Skocz do zawartości
Forum

Boję się, że jestem w ciąży


Gość anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat od pół roku regularnie współżyję z moim chłopakiem. W zeszłym miesiącu miałam okres jedynie przez 3 dni zazwyczaj trwa to nieco dłużej, w tym miesiącu miesiączka sporo się spóźniam, od dwóch dni odczuwam lekkie nudności. Zawsze kochamy się w prezerwatywie, jedynie raz zdarzyło się, że na moment wszedł we mnie przed seksem. Czytałam trochę i zaczęłam się obawiać, moja temperatura jest w normie, ale mimo wszystko strasznie się boję. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama Ignasia

A moim zdaniem kochając się z mężczyzną zawsze trzeba wziąć pod uwagę to, że może pojawić się dziecko i jeśli się boisz, że się pojawi to nie współżyj albo wyjdź za niego i już się nie bój. :D

Odnośnik do komentarza

Skoro nie chcesz zajść w ciążę ZAWSZE się zabezpieczaj. Ja mimo stosowania tabletek antykoncepcyjnych nigdy nie dopuściłam do takiej sytuacji, żeby nie użyć dodatkowo prezerwatywy, a miałam 20 lat i męża. Zawsze może dojść do zapłodnienia, nawet w sytuacji jaka Ty opisałaś, nawet jeżeli powinny to być dni niepłodne itp. Musisz zrobić test, ale nie prędzej jak tydzień - dwa po spodziewanej miesiączce, bo może być jeszcze za wcześnie. Skoro współżyjesz regularnie, doradzałabym Ci pomyśleć dodatkowo o doustnej antykoncepcji. Wtedy ryzyko zajść w ciążę spada praktycznie do zera.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...