Skocz do zawartości
Forum

Ciąża a nadciśnienie...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja mam podwyższone ciśnienie plus wysoki cukier, na szczęście jeszcze nie kwalifikuje się do leczenia ale muszę bardzo uważać. Mój lekarz nieźle mi nagadał o stanie przedrzucawkowym, także pilnuje się ostro:) W ciąży każdy organizm inaczej przyjmuje leczenie i jeśli Twoim zdaniem nie działa terapia od razu zgłoś się do lekarza prowadzącego i niech dobierze Ci tak tabletki żebyś była zadowolona i spokojna:) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam u lekarza jestem co 2 tygodnie ale pan doktor nir moze mi nic wiecej dać. pierwsza ciaża tez taka była i jak zaczeli mi dawac leki to tym bardziej moj organizm sie na nie uotparniał nie poddawał sie leczeniu musze uwazac na siebie i tak tez robie tym bardziej ze o te dziecko staralismy sie 6lat czyli nie krótko wiec jak bede musiała lezec to bede lezec do końca ciąży. Ale co jest najciekawsze w domu mierze 3 razy dziennie i mam 139/97 w takich granicach a u lekarza tak mi skacze :(

Odnośnik do komentarza

Hej,
tym razem póki co cisnienie w porządku, ale poprzednio gdzieś od połowy ciąży zaczęło mi skakać. Lekarz przepisał mi Dopegyt. Najpierw brałam po 1 tabletce dziennie, ale gdzies ok 30 tc skoczylo mi na tyle, ze wolalam jechac na IP. Polozyli mnie w szpitalu na 3 dni i zwiekrzyli dawke dopegytu do dwóch tabletek. Podobno mozna nawet kilka brac ich na dobe i są bezpieczne.
Moj gin tez duzo mówil o stanie przedrzucawkowym i mówił, że tego nadcisnienia nie wolno bagatelizowac.
W szkole rodzenia mi powiedzili, ze nie moge rodzic w wodzie z nadcisnieniem, a tak bardzo chcialam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0akkmhqze2.png
Maciuś-ur.2.12.2011-2710g, 54cm
http://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a68r5hfdc.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/047/0470729a0.png

Odnośnik do komentarza

angelika8484
Witam u lekarza jestem co 2 tygodnie ale pan doktor nir moze mi nic wiecej dać. pierwsza ciaża tez taka była i jak zaczeli mi dawac leki to tym bardziej moj organizm sie na nie uotparniał nie poddawał sie leczeniu musze uwazac na siebie i tak tez robie tym bardziej ze o te dziecko staralismy sie 6lat czyli nie krótko wiec jak bede musiała lezec to bede lezec do końca ciąży. Ale co jest najciekawsze w domu mierze 3 razy dziennie i mam 139/97 w takich granicach a u lekarza tak mi skacze :(

Hej:) Nie myślałaś nad prowadzeniem zeszytu? Wpisuj i mierz sobie np 3 razy dziennie i pokaż lekarzowi ze masz ustabilizowane ciśnienie w domku, mi tez zawsze skacze jak jestem u lekarza!! Najpierw robi mi usg pokazuje stópki, i resztę mojego bąbelka, a później zaskoczony ze mam wysokie ciśnienie!! Tez się z tym spotkałam ze najlepszy sprzęt do mierzenia to jest babciny sprzęt czyli stetoskop plus reszta nie te dziadostwa elektryczne! Trzymam kciuki żeby wszystko dobrze było!!

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wogzgl6oq.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

I bardzo dobrze robisz, na pewno to pomaga. Pamiętaj także o częstszych odpoczynkach, czytałam ze podczas ciąży nasza krew zwiększą swoją ilość aż do 1.5 litra!! I stad te problemy z nadciśnieniem, nie każdy organizm sobie z tym radzi, mi puls dość mocno skacze, lecz jeszcze na umiarkowanym poziomie. Ale i tak boje się tych leków... i ze mała może przyjść za wcześnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wogzgl6oq.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

dziekuje i mam nadzieje ze sie uda bo nie wyobrażam sobie przechodzić tego co przechodziłam w pierwszej ciąży córka urodziła sie w 30 tc ciąży mała urodziła sie w zamartwicy potem dostała obustrannego wylewu srodczaszkowego 2 stopnia jak sie urodziła mierzyła 35cm a wazyła 1090gr wiec do dziś odczowamy tego skutki skończy 9 lat 13 pażdziernika a do tej pory ma problemy z mowa. Aniolmag jak Wam przebiega ciąża??? na kiedy masz termin???

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Hej. Jesli masz nadcisnienie indukowane ciaza to jest baaardzo duza szansa, ze po ciazy ono minie, ja w pierwszej ciazy tez mialam, bralam dopegyt, po porodzie jeszcze jakis czas mialam brac leki, a pozniej wszystko wrocilo do normy. Takze glowa do gory. Dbaj o siebie :-)

Odnośnik do komentarza
Gość martkazet

U większości osob nadciśnienie po urodzeniu dziecka znika.Zdarza sie,ze kobieta choruje dłużej ale sa to naprawdę rzadkie przypadki. Jeśli jednak teraz masz to powinnaś naprawdę zwracac na siebie uwagę. Nie denerwowac sie, stosować zalecenia lekarza oraz badać ciśnienie czy jest na stabilnym poziomie Nadciśnienie w ciązy moze byc bardzo groźne
http://dobrecisnienie.org.pl/nadcisnienie/nadcisnienie-w-ciazy/

Odnośnik do komentarza

Hej,
Ja też mam nadciśnienie prawdopodobnie pierwotnie (Bo nikt tego nie stwierdził) z nałożonym nadciśnieniem ciążowym z białkomoczem. Od 9 tyg ciąży brałam staveran 40 cztery razy na dobę i dopegyt doraźnie. Ok 20 tyg ciąży podczas wizyty u lekarza miałam 190/100 dostałam skierowanie do szpitala tam dostawałam różne konfiguracje lekarstw ostatecznie wyszłam biorąc 2 tab dopegyt u trzy razy dziennie i staveranu cztery razy jedną tabletkę. Dostałam w szpitalu skierowanie do hipertensjologa tam miałam założony holter a pani doktor przepisała mi 2tab dopegytu trzy razy dziennie i raz metocard 47,5 i dopiero takie leczenie mnie ustabilizowało. Bezwzględnie powinnaś prowadzić rejestr pomiarów w zeszycie lub aplikacji ja mam ciśnienie krwi- MyDilary jest za darmo choć pojawiają się reklamy ale mi nie przeszkadza. Pokazuj wyniki przy każdej okazji ginekologowi z którym powinnaś widywać się częściej niż ustawa przewiduje. Rzucawka to zagrożenie życia dla was obu. Aha a ciśnieniomierz kup najlepiej naramienny z funkcją zapisu ostatnich wyników. I uwaga na sok grejpfrutowy bo widziałam że ktoś polecał bo mogą źle wpływać na działanie leków.
Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...