Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

O rany tyle się napisałam i moje dwa szatany dopadły się do komputera - wszystko zniknęło dosłownie z prędkością światła ... nawet "magiczna kombinacja" klawiszy nie pomogła w przywróceniu moich wypocin :/

Bliźniaki.pl - cudowne, a wręcz przepiękne ujęcia ... wasze wspólne selfie normalnie wygrywa, a zdjęcie maluszka przy butelce wody jest wprost rewelacyjne :)

Gratuluję pomysłowości i już widzę, że te dwie małe istotki będą miały album pełny "oryginalnych" fotografii na pamiątkę z każdego dnia ... a może któreś z was zajmuje się fotografią tak na co dzień, czy to jedynie zamiłowanie i głowa pełna pomysłów :)

Lewelku - bardzo miło, że znalazłaś czas na przedstawienie nam swoich dzieciaczków w natłoku dnia codziennego ... szkoda tylko, że powiązało się to z Twoim pobytem w szpitalu, ale mam nadzieję - że wszystko poszło jak należy i wkrótce dołączysz do swoich najbliższych :)

Pęcherzyk żółciowy - nie wiem, czy dobrze kojarzę ... to między innymi chodzi o woreczek żółciowy / kamicę żółciową ??? jakie dolegliwości i jakie objawy, że musiałaś trafić na stół operacyjny itp. itd. jakbyś mogła mnie trochę oświecić :)

Super masz pareczkę i bardzo zdolne z nich szkrabki, aż tylko patrzeć jak zaczną zwiedzać świat na dwóch nóżkach jeszcze przed ukończeniem roczku :)

Spora różnica w wadze startowej, ale na pewno szybko została nadrobiona - kto był większy ??? ... mam nadzieję, że poród przebiegał na luzie i bez komplikacji wśród dobrze znanej Tobie lekarskiej brygady oraz szybko wróciliście do domku w pełnym komplecie :)

Powiedz jeszcze, czy doczekałaś do magicznego terminu rozpakowywania, czyli godziny zerowej nowego roku i jesteś sylwestrową mamusią z sylwestrowymi bliźniętami, czy musieli rozwiązać ciążę jeszcze przed fajerwerkami i otwarciem piccolo ... wróćmy ze wspomnieniami wstecz, bo nieraz o was ciepło myślałam :)

Odnośnik do komentarza

czesc Cicha
Jabłka i marchew przecierałam na tarce i wyciskałam sok na kawałku gazy. Zaczęłam podawać jak dzieciaki miały ok. 3 tygodni. W rożnych porach dnia, unikając wieczorów i nocy. Dawałam łyżeczkę lub dwie wyciśniętego soku, trzy lub cztery razy w ciagu dnia. Ale oni byli mali. Nie wiem ile maja twoje bąble, jesli sa starsi - ok. 3-4 miesięcy to można to jakoś odpowiednio pewnie zwiekszyć. Nie miały żadnych nieporządanych reakcji, wiec lekarz powiedział, ze jest ok i moge dalej tak robić. Jesli masz wyciskarkę do owoców lub sokowirówkę to cała operacja znacznie łatwiejsza.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny! Kiedy tu pisac!!!???
Blizniaki - gratuluje!;)) dziewczynom w trojpaku wytrwalosci;))
U nas dobrze choc meczaco nie powiem. Dziewczyny przekroczyly 4 kg- wydaje mi sie ze sa taaakie duze;) od tygodnia te karmimy sie tylko piersia. Wczesniej nie wychodzilo im ssanie wiec odciagalam i butla. No i jadly bardzo duzo. 2 tygodnie temu zaczely chlustac bo ulewaniem tego nie moge nazwac. Bylam zalamana: podloga myta po kazdym karmieniu, ale dziewczyby przybieraly na wadze wiec lekarz nie widzial problemu. Znajoma lekarka stwierdzila ze na butelce latwo sie dzieci przejadaja i przez to moze byc to chlustanie no i poradzila przejsc na piers i kontrolowac wage i nagle dziewczyny zaskoczyly zaczely ssac i przybieraja! Wiec jestem zadziwiona ze tak nagle sukces. No ale 1,5 miesiaca odciagalam...nie powiem: dosc to wygodne chpc mam wtazenie ze dziewczyny chca teraz wiecej na rece. A chlustac chlustaja ale troche mniej- teraz podloge moxna myc taz dziennie;) Poza tym pakuje nas powoli do wyjazdu i przeprowadzki: za miesiac bedziemy cheile przed wiec trzeba troche zaczac ogarniac;)) zdjecia do dowodow dziewczyny maja straszne!;))
Wiecie fajne to nasze forum;))

Odnośnik do komentarza

Raptus jesli laktator to tylko na dwie piersi... Na jedna to nie ma sensu zajedziesz sie...
Rozwaz wypożyczenie albo kupno używanego- newralgiczne elementy i tak sie wymienia bez problemu można je tez dokupić. Ja kupiłam laktator na jedna piers (medela swing) i byłam na siebie wściekła, skończyło sie tak, ze nie karmie juz moim mlekiem wcale i 490 pln lezy w pudełku po 6 tyg od porodu... Słabo :/ Ps. Oczywiście nie karmie nie z powodu laktatora ;)

Odnośnik do komentarza

M.C niestety nie doczekalam sie 1 stycznia. Wody odeszly mi 10.12.2014 lezalam na patologii ciazy juz miesiac wczesniej bo bardzo slabo czulam ruchy. Urodzily sie w 35 tc. Lezaly 3 tyg na oddziale dla wczesniakow bo Bianusi nie chcialo sie ssac. Wagowo do pewnego momentu bylo tak samo. Jednak od pewnego czasu Bianusia przestala przybierac na wadze w ogole i zastanawiali sie czy i tak wczesniej nie rozwiazac ciazy. Ale moja coreczka sama zadecydowala:) Teraz juz jest wszystko ok, ale byly i kolki i wylew 1 stopnia i wzmozone napiecie iw oczku fragment nieunaczyniony. Powoli zegnamy te wszystkie problemy. Ja juz leze w szpitalu dwa tyg:/ Pecherzyk zolciowy to tzw woreczek zolciowy. Po porodzie bardzo bolaly mnie krzyze.... Nie moglam spac na brzuchu. Czasami chwytaly mnie mocne bole brzucha ale takie bardzo mocne. No i w koncu tak zlapalo ze masakra. Bol w srodkowej czesci brzucha plecy promieniujace az do lopatki obojczyka i trudnosci w oddychaniu:/ Juz sie pozbieralam. Uwaga dziewczyny czesto po ciazy tak sie dzieje.

monthly_2015_09/blizniaki-2014-i-2015_36067.jpg

monthly_2015_09/blizniaki-2014-i-2015_36068.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3orjjgxtbcrb8j.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Jak napisała gosioolek kiedy tu pisać ;)? Nawet na czytanie nie mam czasu ostatnio, cały czas cos sie dzieje. U nas generalnie wszystko ok, dzieciaczki rosną w oczach z dnia na dzien, w piątek minął nam juz 1 miesiąc :) czas tak zasuwa !
Karmimy sie nadal pierś plus mm. Moj syn jest wiecznie nienasycony jeśli chodzi o pokarm, nie ważne który ;) tak sie zastanawiam czy któraś z was tak miała? Boje sie żeby za dużo nie przybierał na wadze bo generalnie cały czas by jadł. I przegonił juz siostrę waga.
Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza

ale tu sie dzieje!! :) Cześć Dziewczyny :) Troszke mnie nie bylo zrobiłam sobie z mezem ostatni wypad na mazury w celu posluchania Rykowiska i polowienia kilk "rekinow" :) Postaram sie troszke nadrobic :):

Olita
Tak mi powiedzial lekarz ze jak jedna bedzie znacznie mniejsza to napewno bedzie cesarka ale to tak rzucil w biegu i az sie zdziwilam ze to zalecenie do cesarki :O To jedna moja jest jak Twoje a druga Bambarylka troszke przerosla :D

Agusia to normalne ze sie denerwujesz, kazda z nas sie martwi o swoje Maluchy i nie uwazaj sie za Wariatke bo mowiac nieladnie kazda Matka to Wariatka na swoj sposo bo cale zycie bedziemy drzaly o swoje dzieci :)... począwszy od poczęcia :)

Ewa trzymamy kciuki za kazdy Dzien!!! :) oby jak najdluzej!

Blizniaki Super! takie zdjecia sa nam tu bardzo potrzene oraz wszytskie dobre wiadomosci :) ktore podnosza Trojpaczki na duchu :)
Lewel Fajne Dzieciaczki :) Gratuluje pierwszych kroczkow i ciesze sie ze ze zdrowiem u Ciebie juz ok :)

Trzymajcie sie Dziewczyny Buziaki!!

31 tyg :) 2k2o

Odnośnik do komentarza

Martys my tez jakieś 3 tygodnie waga 2100 i 2580 urodzeniowa. Nie rób zbyt dużych zapasów, na początku idzie mega dużo pieluch, ale z każdym dniem sytuacja sie stabilizuje choćby kupek nie ma 8, ale jedna- dwie i to niezależnie czym karmisz. Ja nakupiłam pieluch happy "0" dla mnie najlepsze były bo miały wycięcie na pępek. W rezultacie mam w domu 3 paczki nieużyte wcale i nie mam co z nimi zrobic :( dzieci z niska masa jednak nie rodzą sie tak często bo kogo nie pytam to nie potrzebuje

Odnośnik do komentarza

Martys86 wydaje mi się, że kup jedną paczkę..zobaczysz z jaką wagą urodza się Twoje maluszki. my używaliśmy 0 tez tylko z dwa tygodnie dopóki pępek nie odpadł, później przeżucilismy się na 1. Jak będziesz potrzebowała więcej zawsze możesz dokupić. A tak jak pisała Karola..zostaną pieluchy i nie wiadomo co z nimi zrobić. A zobaczysz jak bąbelki się urodza to sama zobaczysz czego Ci brakuje i będziesz ganiac męża do sklepu ;-). Mnie znajomi uraczyli tak 2..bo przecież chłopcy byli wczesniakami z wagą 2100, mieli wrażenie, że chłopcy nie rosną ;-).

Lewel słodkie maleństwa i od małego ciągnie ich do motorów ;-). Życzę dużo zdrówka.

Bliźniaki.pl nie wiem czy juz to pisałam, najwyżej się powtórzę - rewelacyjne zdjęcia. Gratuluję pomysłowości. Jak się czujecie, kiedy do domku?

Julia83 co u Was?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jesteście tu MEGA
Laktator już wiem :)
Pieluchy poczytałam wiem :) nie szaleć!! Ganiać męża, zapasów nie robić :)
A za jakimi wózkami się oglądacie ?? A może wypowiedzą się mamy co już kupiły, używają ?Pliss

A i tak z ciekawości spytam, wczoraj byłam na 3 prenatalnym, guzik widziałam bo stękał że mało miejsca i tak dalej co zobaczył to zbadał pomierzył. Maluchy w 29 tc ważą po 1322g i 1324g. Kupiliśmy już ciuszki na 50 cm i 56cm,nie wiem czy te 50cm mi się przydadzą.
Możecie mi napisać jakie Wy rozmiary kupujecie ??

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dziewczyny :D w takim razie kupie jedna paczkę na początek a potem będę robić treningi mężowi :D

Raptus to bardzo ładnie wazą Twoje Maluszki :)) ja kupiłam wózek używany Baby active Twinni za 1200 zl :) wygląda jak nówka sztuka dlatego uznałam to za okazje :) poza tym ja nie mogę mieć wózka obok siebie bo by mi sie w żadne drzwi nie zmieścił :D a mieszkam w bloku na 3 pietrze bez windy :D ale masz racje głos głównie w tym temacie należy do mam ktore juz uzywaja takich wozeczkow :) co do ciuszkow to ja mam niewiele takich na 50 wiecej mam na 56 uznalam ze rekawki zawsze mozna podwinac a nogi jak sie troszke pogubia to nic sie nie stanie :)

31 i 1 :) 2k2o

Odnośnik do komentarza

Mnie się wydaje, że na start można zakupić chociażby ze dwie paczuszki tych najmniejszych pieluszek, bo jedna paczka raz dwa zejdzie - nawet człowiek ze szpitala wyjść nie zdąży :)

Nie wiem, ile pieluszek jest w paczkach zerówkach z happy, ale w pampersach pampersa jest ich naprawdę nie wiele - przynajmniej jak dla bliźniaków :)

Moje dziewczynki po jakiś dwóch tygodniach z hakiem przeskoczyły na rozmiar większe pieluchy, a aż takie znowu maleńkie się nie urodziły :)

Jeśli chodzi o ubranka, to startowaliśmy od standardowego 56 i było jak najbardziej dzi - racja ... rękawki w razie czego można podwinąć albo potraktować jako pierwsze rękawiczki tzw. łapki niedrapki, żeby się maleństwo nie drapało, a na nóżki skarpetki i obejdzie się bez poszukiwania nóżek w pajacach ... bo jak syrki zaginą maleństwu w nogawkach, to też nie będzie za dobrze, bo będzie miało ograniczone ruchy i nie będzie mogło nóżki swobodnie wyprostować :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam wózek jeden obok drugiego i mieszkam w bloku czteropiętrowym, czyli jakby nie patrzeć bez windy - tylko, że na drugim piętrze ... wózek obecnie stoi na samym dole przypięty do kaloryfera - wcześniej był chowany do piwnicy, ale było z tym za dużo zachodu i byłam zawsze od kogoś uzależniona ... a teraz na co dzień ogarniam się z moją gromadką praktycznie sama :)

Odnośnik do komentarza

Ja nie kupowałam pieluch zerówek od razu kupiłam jedynki pampersa są od2-5 kg i nadal ich używamy. Seria pampers premium care ma wskaźnik zamoczenia oraz wyprofilowanie na pępuszek. Jeśli chodzi o ubranka to kupiłam nie dużo na 50 Gdyby okazały sie za małe. W efekcie mąż podjechał i dokupił troszkę lecz tez z umiarem. Teraz jeszcze niektóre 50tki są dobre ale tak to juz w 56 wskakujemy.
Jeśli chodzi o wózek ja zdecydowałam sie na jeden obok drugiego żeby dzieciaczki miały wygodnie. Moj jest na tyle waski ze wjeżdża w każde drzwi.
A w temacie laktatora ja kupiłam pojedynczy elektryczny lovi. Jestem bardzo z niego zadowolona.
Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza

Dzieki za pozytywne opinie zdjęcia. Efekt leżenia w szpitalu , grzaliśmy sie sobie "skóra do skory" ponoć cos wspaniałego przy wxzesniakach. Moje bąble zapomniały na pol H ze sie wogole urodziły. Były totalnie zrelaksowane. W domu wpadłam juz w rutynę. Od karmienia do karmienia. Plus straszne koszmary ze przygniatam własne dziecko. Budzę meza po nocach krzycząc ze położył sie na ktoreS!! Choc wcale nie śpią z nami w łożku. Łapie sie na karmieniu poduszki przez sen. Tragedia ze mna. Dzis zabrała mnie karetka. Podczas karmienia poczułam ze cos kapie mi na nogi, byłam pewna ze to mleko. Jednak był to lekko otwarty szef. Nasciagalam mleka przed przyjazdem karetki i mialam extra 100ml w lodowce z wczoraj. Dzieki Bogu ze mama jest u nas , teraz leżę czekam aż sie zabliźni. Szwu nowego nie zakładali tylko antybiotyk i mam pilnować saczacego sie płynu. Lepiej aby ściekł niż ma sie nagromadzić. Dobrze ze dalej bede mogła karmić. Na dniach przyjedzie wózek. Juz nie moge sie doczekać!! Spacerki :-). Zdecydowaliśmy sie na Icandy peach. Synek urodził sie 2100 a zerówek użyłam tylko jedna paczke jak dowiedział sie ze zakładam mu ostatnia mała pieluszkę to załatwił ja w 5 min aby juz załapać sie na ten sam rozmiar co siostra. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...