Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

M.C. a co tam u Was? Jak Twoje damy się chowają?

Nasze dziewczyny obie do 1 klasy ale niestety każda gdzie indziej.. Ania mieszka w innej dzielnicy ze swoją mamą, a Warszawa taaka wielka...

chłopaki na szczęście razem do tego samego żłobka ;)
do pracy się szykuję bo już tęsknię, chociaż raczej nastawiam się na serię chorób, bo wiecie jak to jest jak dzieci z domu wyjdą..

standardem jest tydzień żłobek, dwa tygodnie choroby w domu

a jak chorować nie będą to zawsze mogę do pracy w czasie urlopu pozaglądać i trochę popomagać, bo pewnie sporo się zmieniło podczas mojej nieobecności

tak mi się udało naturalnie urodzić w 38 t.c. i karmię łobuzów piersią do dziś

poduszka do karmienia bliźniąt w pierwszych dniach super sprawa, ale jak się ciężkie robić zaczynają to już nie zdaje egzaminu

my mamy wózek abc zoom, zadowolona jestem
najlepszy to wg mnie baby joger city select.. ale nas nie było stać

polecam jeden za drugim, bo dwa obok siebie gorzej się prowadzi i nie wszędzie wjeżdza

Odnośnik do komentarza
Gość mamakrakow

hej dziewczyny dzięki zw pomoc lozeczko podniesione krople.daje.od.dawna od.wczoraj.zageszczam.mleko i marudza ale ta ktorej nie mogłam.opanować dziś co.chwila.marudzi.ale.daje się uspokoić nie chce.mi.się.wierzyć.ze.to.zagęszcza z tak.szybko.zadziałał:) zobaczymy. Wieczorem. Poczytam.o probiotykach bo nie znam.zasady.działania.przy.refluksie.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!

KO2 to Ty pytałaś o wesele w 30 tyg ? Ja własnie zaczęłam 30tc i jest mi ciężko jak cholera. Spuchłam, marudze, brzuch twardy, dziś 3 kropelki plamienia- boje się że skracająca się szyjka. Miałam jechać 280 km na chrzciny- ale nic ważnego, więc chyba odpuszcze. Jak siedze w aucie to mam już ucisk na przeponę i inne takie pod żebrami :)

Pochłaniam jak odkurzacz, własnie ledwo stoje ale robię racuchy bo mi się zachciało...wrrrr

Mamusie zapakowane i rozpakowane, jaka była waga waszych dzieci 29-30 tc ? Moje dziewczyny miały w zeszłym tyg 925g i 1065g. Pozdrawiam, 2K 2O

Odnośnik do komentarza

Mamuśki mam pytanko. Od paru dni odczuwam bol kości ktore nasuwają mi na myśl tylko jedno czyli przygotowanie sie organizmu do porodu. Jest to bol w dolnych partiach ciała. Kości łonowe miednica promieniujący aż do górnej części ud. Bol przypomina rozsuwanie sie kości, poszerzenie dróg rodnych. Pytanie brzmi czy spotkało was to i jesli tak to w którym tyg ciazy a raczej w ile czasu od porodu. Czytałam o dużej wadze brzucha i o tym ze organizm sam postanawia kiedy zacząć rodzic ale chcem byc troszkę bardziej gotowa. Moje maluchy sa spore na wiek ciazy i boje sie ze zacznę rodzic za wcześnie.

Odnośnik do komentarza

Hej przyszłe mamuśki☺
Mam skończone 11 tygodni i jest to ciąża bliżniacza. Robiłam wczoraj usg ultrasonogroficzne i lekarz powiedział że wszystko jest ok, tylko takie badanie daje 75% pewności i żebym przy ciąży bliźniaczej zrobiła jeszcze test pappa. Boję się że nie zdążę bo następna wizytę u mojej gin mam 2 wrzesnia. A także nie jestem pewna czy juz teraz chce wiedzieć że coś może być nie tak z moimi chlopakami

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09piqvv3v7dr48.png

Odnośnik do komentarza
Gość agusia_123

Blizniaki.pl u mnie również występuje bol kości bioder-miednicy przypominajacy rozpychanie i czasami pleców w części krzyżowej. Byłam teraz przez 11 dni w szpitalu i lekarze jednoznacznie mówią ze to przez ciężar brzucha, ruchy dziecka i na tym etapie jest to już całkiem normalne. Po za tym u mnie szyjka krótka niecały centymetr i to rozpocznie kości wpływa na jej dalsze skracanie-czyli porod coraz bliżej. Ile ważą twoje maluchy?
33 t 3 dz jkdo

Odnośnik do komentarza

Ajka- tak jak duo napisała, test PAPPA to prawdopodobieństwo wyliczane na podstawie kości nosowej, przezierności karkowej, PAPPA i wolnej BHCG- jego skuteczność na podstawie wszystkich tych parametrów 95 %.
Jeśli prawdopodobieństwo wychodzi duże lekarz kieruje na amniopunkcje (przebicie się przez powłoki brzuszne i pobranie płynu owodniowego, skuteczność powyżej 99%).
Nie słuchaj innych, zrób to zgodnie z Waszym sercem, każdy jest inny i każdy inaczej do tego podchodzi.

Bliźniaki.pl - ja co prawda jestem w 26 tc, ale mnie wysiadają stawy kolan i kostek, bolą jak cholera, a i w pachwinach baaardzo boli póki nie rozchodzę, byłam wczoraj na wizycie i pytałam o pachwiny, mówił że to normalne bo brzuch szybko rośnie i więzadła mocno naciągnięte a właśnie w pachwinach są zakotwiczone. Ale Ty już jesteś bliżej niż dalej no i ból inny więc ja nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Pogadam z moja gin 2 wrzesnia o tym teście, ale chyba się nie zdecyduje. Bo to i tak nic nie zmieni, a jedynie jakby było coś nie tak. To bym całą ciążę ryczala a to nie będzie dobre dla dzieci. Co do płci to na ostatnim badaniu lekarka powiedział ze jeden to chyba będzie chłopiec, to ja już czuję że będzie dwóch ☺

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09piqvv3v7dr48.png

Odnośnik do komentarza

Bliźniaki.pl- przez Twoją wiadomość o rozsuwających się kościach obudziłam się dziś z bólem w miednicy i uciskiem na pachwiny. Potem poszło na całe nogi, taki ból reumatyczny, więc stwierdziłam, że może to od pogody bo się bardzo zmieniła w 3mieście.

Dziewczyny ponawiam pytanie o wagę maluszków koło 30tc. Bliźniaki.pl napisała, że 32 miały po 2100 a moje w 29 po 1000g :((

Odnośnik do komentarza

Olita88 - jeśli lekarz nie widzi nieprawidłowości w wadze dziewczynek, to się nie martw na zapas ... może akurat właśnie taki ich urok i jeśli przybierają miarowo, to jak najbardziej jest wszystko okey - byleby było kg do przodu :)

Poszperałam w mojej przeszłości ciążowej, to moje należałyby do kolosów w tym czasie - jeśli miałybyśmy porównywać ... wtedy ich waga pokazywała 2518g oraz 2668g na usg trójwymiarowym, które robiłam w 31 tygodniu ciąży :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) od dłuższego czasu jestem z Wami :) pocieszam się ze nie tylko ja przez to przechodzę, piękny czas choć tylko mamy bliźniaków wiedzą że zmartwienie podwójne :) jestem w 31+5 i póki co dobrze się czuje :) staram się dużo leżeć. Ciągle drżę ze wcześniej urodzę, a naprawdę chce donosić jak najdłużej moich chłopaków :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki MC i Ewa. Poczytałam na jakimś innym forum i wagi są przeróżne. Moje mogą być malutkie bo przyjmuje sterydy- encorton na chore jelita całą ciążę. Ale rosną równo. Teraz chyba przybierają sporo bo jem na potęgę !! Na domiar złego ciągnie mnie na slodkie wrrrr :)

29t4d 2d 2k

Odnośnik do komentarza

Ja generalnie nie miałam ciążowych zachcianek, aż do zeszłego tygodnia, kiedy to pół czekolady zjadam :D ale nie odmawiam sobie niczego bo mało przytyłam wiec niech sobie dzieciaczki też coś cukru zjedzą :) dopiero 7 kilo a jestem prawie 32 tydzień. Wiec jem to co chce i kiedy chce :) nawet niezbyt zdrowe... :P

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczynki :)))
Ufff wreszcie przebrnelam przez Wszystkie strony forum :) Jest naprawde fantastyczne i powiem szczerze ze pomaga bardzo- jest super lekturą a zarazem Biblią jesli chodzi o Bliźniaki :)
Ja także jestem w ciąży bliźniaczej 2K2O z Dwoma Dziewczynkami :) obecnie mamy na "suwaczku" 28 i 2 dni :)
Gratuluje Wszystkim Mamom Bliżniakowym! ogolnie za to że noszą/ nosily pod sercem Taki Skarb w postaci Dwoch Serduszek oraz tym które już zostały rozpakowane :)))
Mogę się dosiąść do Waszego Bliżniakowego Pociągu i kontynuować razem z Wami tą Moją podroz? :)

Buziaki!

Odnośnik do komentarza

oj tak raźniej :) Tak sobie Was czytam i zazdroszczę pozytywnie oczywiście rozpakowanym mamusiom :) mi jeszcze zostało trochę czasu i mam nadzieje ze moje Bąble jeszcze troszkę tam posiedzą mimo dolegliwości które mnie mordują :)
Czy któraś z Was słyszała coś może o porodach Bliźniakow na Inflanckiej w Warszawie badz w Szpitalu Brodnowskim? :)

Buzka !
28 i 3 :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-D. My ciągle na wygnaniu u rodziców ale bardzo teskni mi się za domem ale widać już światełko w tunelu i w niedzielę wracamy do domu :-D. Wrzesień zaczął nam od szczepień, lekarzy, rehabilitacji u Łukaszka. Nasz pan stwierdził, że jest już lepiej..uff. Moi panowie to już prawdziwe wielkoludki ;-) Maciuś 8100 -prawdziwy silacz i ciekawy świata, Łukaszek 7100 - drobniutki, giętki, świat zaczął poznawać od swojego ciała.
Ola rozpoczęła naukę w gimnazjum..przeraża mnie to. :-(.

Witam wszystkie nowe mamusie.

Martys86 jesteśmy..jesteśmy :-D. Czasami tak tu juz jest, że zdażają się przestoje ;-). Niestety nie pomogę w sprawie szpitali pochodzę z pięknej Warmii ;-). Są na forum dziewczyny z Warszawy ale większość z tego co się orientuje rodziła w Zofii.

Pozdrawiam serdecznie :-*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...