Skocz do zawartości
Forum

7 tydzień ciąży a wielkość płodu?


Rekomendowane odpowiedzi

http://ciaza-i-porod.wieszjak.polki.pl/kalendarz-ciazy/235468,Tabela-sredniej-wielkosci-i-masy-plodu-w-poszczegolnych-tygodniach-ciazy.html

tutaj znalazlam tabelke tych miar dziecka .
ale mysle skoro dziecku bije serduszko to nie powinnas sie martwic .. dzidzius jeszcze nadrobi mase i pozniej bedzie szalec...
poza tym lekarz nic nie powiedzial wiec musi byc ok...jezeli byloby cos nie tak to napewno by ci dal znac..
moje dziecko tez nie bylo jakies "wielkie "teraz juz wyrobilo sie a jestem w 21 tyg.. ale to moze tez dlatego ze to dziewczynka i wolniej rosnie nie wiem ale szczerze jezeli widze serduszko to nicczym innym sie nie zamartwiam...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67958.png
mój suwaczek

Odnośnik do komentarza
Gość Lipcowa_mama

Nie martw się, jeśli by coś było nie tak jak powinno napewno lekarz by Cię poinformował, nie szukaj dziury w całym skoro jest OK. Każda dzidzia ma indywidualne tempo rozwoju :)
Zadowolona mamusia to i szczęśliwy bobas.

A jeśli bardzo Cię to "gryzie" umów się na wizytę do innego lekarza, który zrobi Ci badanie i uspokoi twe nerwy.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odp,w tabelach pisze ze 7tydz to miara od 4-8 mm,czyli mozna powiedziec ze ok bo fasola ma 4,3mm, tez uwazam ze jakby bylo cos nie tak to lekarz by powiedzial,a kazde dziecko rosnie indywidualnie,mysle ze jak pojde za 5tyg ponownie do lekarza to bedzie wieksze;). Jak jest u Was z badaniami prenatalnymi,robicie?, ja jestem mloda kobieta 24lata, lecz moj gin zachecil mnie do ich zrobienia pomiedzy 10-13tyg. A i powiedzcie mi bo nie jestem pewna jak obliczyc dokladnie tydzien ciazy? Wczoraj lekarz powiedzial ze jestem w 7tyg i 6dniu, czyli jutro zaczynam 8tydz tak?

Odnośnik do komentarza

Wielkosc fasolki jest jak najbardzeij prawidlowa;) dlugo moze sie wydawac ze to takie malenstwo bo najwiekszy wzrost to dopiero w 3 tymsetrze ciazy. Z tygodniami to jest tak ze po pierwsze zawsze sie podaje skonczony tydzien ciazy. A po drugie jutro Pani zaczyna 9 tydzien czyli bedzie skonczonych 8 tygodni. Teraz jest Pani w 8 tygodniu ciazy ale zgodnie zasada pierwsza podajemy 7 tygodni. Czyli 7 tygodni i 6 dni=7 tygodni skonczonych, ale 8 tydzien ciazy 8 tygodni i 2 dni to 8 tygodni skonczonych, ale 9 tydzien ciazy;)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

To zalezy ilu dniowe miala Pani cykle. Generalnie regula Naegelego pozwala obliczyc w taki sposob:
Termin porodu=data ostatniej miesiaczki+7 dni-3 miesiace +rok
Zakladajac ze cykl jest 28 dniowy
Czyli u Pani 22.08.2014
Oczywiscie ta data zapewne sie zmieni. Tak naprawdenwiekmciazy i date porodu ustala sie na podstawie usg wykonanego w 10-13 tygodniu ciazy wtedy jest mozliwosc pomiaru odpowiednich kosci malucha i ustalenia wieku ciazowego.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja robiłam badania prenatalne już 2 razy. Jestem w 29 tygodniu :) myślę że warto... będziesz spokojniejsza, lekarz który robi takie badanie musi byc konkretny i pokazuje a także opowiada co jak i gdzie :) Osobiście jestem bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...