Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Z moim mężem zawsze chcieliśmy mieć trójkę dzieci, ale przy bliźniakach chyba mi trochę przeszło :-) Może jak będą już bardziej samodzielne....ale teraz nie wyobrażam sobie jeszcze maluszka :-) PODZIWIAM każdą mamuśkę, która zdecydowała się na kolejne dzieciątko po bliźniakach. No chyba,że to życie tak zdecydowało samo :-)
Jeśli chodzi o smoczki, to synowie byli bardzo do nich przyzwyczajeni.Powtarzałam im w kółko, że jak będzie dziura to nie można takiego smoczka mieć w buzi. Powtarzałam jak katarynka. I co ? Jak wygryźli w nich dziury to sami je wyrzucili, a ja zbierałam zęby z podłogi, bo byłam w takim szoku. Jasiu przez kilka wieczorów powtarzał NIE MA , NIE MA , ale po kilku dniach mu przeszło. Antek ani razu nie zapytał o smoczka. Mieli skończone 21 miesięcy jak je wyrzucili.

Odnośnik do komentarza

Witam :) u mnie NIBY 33 tc ;) niby bo karmilam piersia 1,5 rocznego dzisiaj synka a miesiaczki nie bylo od 3.06.2014 wiec nikt nie byl w stanie dokladnie obliczyc wieku ciazy,2tyg temu maluchy wazyly po 1900 (wtedy 30tyg) i lekarz mowi ze wg wymiarow wypadaja o 2 tyg starsze ,hmm zastanawiam sie faktycznie czy nie urodze wczesniej bo chodzic juz ledwo ledwo co chodze ,no i faktycznie mega ciezko :( pamietacie moze ile wazyly Wasze maluchy w tych tygodniach? U mnie 2x chlopaki :) dwujajowe dwukosmowkowe :) pozdrawiam blizniacze mamy :))

Odnośnik do komentarza

Witaj Samdra2015 - ooo to też miałaś od życia niespodziankę i podwójne zaskoczenie ... w którym tygodniu dowiedziałaś się o swojej ciąży - w dodatku bliźniaczej ??? Też najstarszą karmiłam piersią i brak okresu spowodował, że o swoim drugim szczęściu (ale pojedynczym) dowiedziałam się dopiero w 16 tygodniu jak zaczęłam się w obwodzie powiększać :)

W tej chwili nie pamiętam, ile dokładnie bliźniaczki ważyły mniej więcej w takim tygodniu ciąży (miałam usg 3D robione w 31 tygodniu), więc musiałabym poszperać w dokumentacji ciążowej albo tutaj na forum ... jak kiedyś pisałam ich wagę, to w porównaniu z innymi dziewczynami i ich maluszkami - zawsze miałam wrażenie, że moje dzieciaczki wtedy wydawały się być małymi kolosami :)

A dziewczynki w piątek miały swoje urodzinowe święto - to już trzy wspólne latka za nami :)

Jj2015 - bardzo bardzo Tobie dziękuję za wiadomość i przydatne informacje :)

Fajne to stwierdzenie od Twoich koleżanek z różnicą wieku między pierwszym, a drugim dzieckiem oraz drugim, a trzecim - u mnie akurat jest odwrotnie ... zawsze odpowiadaj, że już chyba mniejszej różnicy się nie da niż między Twoimi dziewczynkami - pewnie jest minuta albo dwie :)

Karmilla77 - jak się czuje Kalinka po operacji??? ... mam nadzieję, że doszła malutka już do siebie i jest chociaż trochę lepiej niż bezpośrednio po. Jak sobie radzicie w takiej sytuacji, a przede wszystkim jak ona to znosi??? Trzymam kciuki za Was wszystkich, bo nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić ... oby czas tych ciężkich dni szybko zleciał i było wszystko tak jak być powinno, czyli idealnie :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Dość dawno mnie tu nie było ale z dwójką to same wiecie, że nie jest łatwo. U nas w niedzielę minie pół roku. Czas leci jak oszalały... Synek waży już 9200 (Mały Kolos) a córcia 5650. Mam do Was pytanie może Wy pomożecie na mój problem bo już ręce czasem mi opadają. Synek jest straszną marudą. Cały dzień prawie jęczy. A w nocy i tu jest dla mnie ogromny problem budzi się co 1,5-2 h i albo jęczy albo o rzadko kiedy podajemy smoczka włączamy szumisia i udaje się mu zasnąć. Czy Wy miałyście takie problemy z dzieciakami i jak tak to co Wam pomogło? Takie budzenie się co chwila mnie wykańcza bo zdąże zasnąć a tu już trzeba wstawać bo Marcel się kręci...

A ja urodziłam w 32 tygodniu i moje dzieciaki ważyły 1700 i 2200.

Odnośnik do komentarza

Sandra-moje dziewczynki w 31 Tc ważyły po 1300 g, waga urodzeniowa 2120 g i 2360 g :)
M.C.- o dziwo Kalinka świetnie znosi to wszystko. Jedynym powodem do płaczu po zabiegu był głód ;) Mała jest wyjątkowo pogodna i ruchliwa jak na dzieciątko, które ma zagipsowane nóżki po same pachwiny (!). Dla nas wszystkich to wielki stres, ale prawda jest taka, że pewnie trochę do tego przywykniemy. Teraz był pierwszy zabieg, w przyszły piątek będzie kolejny...i nie wiem ile ich jeszcze przed nami :/ Ale jestem dobrej myśli! Maleństwo ma w sobie tyle ciepła, spokoju i pozytywnej energii, że łatwiej przez to przebrnąć dzięki Niej <3 <br /> Przyglądam się Waszym rozważaniom nt. kolejnego dzieciątka po bliźniakach. Wg mnie nie powinnyście się długo zastanawiać. Skoro ogarnęłyście bliźniaki (zwłaszcza jeśli była to pierwsza ciąża i byłyście w temacie zielone), to trzecia Dzidzia będzie uroczym dodatkiem do buszującej dwójki :) Im mniejsza różnica wieku między dzieciakami, tym lepiej. I one lepiej ze sobą współpracują i Wy "odbębnicie" ten cały bałagan związany z pieluszkami, karmieniem, nauką chodzenia itp. Poza tym, nie wypadnięcie z obiegu no i nie braknie Wam sił, bo jakby nie było, to cały czas jesteście napędzane przez podwójne szczęście :) Choć muszę przyznać, że czas ciąży nie wygląda pewnie łatwo.
Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie! :)

Odnośnik do komentarza

M.c
Ja sie dowiedzialam w 4tyg c o 3 jajeczkach! :o ( s z o k ;))) )
Po 3tyg na prywatnej wizycie 2 bijace serduszka i 3 jajo puste .
Bede miala wizyte 15.11 to dowiem sie nieco wiecej i moze mnie juz na sterydy wysla bo czas leci!
Karmila 77
A jaki powod ze w 31?jakies zagrozenie bylo? Dlugo w szpitalu lezalyscie?
Asiks
Duze juz dzieci!!! :)) czy karmisz piersia? Czy w ogole wszystkie Wy juz doswiadczone mamusie karmilyscie piersia??? Ja bardzo pragne ale przeciez to mega wyczyn !!! :/ czy "nie taki straszny wilk na jakiego wyglada"?? ;)

Odnośnik do komentarza

M.c
Ja sie dowiedzialam w 4tyg c o 3 jajeczkach! :o ( s z o k ;))) )
Po 3tyg na prywatnej wizycie 2 bijace serduszka i 3 jajo puste .
Bede miala wizyte 15.11 to dowiem sie nieco wiecej i moze mnie juz na sterydy wysla bo czas leci!
Karmila 77
A jaki powod ze w 31?jakies zagrozenie bylo? Dlugo w szpitalu lezalyscie?
Asiks
Duze juz dzieci!!! :)) czy karmisz piersia? Czy w ogole wszystkie Wy juz doswiadczone mamusie karmilyscie piersia??? Ja bardzo pragne ale przeciez to mega wyczyn !!! :/ czy "nie taki straszny wilk na jakiego wyglada"?? ;)

Odnośnik do komentarza

Sandra2015 - na początek ... cudowne zdjęcie pełne miłości tylko męża brakuje do pełnego kompletu rodzinnego :)

Pomimo braku okresu bardzo szybko dowiedziałaś się o kolejnej ciąży (chyba, że co miesiąc sprawdzałaś tak dla zasady), więc nie wydaje mnie się, żeby wiek ciąży według usg był słabo określony... początkowe tygodnie ponoć można jeszcze najdokładniej określić - później dopiero chyba się mogą zacząć rozjeżdżać na plus lub minus w zależności od szybkości rośnięcia dzidziusiów - więc możesz być spokojna za dużo w przód ani w tył w tygodniach (ewentualnie parę dni) ciąży nie będziesz :)

Czyli kolejna wizyta już na dniach - trzymamy kciuki za pozytywne wieści z wnętrza brzuszka :) sterydy - to chyba w zależności od praktyki lekarza prowadzącego ... z tego co pamiętam nie wszystkie dziewczyny nawet tutaj na forum miały je podawane :) ja osobiście nie miałam, ba nawet nie wiedziałam, że jest takie coś dla zapewnienia maluszkom lepszego startu ... dowiedziałam się dopiero tutaj na forum, ale to już było po fakcie :)

Jeśli chodzi o karmienie piersią - ja swoje dziewczynki karmiłam przez pierwsze trzy miesiące z bardzo niewielkim dokarmianiem mm ... potem dziewczynki potrzebowały coraz więcej i częściej mleczka, a moja produkcja im nie wystarczała, więc mm szło coraz więcej i częściej, aż w końcu całkiem przeszłam na mleko modyfikowane - chyba po części również dla własnej wygody i z perspektywy czasu uważam, że to była dobra decyzja choć początkowo baaardzooo jej żałowałam :)

Karmilla77 - super brzusio tuż przed samym rozwiązaniem ... przynajmniej z tego ujęcia nie widać, żeby był na maksa ogromny - bardzo zgrabniutki :)

Cieszę się bardzo, że Kalinka jest bardzo dzielną dziewczynką ... super się czytało, że pomimo całego "zamieszania" z nóżkami jest uśmiechnięta i pogodna - prawdziwa bohaterka ... nie jeden dorosły mógłby brać przykład z zachowania takich małych człowieczków w podobnych sytuacjach :)

Trzymamy za was kciuki i daj znać jak postępy się mają ... jesteśmy myślami zawsze blisko :)

Odnośnik do komentarza

Sandra2015, ja karmilam ściągnietym mlekiem przez 4 tygodnie, ale i tak większość pokarmu podawanego to mm. Później stwierdziłam, że kosztyhe mnie to zbyt dużo stresu. Podobno są mamy, które karmią bliźnięta wyłącznie swoim mlekiem, ale wydaje mi się, że w większości przypadków nie są to ich pierwsze dzieci i po prostu jest im łatwiej, bo jedyną stroną uczącą się tego procesu (moim zdaniem bardzo trudnego) jest dziecko/dzieci.
Także powiedziałabym próbuj, bo na pewno warto, ale nic na siłę:) bez zbędnej presji, z bliźniakami jest już wystarczająco ciężko z samej zasady;))

Moje maluchy mają aktualnie prawie 5 m-cy i przybierają pięknie na wadze (6,5kg każde). Są zdrowe i wyglądają na zadowolone, także mm jest też ok, jeśli nie ma innego wyjścia:)

U mnie wyglądało to tak, że podłączałam się do podwójnego laktatora na 45 min a dzieci płakały i nie miał się kto nimi zająć (zwykle miałam 1 osobę do pomocy, więc drugi malusze zostawał pozostawiony sam sobie). W efekcie sie bardzo stresowałam i mało leciało. Po 4 tyg. Laktacja zaczęła zanikać, co jest normalne jesli sciagasz tylko 2 razy dziennie. Na więcej nie mialam czasu. Musialabym w ogole nie spac, wiec odbyloby sie to kosztem mojego zdrowia. Takze mimo ambicji sporych nie dalam rady ale ciesze sie ze sprobowalam bo co zjadly, to ich;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...