Skocz do zawartości
Forum

Poronienie - jakie są objawy?


Gość pracujaca89

Rekomendowane odpowiedzi

jak rozpoznac poronienie?
Moze na forum byly juz takie watki ale ze wzgledu na prace nie mam czasu przegladac tematow dlatego prosze o odpowiedz kobiet doswiadczonych w tym temacie.
czasem obawiam sie ze poronie jak kazda kobieta w ciazy mysle , ja jestem w niekomfortowej syytuacji poniewaz mieszkam zagranica inne jedzenie , tradycje,kultura staram sie przyzwyczaic ale najgorzej z jedzeniem bo wiele rzeczy mi nie pasuje tym bardziej teraz w ciazy wlasnie zaczelam 9 tydzien... i jestem pelna obaw.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie umiem pomóc, ale słyszałam ze w ciąży najbardziej niepokojące objawy to są właśnie różnego rodzaju krwawienia, z którymi nie ma żartów. I bezzwłocznie trzeba lecieć na izbę przyjęć. Ale też wiem ze każda z nas przechodziła takie obawy, także nie można dać się zwariować to najważniejsze!! Powodzenia i pozdrawiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wogzgl6oq.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja mam poronienie za sobą w 6 tyg., po prostu zaczęło się plamienie, a potem krwawienie jak okres i skurcze - czyli jak @. Na szczęście udało mi się szybko znów zajść w ciążę i ta zaczęła się równie przerażająco - w 6 tyg. dzień po usg gdzie potwierdzono że serduszko bije i wszystko jest super, dostałam krwotoku i byłam pewna że znów straciłam dzieciątko... Okazało się że jednak przy tak silnym krwawieniu serduszko bije! Przez 3 miesiące musiałam leżeć, początkowo tydzień w szpitalu, gdzie miałam jeszcze parę dni krwawienie a potem plamienie. Potem na kontroli po tygodniu od wyjścia okazała się że zrobił się ogromny krwiak i prawdopodobnie ciąża nie przetrwa - miałam nakaz definitywnego leżenia (wciąż miałam plamienia). Po 2 tyg, na kontroli okazało się że krwiak zniknął :) a maleństwo ładnie rośnie i serduszko bije jak trzeba. Lekarz powiedział że największe zagrożenie jest do 13 tyg. ale nie martwiłabym się jeśli nie masz żadnych dolegliwości, żadnych plamień ( te brunatne też się liczą). Pamiętaj że dziecko odczuwa to co Ty, więc staraj się myśleć pozytywnie i cieszyć się tym cudownym czasem, a maleństwo na pewno będzie ładnie zdrowo rosło :)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvhdgexxj5t3ng.png

Odnośnik do komentarza

witaj, w pierwszej ciąży bardzo bałam sie poronienia, byłam prawie pewna, że to się zdarzy, brałam antybiotyk i miałam sporo stresu, bolał mnie brzuch na dole, ale na szczęście skończyło się tylko na strachu - a brzuch bolał, ponieważ organizm szykował się na przyjęcie maleństwa, różne mięśnie się rozciągały itd, przyczyn bólu brzucha w ciąży są różne, ale wszytsko trzeba mieć pod kontrolą, a przede wszytskim trzeba myśleć pozytywnie, trzymam kciuki za Ciebie

Odnośnik do komentarza

ja poroniłam kilka miesięcy temu, niestety nawet nie miałam świadomości, że to się dzieje. Potem z perspektywy czasu zorientowałam się, że juz kilka tyg przed zaczęły mi zanikać ciążowe objawy - przestałam mieć mdłości, przestały mnie boleć piersi itd. I w sumie miałam te obajwy przez jakieś 2-3 tyg, a o poronieniu dowiedziałam się na wizycie kontrolnej...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza

Ja poroniłam w grudniu 2013r. W 7 tyg. dowiedziałam się że jestem w ciąży, były 2 jajeczka 1 puste 2 pełne w 8 tyg. poleciały mi takie brudy dostałam duphaston 3x1 tabl. Pobolewał mnie brzuch - jak za długo stałam to mnie ciągnęło. w 9 tyg. byłam na wizycie kontrolnej było wszystko ok puste jajeczko się wchłonęło. w 12 tyg. okazało się że serduszko nie bije a etap rozwoju zatrzymał się na 10 tyg. Nie miałam żadnych objawów poronienia, ciąża sama obumarła, nie wiadomo dlaczego. Zrób sobie badanie na cytomegalię ona może być przyczyną takich poronień do 12 tyg ciąży.

Odnośnik do komentarza

Moje poronienia nigdy nie były wyjaśnione, ale za każdym razem przebiegały tak samo, ból podbrzusza plus plamienie, w ciągu paru dni narastające dolegliwości zamieniały się z bólu w coraz silniejsze skurcze którym już towarzyszyła żywa krew. Mój organizm wręcz wyrzucał płód z siebie, więc też nigdy nie potrzebowałam zabiegu czyszczenia macicy... Trzymam kciuki za wszystkie pierwszotygodniówki, aby ich dolegliwości i plamienia szybko ustąpiły.

//www.suwaczki.com/tickers/3jgxgzu3b3j2gka0.png

Odnośnik do komentarza

Ze mna i z dzieckiem wszystko wporzadku na szczescie:) Wadera zycze ci pomyslnej ciazy tym razem :)
Dziewczyny przeciez Wadera napisala ze towazyszyla jej krew i skurcze po paru dniach nie wszyscy maja dolegliwosci poronienia zaraz w ten sam dzien...Slyszalam przypadki ktore poszly do lekarza w 9 tyg wszystko bylo ok w polowie 10 dostaly krwawienia i okazalo sie ze plod poprostu obumarl kilka dni temu kobieta nosila w sobie martwe dziecko przez te dni nie majac o tym pojecia...

Odnośnik do komentarza

Tak, pracująca89 ma rację. Zaczynało się niewinnie co prawda, ale po jednym dniu z plamienia pojawiały się skrzepy a potem już krew jak z żył :/ Cały proces trwał u mnie 3-4 dni z narastającym bólem który zamieniał się w skurcze- ale to wszystko u każdej dziewczyny może przebiegać inaczej- tak myślę. Teraz mam pierwszą w życiu "czystą" ciążę. Czuje lekkie bóle w dole brzucha ale to pikuś przy tamtym więc jestem spokojna- a przynajmniej się staram.

//www.suwaczki.com/tickers/3jgxgzu3b3j2gka0.png

Odnośnik do komentarza

Witam was serdecznie. Jestem w 7 tyg ciąży dziś pojawiły się u mnie plamienia nie były jakieś obfite ale już się boje, oczywiście od razu jak to zauważyłam poszłam do gin na usg wszystko ok serduszko bije ale pojawił się mały krwiak mniejszy od pęcherzyka. Lekarz dał mi duphaston 2x1 i zalecił leżenie. Miał może już ktoś taką sytuacje? i co było dalej bardzo się niepokoje proszę o odpowiedz.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Byłam kiedyś w podobnej sytuacji- tylko mój krwiak był ogromny i nie udało się uratować ciąży... (myślę, że po części dlatego, że 3 razy byłam w szpitalu i trzy razy powiedzieli że nie mają miejsc a na izbie przyjęć czekałam po ok 6 godzin!)
Jesteś pod opieką, więc nie powinno nic się dziać. Mały krwiak na pewno się wchłonie i wszystko wróci do normy.
Trzymamy kciuki.

//www.suwaczki.com/tickers/3jgxgzu3b3j2gka0.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuje. Wadera a w którym tygodniu pojawił się krwiak i czy był od samego początku aż tak duży czy zaczęło się to od plamień? U mnie jak na razie żadnych plamień nie ma ale cały czas nie leze plackiem tylko zajmuje się domem bo nie mam innego wyjścia...Jest to moja pierwsza ciąża i bardzo chce żeby było dobrze a i dodam że jak na razie nie mam żadnych mdłośći czy to normalne ale pojawił się brak apetytu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A ja miałam zupełnie inaczej.Przy pierwszej ciąży dostałam lekkiego krwawienia ale nie zdiagnozowano przyczyny.Na szczęście córeczka urodziła się zdrowa dziś ma 5 lat;-).Niestety 3 tyg.temu poroniłam;-((w 7 tyg ciąży.Od samego początku czułam,że coś jest nie tak bo bardzo bolało mnie podbrzusze i to nie był ten sam ból jak przy 1 ciąży.Test ciążowy wyszedł bardzo słaby a na 1 usg w 5 tyg nic jeszcze nie było widoczne.Lekarz przełożył badania na za tydzien i dostałam duphaston 3 /1.Po tygodniu usłyszałam,że istnieje ryzyko obumarcia płodu...To był jakiś horror...Miałam zgłosić się na kolejne badanie za tydzień.Nie miałam krwawienia ale ustały mi objawy tzn.ból piersi,mdłości..Po kolejnym tyg. lekarz powiedział ,żę niestety tętno spadło poniżej 80...po kilku dniach serduszko przestało bić..niestety nic się nie dało zrobić oprócz tego, że musiałam leżeć i brać duphaston.Widocznie tak musiało być,nie mogę się już więcej winić...mój Aniołek jest teraz w niebie a my modlimy się aby kolejnym razem się udało i mój Skarb dostał upragnionego braciszka lub siostrzyczke;-))Powodzenia dla innych mam aby się nie poddawać

Odnośnik do komentarza

U mnie żadnych objawów i trzy ciaze zatrzymane.O tym że jest po wszystkim dowiadywałam sie za każdym razem pod koniec I trymestru przy okazji usg genetycznego.Wszyskie trzy ciąże zakończone tabletkami poronnymi i łyżeczkowaniem.Po drugiej zatrzymanej nawet zaczelam marzyc żeby tą trzecią jeżeli będzie to samo wreszcie poronić w domu a nie męczyć sie na oczach innych koleżanek z sali...niestety byl znowu szpital i ten sam scenariusz:(

Odnośnik do komentarza

Ja do 7 tygodnia cieszyłam się ciąża niestety w 10 tygodniu na badaniu usg okazało się że ciąża obumarla serduszko nie biło pptem wszystko poszło samoistnie alw dla pewności mialam też zabieg. Ja od początku miałam zagrożona ciążę niski progesteron wiem jedno nie należy bagatelizować plamien nawet jak sa minimalne. Teraz czuję pustkę ale nadal będziemy z mężem starać się o dziecko. Grunt to pozytywne myślenie wszystko zaczyna się od głowy.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaniepokojona

Witam. Dziś byłam u ginekologa miałam plamienie potem okres humory (przez które straciłam chłopaka ) ból piersi nadal i ogólne zle samopoczucie. Więc byłam u ginekologa jednak była duża kolejka wcisnelam się do gabinetu tylko żeby zapytać czy może jeszcze mnie przyjmie (inne podniosły głos ze się pcham )ginekolog zapytała mnie co mi się dzieje i czy to coś poważnego. Odpowiedziałam jej a ona na to że nawet nie musi mnie badać bo to ewidentne poronienie we wczesnej ciąży. Tak wyglądała moja wizyta. Nie wiem co nam robić :(

Odnośnik do komentarza

Ja w pierwszej ciazy dostalam plamien w 13 tc. Od razu pojechalam do szpitala. Usg wykazalo ze serduszko bije i jest z dzieckiem ok. Nie mogli niestety ustalic skad byla ta krew. Lekarz powiedzial mi tylko ze z cala pewnoscia ze nie byla krew dziecka tylko moja. Zalecili lezenie i wypisali do domu. Polezalam kilka tygodni. A potem moja gin stwierdzila ze ze jest wszystko ok i moge spokojnie funkcjonowac tylko zebym nie dzwigala. Kubus urodzil sie o czasie i byl zdrowym chlopcem. Teraz ma 13 lat. Powodzenia :) i zeby u ciebie skonczylo sie tak jak u mnie.

http://emaluszki.pl/suwaczek8-20151007.jpg
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72025.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...