Skocz do zawartości
Forum

Objawy ciąży, USG, test ciążowy negatywny


Gość Bycmozemama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

może ktoś mi coś podpowie, bo to byłaby moja pierwsza ciąża. Stosunek miałam z pewnością w pierwszych 10 dniach sierpnia (teraz żałuję, że nie pamiętam dokładnie). Nigdy nie miałam reagularnej miesiączki, ale zawsze pojawiała się ona mniej więcej 26-29 dnia każdego miesiąca. Tym razem we wrześniu miałam ją dopiero ok. 5tego, co mnie zmartwiło.
Miałam jeden raz taką sytuację, że prawie zemdlałam po podniesieniu z łóżka i pomyślałam wtedy, że to może ciąża. 23 września poszłam do ginekologa na wizytę kontrolną, to była moja pierwsza wizyta, więc zapomniałam się o cokolwiek zapytać, ale USG nic nie wykryło.
Kilka dni temu zrobiłam dwa testy pod rząd, wyszły negatywnie.
Z objawów mam tak: lekkie zawroty głowy non stop (w zasadzie ledwo odczuwalne, jak sobie przypomnę o nich, to je czuję), jest mi trochę niedobrze (mam taką jakby gulę w gardle cały czas), mam słabo widoczne żyłki na piersiach (najbardziej wyraźne są rano, po kąpieli znikają, jedynie są na brodawkach), no i teraz czekam na miesiączkę i nie mogę się doczekać.
Więc jak? Myślicie, że mam się szykować na powiększenie rodziny, czy niekoniecznie? Test robiłam popołudniu, czy to możliwe, że na tym etapie ewentualnej ciąży by jej nie wykrył?

Nie wymiotuję, nie mam nadrważliwości na zapachy, nie bolą mnie piersi.

Odnośnik do komentarza

Gdyby do zapłodnienia doszło w pierwszej połowie sierpnia, to 23 września na pewno byłoby widać ciążę na USG, bo to byłby pewnie jakiś 7-8tc (nie wiem kiedy miałaś okres w sierpniu)
Ja obstawiam na jakieś zachwiania hormonalne, chyba, że do zapłodnienia mogło dojść we wrześniu. A może ostatnio byłaś chora? Przyjmowałaś leki? Wyjechałaś gdzieś? Przeżywałaś silny stres? Odchudzałaś się? To może rozregulować organizm

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź :)
Nie uprawiałam seksu po 10 sierpnia. Okres miałam pod koniec lipca, właśnie w sierpniu się nie pojawił i przyszedł na początku września. W samym sierpniu nie przeżywałam żadnego stresu do momentu tego wyjątkowego spóźnienia się okresu.
Właśnie z powodu nieregularnych miesiączek nie wiedziałam, jak liczyć tygodnie ciąży a czytałam, że bardzo wczesnej na USG nie widać.
Chora nie byłam, co prawda zawsze na zimę jestem osłabiona, miałam nawet dzień, kiedy to sikałam co 2h i obawiałam się zapalenia pęcherza ale mi na szczęście przeszło. W sumie jedyny stres jaki przeżywałam, to ten z ciążą, ale też bym nie dramatyzowała, bo byłaby to wpadka, ale nie tragedia. Leki nie, wyjazd nie, odchudzanie nie.
Też obstawiam rozregulowanie organizmu, ginekolog powiedział, żebym nie panikowała, ale teraz, kiedy już 2 miesiączki brakuje trochę się martwię.

Odnośnik do komentarza

Witam, uwierz ze jak juz bedziesz w ciazy to to odczujesz. W mojej sytuacji do zaplodnienia doszlo w pierwszej polowie sierpnia juz we wrzesniu nie dostalam miesiaczki od poczatku wrzesnia do teraz mam objawy ciazowe takie jak nudnosci , sennosc bol piersi ... Ale pamietam ze ciaze rozpoznalam po bolu podbrzusza takiego jak na miesiaczke codziennie myslalam ze zaraz sie zacznie miesiaczka a tu nic 1 pazdziernika poszlam do ginekologa i okazalo sie ze na nastepny dzien zaczynam 7 tydzien ciazy a malenstwo zdrowe z bijacym juz serduszkiem.
Ja mysle ze USG tym bardziej dopochwowe wykryloby ciaze choc rozne sa przypadki...
Na brak miesiaczki przyczynia sie nawet zmiana klimatu, i nie denerwuj sie... Tak jak wczesniej pisalam jezeli to ciaza to to odczujesz nawet bez wykonywania testu.. dla mnie test byl tylko po to by pokazac go lekarzowi...juz bylam pewna tej ciazy.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisały poprzedniczki,jeśli byłaby to ciąża to na tym etapie na badaniu usg wyszłoby że jesteś w ciąży.Jeśli nie czujesz się pewnie to skonsultuj to jeszcze z innym gin.
Albo ten brak miesiączki to stres.Pamiętam miałam tak raz,miałam stresujący czas,okres się spóźniał długo,więc ja nagle jakieś objawy sobie znajdowałam.A potem miesiączka przyszła spóźniona.Także jeśli badanie u lekarza i dwa testy nic nie wykazały,to raczej nie ciąża.

Odnośnik do komentarza

Szanowni Państwo,

USG – jeśli ciąża przebiega prawidłowo – wykonuje się zwykle dwa-trzy razy i łącznie ocenia się w ten sposób kilkadziesiąt parametrów. Możemy np. sprawdzić, jak umiejscowione jest łożysko i skontrolować ilość wód płodowych. Za pomocą ultrasonografu można przeprowadzić także badanie Dopplera. Obrazuje ono ukrwienie poszczególnych struktur płodu i przepływ krwi, także w mniejszych naczyniach, niewidoczny podczas standardowego USG. Badania prenatalne już w trakcie ciąży pozwalają z dużą dokładnością ocenić, czy maluszek jest zagrożony wystąpieniem chorób genetycznych lub wad wrodzonych. Takie badania są ważne u każdej kobiety bez względu na wiek.
Med Polonia

Odnośnik do komentarza
Gość bagnieszkab

Witajcie! Ostatnią miesiączkę miałam 1 lutego, robiłam testy i wychodzą negatywne, a mam rano nudności, jestem osłabiona, piersi są opuchnięte i bolą. Od ponad pół roku nie stosowaliśmy z partnerem antykoncepcji, bo chcemy zostać rodzicami. Kilka lat temu przechodziłam zapalenie przydatków jak również nie wyleczyłam do końca torbiela na jajniku. Wizytę u gin będę miała dopiero za 2tyg. Czy możliwe jest, że przez te moje wcześniejsze problemy kobiece testy wychodzą negatywne a jestem w ciąży? I czy w takim wypadku istnieje jakieś zagrożenie dla dzieciątka?
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli ostatnią miesiączkę miałaś początkiem lutego, to testy raczej pokazałby już dwie kreseczki... Nie chcę Cię straszyć, ale parę lat temu byłam już niemal pewna, że jestem w ciąży, bo miałam identyczne objawy. Testy wychodziły jednak negatywnie, więc poszłam do lekarza. Okazało się, że to właśnie torbiel na jajniku - wielkości pomarańczy zresztą... Lekarz sam nie wiedział jakim cudem nie zauważył tego wcześniej. Lepiej jak najszybciej idź do swojego gina. Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zkab5te0m.png

Odnośnik do komentarza
Gość magdalena25

hej. u mnie w 4 tygodniu ciąży testy robione po południu wychodzily negatywnie.. dopiero usg dopochwowe potwierdziło, że jestem w ciąży. Zawsze jest nadzieja, oby Wam się udało. Jak pójdziesz do ginekologa za 2 tygodnie to pewnie już zobaczysz bijące serduszko. trzymam kciuki.

Powtórz test z moczu porannego.. możesz też zrobić badanie krwi czy beta rośnie. Zanim pójdziesz do lekarza będziesz już coś wiedziała. Zrób krew i za jakieś 2-3 dni powtórz i zobacz czy beta rośnie :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Mam pytanie do mam dwójki lub więcej dzieci :)
W pierwszej ciąży przy zagnieżdżaniu zarodka w macicy poczułam jakby mocne kopniecie w brzuch (przypuszczam, że to było zagnieżdżanie) i od tamtej pory przy podniecaniu bolał mnie brzuch. Czy któraś z was miała podobnie? Czy przy drugiej ciąży też wystąpiła taka sytuacja?
Pozdrawiam! ❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...