Skocz do zawartości
Forum

Aborcja w Wigilię


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to zwykła, dość prymitywna prowokacja - środowiska feministyczne straciły w oczach wielu przez takie wypowiedzi. Ja osobiście wątpię czy ta kobieta jest w ogóle w ciąży- chyba nie jest takim ciemnogrodem aby się nie zabezpieczać :D
Jej wypowiedź obraziła nie tylko uczucia religijne bo przecież dla wielu ateistów czas Świąt jest w pewnym sensie wyjątkowy i po wypowiedziach w mediach można wnioskować, że ich to zniesmaczyło.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b82c3h0lgfyq6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że ta kobieta nie jest dojrzała, tak bym to określiła. Zachowała się, jak zbuntowana nastolatka - coś w stylu: "na złość mamie odmrożę sobie uszy". Kobieta nie ma argumentów dla swoich poglądów, stąd ten dziwny i gwałtowny ruch, który wzbudził tylko niesmak.

Ja wiem, co ją drażni, jako oświeconą feministkę - katolicyzm i jego zalecenia; stąd zapowiedź aborcji właśnie w Wigilię. Jednak moim zdaniem ta pani ma dość ciasny horyzont, bo większość ateistów także opowiada się przeciw aborcji (ze zwykłego człowieczeństwa, poczucia gdzieś w sobie, że jest to niehumanitarne).

No i pytanie, komu ona chce pomóc? Myślę, że kobiety, które mają lub będą miały zamiar usuwać swoje ciąże, znajdą na to sposób. Tak było i będzie. Dobrze byłoby, gdyby kobieta poukładała sobie co nieco w głowie. Ale to chyba zbyt duże wyzwanie dla niej.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5enlo87bad.png

Odnośnik do komentarza

macie rację dziewczyny, rzeczywiście kiepska prowokacja, choć niektórzy moim znajmoi brali udział w dyskusji na ten temat na fejsie...a dziś w porannej telewizji widziałam reportaż o tym, że kobieta w ciąży może spokojnie kupić w knajpach alkohol...jakaś dziennikarka zrobiła taką prowokację...ludzie źle na to patrzyli, ale tylko jeden barman nie sprzedał jej alkoholu...udawała dziewczynę w zaawansowanej ciąży, jakiś 8 miesiąc, ciekawi mnie, co by było, gdyby opowiadała się za tym, że chce usunąć dziecko....

Odnośnik do komentarza

A ja mam inne zdanie w tej kwestii. Uwazam, ze o ile picie alkoholu w ciazy jest glupota, bo skoro zdecydowala sie kobieta urodzic dziecko to powinna zapewnic mu zdrowie na tyle ile ma mozliwosc, o tyle kwestia aborcji jest wg mnie sprawa indywidualna.
Nie mowie ze aborcja w 5 miesiacu jest czyms ok, bo nie jest, ale jesli ktos sie dowiaduje np w 7 czy 8 tygodniu ze jest w ciazy i chce usunac dziecko np do 10 tygodnia to powinien miec takie prawo. Mysle ze lepsza by byla aborcja do 10 tygodnia niz wyrzucanie dzieci czy ich mordowanie.
Oczywiscie opowiedza sie glosy za tym ze mozna oddac dziecko, otoz drogie mamy nie mozna.
Nie mozna dlatego, ze dla wielu kobiet latwiejsze jest usuniecie fasolki niz zycie ze swiadomoscia ze oddalo sie dziecko i ze gdzies na swiecie sobie zyje.

Wiem, ze na forum dla mam pewnie moje zdanie moze byc oburzajace dla kogos, ale nie jestem osoba ktora popada w schemat ze matka jest idealna kochajaca itd. Wiem ze tak nie jest, ze wiele matek takich nie jest i gorsze jest krzywdzenie dzieci niz usuniecie kiilkutygodniowego płodu.

Natomiast co do aborcji w Wigilie to tutaj tez dotyka tylko osob wierzacych i tych ktore sa przeciwniczkami aborcji.
Tak wiec jak dla mnie prowokacja nie udana, w ogole mnie to nie ruszylo. Chce usunac w Wigilie, ok niech to robi, wystarczy ze zrobi to za granica i nikt jej nic nie zrobi bo nie zlamala polskiego prawa a dokonala tego tam, gdze jest to legalne.

Tak naprawde nam ciezko jest sie wypowiadac w tym temacie bo my dzieci nasze chcialysmy, decydowalysmy sie na nie swiadomie, a nawet jesli nie, to gdy sie pojawilo pojawily sie i uczucia - czesto tez strach ale i swiadomosc ze to nasze dziecko, natomiast wiele kobiet tego nie ma i nie uwazam ze trzeba je za to potepiac. Moze to wynika z tego czego doswiadczyly w zyciu, w dziecinstwie, moze tego jak teraz zyja itd. Nie jestesmy nimi i nie powinnismy ich oceniac.

Tak jak Natka napisala - ich zycie ich decycje, kazdy sie rozliczy ze swoich uczynkow.

Kiedys latwo mi bylo oceniac bo ogoladalam tv, czytalam itd i wydawalo mi sie ze to moze byc cos strasznego, bicie dzieci, zwierzat itd. Teraz tez tak uwazam i nigdy tego nie zaakceptuje, nie popre. Ale jak sie pracuje z ludzmi "tymi zlymi" czesto sie okazuje, ze te zlo, ktore my w nich widzimy poprzez ich uczynki, to wierzcholek gory, ktora tkwi gdzies w nich, ze czesto to co my nazywamy zlem, glupota, brakiem serca, czesto jest ich natura, bo ktos tez ich skrzywdzil, ale to co innego, rozpisalam sie za bardzo ;)

Temat aborcji czy eutanacji, to bardzo sliski temat, to temat rzeka i jedni beda prowokowac drugich, to taka glupia i niepotrzebna pyskowka. I jak zwykle, cierpia ci najslabsi - np dzieci.
Zamiast promowac ta kobiete i o niej gadac media powinny to olac i przemilczec.

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co chciały osiągnąć środowiska feministyczne poprzez tą śmieszną kobietę. Kiepska prowokacja i dla mnie nie ma znaczenia czy zrobiła by to w Wigilię czy w zwykły dzień. Aborcja to zwykłe morderstwo, nie widzę bowiem różnicy pomiędzy dzieckiem rocznym, trzyletnim, 10-letnim, a dwumiesięcznym przebywającym w łonie matki, które ma być dla niego nota bene najbezpieczniejszym miejscem. Oczywiście wiadomo, że są sytuacje zdrowotne, które wymagają pewnych posunięć itd.

Wracając do meritum sprawy, kobieta chciała zrobić wielkie szoł, a zrobiła tanią sensację z poważnych spraw. Po prostu jest niedojrzała i nie wychowana!

Odnośnik do komentarza

zalia, temat aborcji to temat rzeka, u nas w Polsce jest zabroniona i jest morderstwem za granica juz nie - to wg mnie kwestia indywidualna kazdej kobiety
tak jak wspomnialam wczesniej - uwazam ze "mniejszym zlem" jest aborcja kilkutygodniowej fasolki niz wyrzucanie dzieci na smietnik czy katowanie bo naprawde maly % kobiet zdecyduje sie na oddanie

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Odnośnik do komentarza

Avril87
zalia, temat aborcji to temat rzeka, u nas w Polsce jest zabroniona i jest morderstwem za granica juz nie - to wg mnie kwestia indywidualna kazdej kobiety
tak jak wspomnialam wczesniej - uwazam ze "mniejszym zlem" jest aborcja kilkutygodniowej fasolki niz wyrzucanie dzieci na smietnik czy katowanie bo naprawde maly % kobiet zdecyduje sie na oddanie

I tu właśnie taki wybór to mniejsze zło lepsze niż kiedy taki noworodek porzucony czy zakopany ...
Ale ja nie mogłabym żyć normalnie z takim sumieniem ...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Dla mnie akurat nie jest to wyznacznikiem moralności czy coś jest legalne czy nie- mam swoje sumienie i nim się kieruje a tu akurat bardzo wyraźnie czuję, że aborcja jest złem. Choć wiem, że są ludzie myślący inaczej i mają do tego prawo. Nie podoba mi się jednak ten argument "za" aborcją. Nie można bronić aborcji tak skrajnymi, patologicznymi przykładami. które również są złem samym w sobie. Dla mnie to nie jest wybór- zabić w łonie matki bo inaczej będzie zabite po porodzie- skutek ten sam- dziecka nie ma.
Nie potępiam jednak kobiet, które tego dokonały- nie wiem co nimi kierowało, jaką miały sytuacje a podejrzewam, że gdyby mamusie wychowywały swoich syneczków do odpowiedzialności to oni by się poczuwali do bycia ojcami i nie namawiali, zmuszali kobiety do aborcji.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b82c3h0lgfyq6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny posiadam skuteczne i bezpieczne tabletki przeznaczone do domowej kuracji bez nadzoru lekarza. Tabletki sa bardzo skuteczne bo sama je stosowałam będąc w 9 tygodniu. Oferuje Ci skuteczne tabletki oraz pomoge Ci przejsc przez cała kuracje i podziele sie doswiadczeniem z mojego zabiegu. Zamieszczcam zdjecie tabletek wraz z data zrobienia zdjecia dla autentycznośi ogłoszenia. Kontakt 512-207-079 

20230206_123802[1].jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...