyś pisałaś, że miałaś synka ułożonego poprzecznie.. Napisz mi proszę jak czułaś go w brzuchu.. Ja mam wrażenie, że mały znowu zmienił swoja pozycję... Kiedy się obrócił.. po prostu to czułam i jak szłam na wizytę to wiedziałam, że jest dobrze ułożony.. teraz czuję go zupełnie inaczej..eh mam nadzieję, że to złudzenie.., bo jak zobaczyłam na porodówce salę do CC i łóżko i w ogóle... to się trochę przeraziłam.. :(

Jak Twoi chłopcy ? Wrócili już do przedszkola?

monik ja mam pieluchy tetrowe z pepco - tetrowe z wzorkiem i flanele - nie mam zastrzeżeń po praniu, białe wiadomo robią się jak ściereczki :D mam też z allegro - ich jeszcze nie prałam... ale już widzę różnicę w dotyku - bardziej odpowiadają mi z pepco..

Truskawka w E.Leclerku Dzidziusie są tańsze niż w gemini - ja płaciłam 10,99 PLN za szt. - czyli na dwóch płynach do prania (kolor, biały) i jednym płynie do płukania zaoszczędziłam łącznie 6 PLN. Jeśli masz gdzieś blisko, to na przyszłość polecam! :)

Piękna karuzela! Solidna, a nie tandetna plastikowa!
Cudowny kotek! Masz talent!

Ładna czapeczka - ja jednak wypatrzyłam sobie w stacjonarnym h&m czapeczkę milusią, jednakże białą :D

gabi heh czasami też się obawiam takich sensacji, aczkolwiek widziałam siusiaczka na własne oczy :D potwierdzało dwóch lekarzy wielokrotnie, mam też siusiaka na nagraniu 3D/4D :D ale zawsze jest to ryzyko :D

misiabella Taak dziecko to duża inwestycja i super jak może nam ktoś pomóc :) Noo i może to dobrze, że tyle trwa to część wydatków można rozłożyć na poszczególne miesiące :)

bombka może w takiej sytuacji rzeczywiście lepiej poddać się cesarce... eh szkoda tylko, że będą dwie operacje w tak krótkim czasie :(

CzekaCudu podziwiam Cię, że chce Ci się jeszcze iść na wesele.. mi by się zupełnie nie chciała - miałam w tym roku trzy i na prawdę o dwa za dużo :D w tamtym roku też trzy... i jak w przyszłym też będą trzy to zwariuję :D

Mi właśnie wczoraj przyszła pościel Minky :) ahh jestem zachwycona! :)

oosssaaa Witaj w wirtualnym świecie z powrotem :D Nie martw sie - Ty chociaż możesz pomarzyć o zzo - u nas niestety nie ma w ogóle heh..

Co do lekarzy to jak już tutaj pisałyśmy ile ich na świecie tyle opinii... i żaden się do błędu nie przyzna :/

Ciesz się tym co masz teraz - nowy domek, Grześ i Twój R.... Będzie co ma być!

Czaki co się stało?!

My już mamy łóżeczko - mąż nawet urwał się wczoraj z pracy, żeby je złożyć.. :) Czekamy jeszcze na wersalkę do pokoju naszego robaczka i będziemy wszystko ustawiać :) Nareszcie zaczynam się czuć tu jak w domu :))) W sensie.. że zaczyna być tu coraz przytulniej :D :)

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

misiabella u mnie w szpitalu tez tak jest, tzn. Nie ma wczesniej konsultacji z anestezjologiem bo nie ma takiej potrzeby. Spotkanie z nim jest w odpowiedniej chwili w szpitalu tuz przed porodem i on wtedy ocenia na podstawie świeżych wyników i wywiadu z pacjentka. Zresztą ja przed operacja miałam tak samo.
oosaa strasznie mi Ciebie szkoda :-( mam nadzieje ze chociaż poród będziesz mieć szybki i bezproblemowy! Zresztą każdej tego życzę i trzymam za to mocno kciuki!!!
agni potwierdza co wczesniej napisały dziewczyny, migdały trzeba gryźć i mam pomocny syrop gaviscon.
justys ja bym na Twoim miejscu powtorzyła to badanie.
em87 pochwał się zdjęciem minky i lozeczka :-)

A właśnie dziewczyny co Wy na to aby znowu zrobić akcje z naszymi bandziochami???
Ps. Ja dziś jestem happy bo wraca mój maz :-)

Odnośnik do komentarza

oosaa to dacie jakoś radę we dwoje z dwójką :) ja będę miała malucha jednego malucha na głowie, ale będę zupełnie sama. A jeszcze nie wiem co mnie czeka - czy sn, czy cc. Głowa do góry, bo będzie ok. te najgorsze 2 tyg przeżyjecie razem, a potem będziesz latać jak osa :)

kassandra masz rację co do wagi fotelików maxi cosi. Citi jest najlżejszy.

em87 no właśnie, aż 9 dni... Dlatego chyba zdecyduję się na powtórzenie, tak dla spokoju sumienia. Tym bardziej, że tak jak dziewczyny piszą - powinien być odstęp od bzykania i sikania...

U mnie w szpitalu też nie ma żadnych konsultacji z anestezjologiem. Co więcej, na oddziale położniczym nie ma żadnego anestezjologa, który jest jego stałym pracownikiem. W razie potrzeby "wołany" jest anestezjolog z chirurgii (czy tam z jakiegoś innego oddziału czy bloku operacyjnego). No ogólnie jak ma czas to przychodzi :) a jak ma swoją robotę to się czeka. Między innymi dlatego nie ma u nas w ogóle znieczuleń przy sn.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Hey wszystkim,

My dzisiaj mamy okropna pogode i wszystkim sie ona udziela. Nawet kobieta nakrzyczala o 7ej rano na kolesia w pociagu bo ja lekko popchna, jako ze bylo duzo ludzi. Pada jak z cebra i wszyscy tylko naookolo kichaja. Ehh...

Co do wywolywania od 37 tc, mi rowniez powiedzieli ze tak moze sie stac jezeli moja cholestaza sie poglebi. Moje siostry mialy wywolywane porody przed 40 tc ze wzgledu na wysokie cisnienie, ale tu chetnie to robia. Ostatnio slyszalam rozmowe pacjentki z polozna: "no to co, umawiamy sie na wywolywanie za tydzien? Juz Ci ciezko, prawda?". Ja chcialabym tego uniknac jako ze widzialam jak to przebiegalo u moich siostr (lezaly po 2,3 dni w szpitalu zanim urodzily).

Oosaa, zdrowka zycze i lepszego samopoczucia. Pamietaj ze juz niedlugo do konca. Nie daj sie tylko mysl o tym ze zobaczysz wkrotce Hanie.

Krofka - wozeczek idealny na polska zime. Wyglada cieplutko i wygodnie. Porzadna fura :)
A pomysl z Karmi dobry, jezeli dziala to nawet bym rzekla: rewelacyjny.

Emka-emka - jak mi sie marzy wlasny domek, a nie ladowanie pieniedzy w wynajem. To jak wyrzucanie w bloto, ale narazie nie stac mnie na kupno wlasnego domu wiec lepszy rydz niz nic.

Kassandra - to super ze maz dzis wraca. Jak dlugo sie nie widzieliscie?
Jezeli chodzi o akcje z brzuszkami, to jak najbardziej za :)

Przewina sie tu temat epiduralu. Jezeli mi sie uda i wszystko pojdzie zgodnie z planem, napewno poprosze o znieczulenie. W Anglii anestozjolog podobno jest na zmianie 24/7. Wiem ze moja szwagierka chciala rodzic bez, ale nie wytrzymala boli i poprosila o epidural. Dostala go do godziny czasu.
A czyw Polsce placi sie za to?

Mi zostalo 4 tygodnie do konca pracy i normalnie zaczynam sie cieszyc. Juz mnie tak wkurzaja wszyscy na okolo. Niech sie pocaluja w cztery litery, ja niedlugo koncze prace i bede miec ich w nosie, tylko obawiam sie ich dzwonienia kiedy juz bede na macierzynskim, bo nie beda wiedziec o co kaman.Z reszta zaczyna sie robic zimno, nie mam sie w co ubrac (dzis przyczlapalam do pracy w R. bluzie bo mi sie kurtki nie dopinaja), chodzenie sprawia mi trudnosc.

Mam takie pytanie, czy mysliscie iz aktywnosc waszych dzieci bedzie taka sama po porodzie jak i w ciazy? Czasami mam wrazenie ze moje dziecko wiecej sie wypycha niz spi w ciagu dnia. W nocy tez aktywna. Nie zebym narzekala bo bardzo sie ciesze ze ja czuje, ale musze przyznac ze jest to bolesne od czasu do czasu. Jezeli jej tak zostanie, to mam przerabane :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371uezzm98l.png

Odnośnik do komentarza

Angel123, już za znieczulenie od kilku dobrych lat się nie płaci, ale kiedyś rzeczywiście tak było. U mnie w szpitalu można dostać znieczulenie na życzenie, może się przekonam, jak to wygląda w praniu:). Choć dziewczyny niektóre tu piszą, że nie tak łatwo u nich w szpitalu ze znieczuleniami.
Deetuś ja kupiłam płyn do mycia butelek dzidziuś (nie jestem przedstawicielem polleny zaznaczam:), ale chyba z tym przeholowałam i to zbędny wydatek, tez mi się wydaje, że płyn do mycia naczyń styknie, jak mówi Oosaa, a na koniec tylko wystarczy zalać wrzątkiem.
Em87, tak dziecko to wielki wydatek :D, ale się nie spodziewałam, że już od pierwszych chwil życia, a nawet wtedy, gdy sobie siedzi w brzuchu:). Mój M, potrafi być czasem trochę sknerowaty, mówi, że nasz mały będzie miał duuużą wyprawkę, a ja mu tłumaczę, że nie większą niż inne dzieci parentingowych rodziców, a może nawet mniejszą:). Jeśli ktoś może liczyć na becikowe, to nie wystarczy mu nawet na jedną trzecią, tego, co musi kupić.
A IgaJula napisała, że to dopiero skromny początek:).
Kassandra, trzeba będzie dokonać dokumentacji foto brzucholi, może tak w weekend?

http://www.suwaczki.com/tickers/lprk3e5e0ehn61u6.png

Odnośnik do komentarza

krófka robię sernik z dwukrotnie przemielonego sera, z masłem i jajkami. Na spód kładę zwykłe biszkopty i na wierzch galaretka.
Musze się właśnie za niego zabrać chociaż mam strasznego lenia.

Misiabella ja również mam płyn do mycia butelek dzidziuś ;-) Myślę, że się przyda, jest pewnie łagodniejszy niż zwykłe płyny do naczyń.
Detuś ja chyba raczej wygotuje jeszcze butelki i laktator we wrzątku. Laktator wezmę do szpitala więc chyba go wygotuje i jak wyschnie to wsadzę do nowego woreczka. W sumie to nie wiem jak inaczej w miarę sterylnie go przetransportować....?

em dziękuje za informację. Niestety najbliższy Leclerk mam dosyć daleko więc nie opłacało by mi się jechać po dwa płyny.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=70504]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3uhit79gg.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...