Skocz do zawartości
Forum

Jak to jest z kartą ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nie mam jeszcze założonej karty ciąży, będę miała pewnie za jakieś 2 tyg na wizycie. Ale jestem już na zwolnieniu, miałam robioną i betę i 2x usg i dostałam recepty na luteinę, więc nie wydaje mi się, żeby pomimo założenia karty ciąży w późniejszym terminie ktoś uznał, że nie jestem pod opieką lekarza...

http://www.suwaczki.com/tickers/eikt3e3kqv8qzwuf.png

Odnośnik do komentarza

Chyba aż tak to się nie zmieniło odkąd sama składała wniosek o becikowe-u mnie nie chcieli karty ciąży (jej kopii itp),tylko wypełniony dokument ; miał być od lekarza /położnej i były tam moje dane rzecz jasna oraz miejsce na wpisanie dat: po jednej dacie wizyty na każdy trymestr ciąży. Jakoś inaczej teraz macie czy jeszcze nie wiecie i tym się martwicie??

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ola , u mnie tak samo po I ciąży.Dostalam zaswiadczenie z przychodni że prowadziłam ciążę przed 10 tygodniem.Karta ciąży jest TYLKO dla was i lekarza.Sa tam nasze dane i żaden urzednik nie ma prawa tego czytac.Tam są tylko dane medyczne, czyli osobiste i tzw wrażliwe dotyczące naszej osoby. Załóżmy ze ktoras mama ma HIV , bo ten wynik wpisuje sie w kartę i panie z Gopsu czy Mopsu to zobaczą....wyobrażacie sobie konsekwencję dla owej kobiety ujawnienia takiej informacji szczególnie jeśli to mala społeczność ? Na zdrowy rozum chyba to jest jasne .

Odnośnik do komentarza
Gość karolina360

Ja jestem w 27 tygodniu ciąży i karty mi nie założono. Byłam u ginekologa raz, a ze jestem po operacji serca odsyłają mnie do szpitali, bo on sie nie podejmie prowadzenia ciazy. Ostatnio lezalam w dobrym szpitalu, gdzie wreszcie zrobiono mi wszystkie potrzebne badania, ale kartę podobno powinien założyć ginekolog i nie wiem za bardzo co robić

Odnośnik do komentarza

karolina360 jak to możliwe, że jesteś w 27tc a dopiero raz byłaś u ginekologa?? Nie prowadzisz tej ciąży pod nadzorem lekarza? Nie robiłaś wszystkich potrzebnych badań z krwi, moczu, badań usg? Mieszkasz w Polsce, czy gdzieś za granicą? Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Powinnaś wybrać sobie ginekologa, który zasadniczo od początku, aż do rozwiązania prowadziły Twoją ciążę. W odpowiednim momencie zlecał potrzebne badania, monitorował rozwój dziecka, stan jego zdrowia. Wszystkie wyniki, kartę ciąży powinnaś mieć ze sobą, gdyż ta karta jest tak naprawdę ważnym dokumentem. Powiedz proszę, dlaczego znalazłaś się w tak nietypowej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

jak to jest ze mniana tego ginekologa i becikowym?. Chodzilam od 6 tygodnia ciazy lecz karte mialam zalozona dopiero w 18 tygodniu i mam tylko jeden wpis. Jak to pozniej bedzie z tym becikowym i czy mam prawo zabrac wszystkie papiery od pierwszego lekarza zeby ten nowy mial cala historie?

Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuję to lekarz prowadzący wypisuje wniosek czy informacje do becikowego na osobnym formularzu i jeśli chodzilas od 6 tygodnia to powinien Ci takie coś wypisać. Nie wiem jak to jest ze zmianą ginekologa ale jeśli chodzisz na NFZ to pewnie prowadzi teczkę z historią wizyt i powinien Ci ja udostępnić. Prywatnie chyba tym bardziej.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...